علم و فناوریکامپیوتر و آی تی

علائم و نشانه های خرابی پاور کامپیوتر چیست؟

پاور کامپیوتر دستگاهی است که برق اجزای دیگر رایانه را تامین می کند. هر یک از پاور های کامپیوتر دارای منبع برق هستند (از 65 وات تا 1000 وات). نقش اصلی آن تامین نیروی کافی مورد نیاز کامپیوتر است. در ادامه با علائم خرابی پاور کامپیوتر آشنا خواهید شد.

پاور مشابه سایر اجزای دیگر رایانه پس از مدت ها سر انجام خراب خواهد شد. محل ذخیره مربوط به پاور یکی از این مشکلات است که تشخیص آن دشوار است.

مشکل در پاور به این معنی است که می تواند دلیل اصلی بسیاری از مشکلات سیستم باشد. با این حال یک منبع تغذیه خراب در بعضی از مواقع علائم گویایی به شما نشان می دهد که به شما کمک می کند از خراب بودن پاور مطلع شوید. متاسفانه بسیاری از این علائم به مشکلات دیگری نیز مربوط می شود. اما با تجربه به راحتی می توانید مشکلات پاور را شناسایی کنید و بر آن ها غلبه کنید.

مشکل در پاور کامپیوتر می تواند دلیل بسیاری از مشکلات کامپیوتر باشد.

در این مقاله، با 5 علامت خرابی منبع تغذیه آشنا خواهید شد و سرانجام شما می توانید بفهمید که آیا پاور دستگاه شما به مشکل برخورده است یا خیر.

اگر می خواهید نحوه صحیح تست پاور را بررسی کنید بر جمله لینک شده کلیک کنید!

بیایید شروع کنیم !

1- رایانه روشن نمی شود

پاور منبع اصلی انرژی رایانه است. داشتن مشکل در پاور به این معنی است که احتمالا کامپیوتر شما از کار می افتد. با این وجود مشکلات راه اندازی رایانه همیشه به این معنی نیست که منبع تغذیه با خرابی روبرو می شود، در سایر اجزای رایانه نیز می تواند مشکلاتی وجود داشته باشد. اگر چه این مسئله نمی تواند به شما در رفع مشکل کمک کند، اما مهم است که بدانید یکی از دلایل این امر نیز می تواند باشد.

2- رایانه به طور ناگهانی مجددا راه اندازی می شود

رایانه شما ممکن است به طور ناگهانی در هنگام راه اندازی مجدد دستگاه راه اندازی شود یا در اواسط استفاده از رایانه باشید. این یکی از علائم خرابی پاور است. همچنین احتمال دارد که وقتی سیستم تحت بار سنگینی مانند بازی های کامپیوتری قرار دارد، رایانه شما به طور تصادفی مجددا راه اندازی شود. در این شرایط شما باید بسیار محتاط باشید زیرا این امر می تواند به دلیل عدم توانایی پاور دستگاه برای تامین انرژی مورد نیاز رایانه باشد. اما این امر همچنین می تواند در نتیجه باعث خراب شدن مادربرد و پردازنده سیستم شما شود. بنابراین باید از عملکرد صحیح همه ی اجزای کامپیوتر اطمینان حاصل کنید.

3- صفحه آبی مرگ

احتمالاتی وجود دارد که می تواند نشانه های  دیگری از خرابی پاور باشد. مخصوصا در رایانه های مبتنی بر ویندوز. مشکل BSOD همچنین می تواند توسط سایر مشکلات رایانه ای نمایان شود. اگر BSOD به طور تصادفی اتفاق بیفتد می تواند یکی از علائم پاور در حال مرگ باشد.

4- صدا های عجیب و غریب

یکی دیگر از علائم عمده خرابی پاور کامپیوتر، صدا های غیر منتظره است که توسط آن ها صادر می شود. به خصوص صدای خرد کردن از مکانی که سیم در آن قرار دارد. این صدا به این معنی است که اجزای پاور خراب شدند و هر زمان که بخواهند کار نمی کنند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، یک افزایش دما در منبع تغذیه ایجاد می شود. این امر باعث آسیب جدی به سایر قطعات رایانه نیز می شود.

5- بوی سوختگی

اگر وضعیت پاور تا حد زیادی بدتر شود، شروع به بوی سوختگی یا حتی دود می کند. در این حالت اجزای داخل پاور سوخته و دیگر قابل استفاده نخواهد.

منبع: hitechwhizz

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا