سیاسی

حضور مجلسی‌ها در فدراسیون همگانی/ تاکید بر کاهش شیب کم‌تحرکی در ایران

[ad_1]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در فدراسیون ورزش‌های همگانی بر کاهش شیب کم‌تحرکی و تغییر سیاست‌های اعمالی کشور با جایگزینی پیشگیری به‌جای درمان، تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، اسماعیل حسین زهی، دبیر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، غلامرضا منتظری، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و احمد دنیامالی، نماینده بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با افشین ملایی، رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی دیدار کردند.

علت وضعیت ناگوار در بخش بیماری‌های غیرواگیر و شیوع بالای کم‌تحرکی

دبیر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که فراکسیون ورزش حامی برنامه‌های سلامت‌محور فدراسیون همگانی است، اظهار کرد: ضرورت توجه مضاعف مجلس شورای اسلامی به موضوع ورزش همگانی و حمایت از برنامه های سلامت‌محور فدراسیون ورزش های همگانی باید مدنظر قرار گیرد و وضعیت ناگوار ما در حوزه بیماری‌های غیرواگیر و شیوع بالای کم‌تحرکی به دلیل سیاست‌های درمان‌محوری است که متأسفانه در بخش سلامت کشور جاری بوده و هنوز هم ادامه دارد.

وی با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت رویکرد پیشگیری به جای درمان، بیان کرد: باید برنامه های سلامت‌محور فدراسیون به اطلاع سایر نمایندگان مجلس به ویژه فراکسیون ورزش برسد تا این تغییر رویکرد به امری فراگیر و پایدار در سیاستگذاری و مدیریت کلان ورزش کشور تبدیل شود و این موضوعی است که ما در مجلس شورای اسلامی با جدیت دنبال خواهیم کرد.

کاهش شیب تند کم‌تحرکی با اتخاذ سیاست درست

همچنین نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه نگاه نوین و علمی فدراسیون ورزش‌های همگانی باید به گفتمان غالب ورزش کشور تبدیل شود، گفت: برنامه‌ها و نگاه علمی در حوزه ورزش های همگانی مترقی است و در صورت غالب شدن این نگاه، می‌توان شاهد تحول جدی در ورزش کشور بود.

منتظری افزود: ورزش مقوله‌ای فرهنگی‌ است و از این رو توجه به ورزش همگانی به مثابه مسئولیت فرهنگی‌ باید مورد توجه بیشتر مجلس و به‌ویژه کمیسیون فرهنگی قرار گیرد. در عین حال باید بدانیم که با اتخاذ سیاست‌های درست می‌توان شیب تند کم‌تحرکی را کاهش داد و خوشبختانه ورزش های همگانی دارای نسخه‌های عملی و اجرایی برای مقابله با این وضعیت نگران‌کننده است.

برای توسعه ورزش در شهرها باید «محله‌محور» عمل کنیم

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی و رئیس پیشین فدراسیون قایقرانی نیز با اشاره به این‌که برای توسعه و گسترش ورزش در سطح شهرها باید «محله‌محور» عمل کنیم تا دسترسی به اماکن ورزشی برای مردم آسانتر شود، اظهار کرد: برای بسط ورزش در سطح شهرها، باید محله‌محور عمل کنیم به صورتی که برای ورزش کردن، بدون نیاز به وسیله نقلیه و طی مسافت‌های طولانی، در همه محلات امکانات ورزشی در دسترس باشد.

به گزارش ایسنا، همچنین تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری بندر انزلی و فدراسیون ورزش‌های همگانی امضا شد و بندر انزلی به جمع شهرهای نامزد دریافت نشان ملی شهر فعال پیوست. دنیامالی در این رابطه گفت: هدف از این تفاهم‌نامه، گسترش ورزش و نشاط در جامعه است، به طوری که شهرها محل امن ورزشی برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و ورزش‌های همگانی باشند و مردم به ورزش و فعالیت جسمانی تشویق شوند چراکه با توجه به بحران پاندمی کرونا، ورزش نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامت روح و روان افراد جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا