سیاسی

حضور گسترده مردم در انتخابات یعنی زمین گیر کردن دشمنان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی، در اراک اظهار کرد: حضور جدی و گسترده مردم در انتخابات پیش رو یک رفراندوم ملی به شمار می‌رود و یک آوردگاه عظیم است که به دنیا ثابت کنیم مردم چگونه از آرمان‌های نظام و رهبری و خون شهدا صیانت می‌کنند و اعلام کنیم چگونه پای آرمان‌های رهبر و امام ایستاده‌ایم.

وی افزود: دشمنان چنانچه احساس کنند ضعیف شدیم، بیشتر باج خواهی می‌کنند و فشار می‌آورند ولی تاکنون اقتدار این نظام با پشتیبانی مردم بر تمام دشمنان نظام ثابت شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: بنابراین حضور گسترده مردم و حمایتشان موجب خنثی شدن تمام اهداف شوم دشمنان و نقشه‌های پلیدشان می‌شود. البته نباید اجازه دهیم دشمن سو استفاده کند و باید با قدرت مقابلشان محکم بایستیم و حضور آگاهانه مردم یعنی توی دهنی زدن به دشمن. بنابراین بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، وظیفه اول حضور گسترده در انتخابات است و تکلیف دوم نیز انتخاب افراد صالح و شایسته‌تر است.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم الزامی است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در بخش دیگر سخنان خود گفت: شرایط در سال ۱۴۰۰ شرایط بسیار حساس است. با توجه به حساسیت باید در سال جاری همت کنیم و آماده باشیم و آمادگی از هر لحاظ نسبت به سال گذشته مضاعف شود و یأس و ناامیدی را از مردم دور کنیم. شیعه منتظر یعنی، شیعه امیدوار. اگر سختی و مشکلات نباشد، امید معنا ندارد.

وی بیان کرد: استان مرکزی در دو سه هفته اخیر در مواجهه با موضوع کرونا همه گروه‌ها مردانه و جهادگرانه روبرو شدند. اصناف و بازاریان و همه دستگاه‌ها و پیشقراولان سلامت کمک کردند و همه به صورت جهادی عمل کردند حتی تعطیلی اصناف در استان مرکزی نیز یک هفته زودتر از کشور آغاز شد که این روند در کاهش و کنترل بیماری در استان قدری تثبیت شده است. البته رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و همچنان با جدیت توسط مردم و مسئولین رعایت شود.

صرفه جویی در مصرف آب و برق

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، با تاکید بر لزوم رعایت مصرف برق و آب و صرفه جویی در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: امسال میزان بارندگی به طور میانگین ۳۵ درصد کاهش دارد. بنابراین باران که نبارد، تأمین برق و آب نیز با مشکل روبرو می‌شود. در همین راستا و شرایط موجود صرفه‌جویی از سوی مردم یک امر لازم و ضروری و اجتناب ناپذیر است. بنابراین وظیفه همه ما با شرایط موجود، صرفه جویی در آب و برق و جلوگیری از اسراف است.

اقتدار ما در گروه تولید ملی است

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد و برخورد با مسائل و چالش‌ها و بازدارندگی موانع تولید، خاطرنشان کرد: استان مرکزی در همه زمینه‌ها ظرفیت بسیار خوبی دارد. برای توسعه تولید ملی همه باید از ظرفیت‌ها استفاده کنیم و سهم داشته باشیم و تلاش کنیم. زیرا اقتدار ما در گروه تولید ملی است.

بانک‌ها گره گشای مشکلات تولید و اقتصاد باشند

وی تاکید کرد: رفع موانع تولید ملی وظیفه همه ما است بنابراین بانک‌ها نیز باید سهمی از تولید داشته باشند. بانک‌ها وسیله هستند نه هدف پس باید تلاش کنند که خود مشکل گشا باشند، نه اینکه در برخی مواقع سد راه شوند.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا