علم و فناوری

حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

بعد از ترفند های مختلفی که برای شما عزیزان گفته ایم، نوبت می رسد تا این بار در مورد سرمایه گذاری در بورس، صحبت کنیم. در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان بگوییم که حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟ و با چه میزانه هزینه، می توانید وارد این بازار پر از فراز و نشیب بشوید.

اگر بخواهم بدون توضیحات اضافه بروم سر اصل مطلب، باید به شما بگویم که حداقلی برای سرمایه گذاری در بورس وجود ندارد و شما با هر مبلغی می توانید سرمایه گذاری خود را در بورس، شروع کنید.

سرمایه ای که می خواهید در ابتدا در بورس از آن استفاده کنید می تواند از 100 هزارتومان تا میلیون ها و یا میلیارد ها باشد. در واقع خاصیت بورس همین است که شما با خریداری سهام یک شرکت می توانید به مقداری که هزینه کرده اید، در سود آن شرکت، سهیم شوید.

در واقع سرمایه گذاری در یک شرکت به این صورت است که اگر کل سرمایه را یک کیک در نظر بگیرید، هر تکه از کیک یک سهام محسوب می شود.

همانطور که گفتیم، شما می توانید با هر میزان پولی که دارید اقدام به سرمایه گذاری در بورس کنید، اما این نکته را در نظر داشته باشید سود و زیان شما نیز بخشی از سرمایه مجموعه می باشد و برای هر مبلغی از سرمایه این سود و زیان یکسان می باشد. یعنی اگر شخصی فکر کند که چون سهام کمتری خریده است، سود کمتری می برد، این تفکر اشتباه محض است، زیرا همه به یک درصد مشخص در صود و زیان مجموعه سهیم هستند.

حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در بورس

یعنی اگر شخصی که 100 هزار تومان سرمایه گذاری کرده است، در مقایسه با شخصی که 10 میلیون تومان سرمایه گذاری کرده است به این فکر کند که سود کمتری شاملش شده است اشتباه فکر کرده است. در واقع هنگامی که سود 10% است، برای تمامی سرمایه گذار ها نسبت به سرمایه ای که گذاشتند 10% است. فقط میزان سرمایه ای که در ابتدا اشخاص می گذارند با هم متفاوت است و این باعث تفاوت مبلغ دریافتی از اشخاص می شود.

نکته دیگر این که فردی که سرمایه بیشتری دارد، لزوما سود بیشتری نمی برد و سود کردن در بورس یک مبحث کاملا متفاوت است.

مجددا این نکته را تاکید می کنم که کمترین مبلغی که هر شخصی در بورس می تواند سرمایه گذاری کند، بسیار اندک است یعنی شخص از 100 هزارتومان می تواند سرمایه گذاری کند تا چندین میلیون تومان.

اما بشدت توصیه می کنیم تا زمانی که اطلاعات لازم از این بازار را بدست نیاورده اید، وارد آن نشوید زیرا همانگونه که سود های آن می تواند عالی باشد، ضرر های آن هم می تواند کمرشکن شود.

پس ابتدا اطلاعات مورد نیاز برای سرمایه گذاری را بدست آورید و سپس، با مقدار اندکی از سرمایه وارد این بازار شوید و سپس، می توانید در این بازار به صورت حرفه ای شروع به فعالیت کنید.

امیدواریم با خواندن مقاله حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در بورس بتوانید بهترین تصمیم را در این باره را برای خود بگیرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا