ترفند ها

راهکار هایی برای جلوگیری از نیش حشرات و پشه ها

افراد بسیاری هستند که در مقابل نیش حشرات آسیب پذیر هستند (به عبارتی بد پشه هستند) و به دنبال راه هایی برای جلوگیری و خلاص شدن از شر نیش حشرات هستند. امروز ما می خواهیم در این مقاله چند راه کار ساده و اساسی را به شما آموزش دهیم تا با کمترین زحمت ممکن از شر نیش حشرات خلاص شوید.

پس اگر بدنی حساس دارید و نسبت به نیش حشرات سریع واکنش نشان می دهید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا راه های جلوگیری از شر نیش حشرات مزاحم را به شما آموزش دهیم.

راه های جلوگیری از نیش حشرات مزاحم

چگونه از دست نیش حشرات و پشه ها خلاص شویم.
خلاص شدن از شر نیش حشرات و پشه ها

1. از اسپری خوش بو کننده برای بدن خود و از اسپری پاک کننده برای تمیزی منزل خود استفاده کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که اسپری های خوش بو کننده برای حشرات حکم یک آزار دهنده را دارد. شاید ما انسان ها از بوی خوش این اسپری ها لذت ببریم، اما لحظه ای که بوی این اسپری ها به مشام حشرات بخورد آن ها را عذاب می دهد و موجب فراری دادن آن ها می شود.

توصیه می کنیم اگر بد پشه هستید و از گزش حشرات مزاحم رنج می کشید حتما بدن خود را خوش بو کنید و نگذارید حشرات مزاحم به اهداف خود برسند.

2. آشپزخانه خود را همیشه تمیز و پاکیزه نگه دارید.

یکی دیگر از مواردی که موجب جمع شدن پشه ها و حشرات مزاحم می شود آشپزخانه منزل شماست. آشپزخانه محل قرار گیری غذا های مختلف است. اگر در آشپزخانه خود از مواد غذایی مانند: کیک ها، میوه ها، غذا‌های باقیمانده و … نگه داری می کنید، بدانید که پشه ها و حشرات مزاحم عاشق این مواد غذایی هستند و در جایی که این مواد غذایی حضور داشته باشند (بجز یخچال) پشه ها و حشرات موزی نیز در این مکان ها حضور خواهند داشت.

3. محیط را تاریک کنید

با تاریکی محیط می توانید فعالیت پشه ها و حشرات مزاحم را محدود کنید
محیطی را تاریک کنید تا از شر پشه های مزاحم خلاص شوید

به راحتی می توانید با روشن کردن نوری خارج از محل قرار گیری خود حشرات مزاحم و پشه ها را به مکانی که دارای نور است هدایت کنید. پشه ها و حشرات عاشق نور هستند و درمکان هایی که نور وجود دارد آن ها نیز حضور دارند.

تمام پرده ها را کشیده و تمام در های منزل خود را ببندید. حالا در ها و پنجره هایی که به سمت نور های بیرون قرار دارند را باز کنید تا تمام حشرات و پشه های مزاحم به سمت نور هدایت شده و از مکانی که شما در آن حضور دارید خارج شوند.

4. از سرکه استفاده کنید.

الف) یک شیشه کوچک پیدا کنید و آن را تا نصفه از سرکه پر کنید.

ب) چندین سوراخ کوچک که اندازه نخود باشد را به روی شیشه ایجاد کنید.

ج) اینک شیشه حاوی سرکه را در محلی که حشرات و پشه ها حضور دارند قرار دهید.

د) مگس‌ها جذب بو می‌شوند و وارد قوطی می‌شوند، ولی آنقدر باهوش نخواهند بود که درب کوچکی که از آن وارد شده اند را پیدا کنند و پس از مدتی سرکه سیب به کار آن‌ها پایان خواهد داد.

ر) شیشه حاوی سرکه را بشویید و تمیز کنید و هنگام ورود مجدد حشرات و پشه ها روش ذکر شده را دوباره انجام دهید.

5. از روش تله گذاری استفاده کنید.

ابتدا مایع غلیظی شامل آب و شکر را درست کنید و پارچه ای را درون این مایع خیس کنید. سپس پارچه آغشته به محلول شکر و آب را در محلی خارج از مکان استقرار خود قرار دهید تا حشرات و پشه ها به سمت آن پارچه که حاوی ماده شیرینی است جذب شوند و شما از شر حشرات و پشه های مزاحم خلاص شوید.

6. برای پنجره های خود از توری استفاده نمایید.

با نصب توری به روی درها و پنجره های خود مانع ورود حشرات و پشه های مزاحم شوید
به روی در ها و پنجره های خود توری نصب کنید

اصلی ترین راه برای جلوگیری از نیش حشرات، جلوگیری از ورود آن ها به مکان استقرار ماست. بدین منظور شما می توانید برای پنجره های منزل، محل کار و… از توری استفاده کنید که بدین وسیله مانع ورود حشرات و پشه های مزاحم شوید.

7. هوای خانه را تا حد امکان سرد نگه دارید.

سعی کنید هوای مکان استقرار خود را همیشه خنک نگه دارید. زیرا حشرات و پشه ها از هوای سرد و خنک بیزارند و نمی توانند در هوای سرد دوام بیاورند.

8. از لباس های مناسب و پوشیده استفاده کنید.

اگر می خواهید از شر حشرات و پشه های مزاحم خلاص شوید بهترین کار این است که تمام نقاط بدن خود را به وسیله لباس های مناسب بپوشانید و راه دسترسی حشرات و پشه های مزاحم را به بدن خود ببندید و به این وسیله نگذارید آن ها شما را بگزند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا