سیاسی

حرکت به سمت ایجاد روابط دو جانبه مستحکم و روابط منطقه‌ای سازنده

[ad_1]

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به سفرش به چند کشور عربی گفت: همگی در خصوص آینده‌ای روشن و امیدوار کننده برای منطقه، به سمت ایجاد روابط دو جانبه مستحکم و روابط منطقه‌ای سازنده در حرکت هستیم.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف پنجشنبه شب در توییتی نوشت: هم‌زمان با مذاکرات وین، ۵ روز را در ۴ پایتخت عربی همسایه سپری کرده و گفت‌وگوهای مثمرثمری را با عزیزان و برادرانمان به انجام رساندم. همگی در خصوص آینده‌ای روشن و امیدوار کننده برای منطقه، به سمت ایجاد روابط دو جانبه مستحکم و روابط منطقه‌ای سازنده در حرکت هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در سفرش به کویت شامگاه پنجشنبه با شیخ احمد ناصر الصباح، وزیر امور خارجه دولت کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار با مرور بر روابط دو جانبه در حوزه های سیاسی، اقتصادی و تجاری خواست کشورمان برای توسعه روابط در ابعاد مختلف را به آگاهی همتای کویتی خود رساند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تبیین دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه ترتیبات منطقه ای توسط کشورهای منطقه، برضرورت اتکا کشورها به ظرفیت های خود برای دستیابی به همکاری‌های سازنده و ثبات بخش تاکید کرد.

شیخ احمد ناصر الصباح وزیر امور خارجه کویت نیز در این دیدار روابط دو کشور را تاریخی خواند. وی ظرفیت روابط فی‌مابین را از سطح موجود بالاتر دانست و آمادگی کویت برای گسترش همکاری ها و همچنین تبادل هیئت‌ها را مورد تاکید قرار داد.

گفت‌وگو با کشورهای ١+۴در وین، گسترش همکاری‌های چند جانبه در منطقه، مسائل کنسولی،  همکاری در زمینه محیط زیست و رایزنی در خصوص آخرین تحولات یمن،  سوریه و لیبی از دیگر موضوعات مورد تبادل نظر وزرای امور خارجه ایران و کویت در این دیدار بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا