اخبار اقتصادی

جهاد دانشگاهی لرستان در پرورش گونه‌های سازگار گیاهان دارویی پیش‌قدم است

[ad_1]

ایسنا/لرستان نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشت گیاهان دارویی و پرورش نژادهای خوب و گونه‌های سازگار گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان پیش‌قدم است.

دکتر مهرداد ویس‌کرمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بازدیدی که از مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان داشته، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یکی از مراکزی است که در برخی عرصه‌ها نظیر پژوهش و گشودن راه‌های جدید و مسائل  علمی سابقه خوبی دارد.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی یکی از رویش‌های انقلاب و یکی از افتخارات جمهوری اسلامی در حوزه مطالعات و تحقیقات محسوب می‌شود.

ویس‌کرمی افزود: در مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی واقع در محل بام لرستان یک سری کارهای تحقیقاتی روی گیاهان دارویی در حال انجام است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشت گیاهان دارویی و پرورش نژادهای خوب و تعیین گونه‌های سازگار گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان پیش‌قدم است.

وی با بیان اینکه به لحاظ فضا و مکان کمبودهایی وجود دارد، ادامه داد: باید امکانات و فضای لازم در اختیار این نهاد در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی قرار داده شود و منابع طبیعی استان برای توسعه این فضاها همکاری لازم را با آنها داشته باشد.

ویس‌کرمی کشت گیاهان دارویی را یکی از مزیت‌های برتر لرستان عنوان کرد و با بیان اینکه باید تلاش شود گونه‌های دارویی که با اقلیم و شرایط استان سازگار است تولید و برای کشت در اختیار کشاورزان قرار گیرد، خاطرنشان کرد: کشت گیاهان دارویی می‌تواند یکی از بهترین فرصت‌های استان برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و … باشد.

وی گفت: کارهای خوبی توسط جهاد دانشگاهی در بام لرستان انجام شده و باید در کنار آن از صنایع تبدیلی برای تهیه عصاره گیاهان استفاده شود و این محصولات با بسته‌بندی و برند استان صادر شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: لرستان به لحاظ تنوع گونه‌های گیاهی یکی از استان‌های بسیار ممتاز کشور است به‌طوریکه به اندازه  ۷۰ درصد اتحادیه اروپا تنوع  گونه‌های گیاهی داریم.

وی تصریح کرد: لرستان قابلیت تبدیل به قطب تولید گیاهان دارویی کشور را دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا