ترفند هاکامپیوتر و اینترنت

جلوگیری از هک اکانت تلگرام و اقدامات لازم برای رفع نفوذ هکر ها

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین روش های جلوگیری از هک اکانت تلگرام آشنا کنیم تا دست هکر ها و افراد دیگر را برای همیشه از هک اکانت تلگرام و جاسوسی افراد در تلفن همراه خود را کوتاه کنید پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا راه و روش جلوگیری از هک اکانت تلگرام را به شما آموزش دهیم.

معنا و مفهوم هک تلگرام چیست؟

معنا و مفهوم هک تلگرام چیست؟
معنا و مفهوم هک تلگرام چیست

معمولا زمانی که صحبت از هک می شود منظور این است که اطلاعات شما در معرض خطر جاسوسی و سرقت قرار می گیرد و هک اکانت تلگرام نیز از این قاعده پیروی می کند و معنای آن این است که اطلاعات شخصی و محرمانه شما شامل: پیام های متنی، صوتی، تصویری وحتی مخاطبین شما به سرقت می روند.

این عمل به روش های متفاوتی اتفاق می افتد و در بسیاری از موارد قابل کشف و ردیابی نیست به این موضوع توجه کنید که هر روش هک یک روش پیشگیری نیز دارد و همان طور که برای هک تلگرام راه هایی وجود دارد برای پیشگیری از این مورد نیز راه هایی وجود دارد که در ادامه به ذکر آن ها پرداخته ایم.

نمونه ای از روش های هک تلگرام؟

نمونه ای از روش های هک تلگرام
بوسیله این روش ها امنیت شما به خطر می افتد

روش های گوناگونی را می توانید برای هک اکانت تلگرام پیدا کنید و به تلگرام دیگران دستبرد بزنید، دو مورد از روش هایی که می توانم به شما از بین چندین روش موجود بگویم استفاده از کد 5 رقمی موجود دربرنامه های هکر تلگرام و استفاده از ربات های سرقت اطلاعات است که همگی این ربات ها درکانال های مختلف موجود هستند می باشند.

هر دو این روش ها قابل انجام بوده و می تواند اطلاعات همه را به سرقت ببرند اما برای اینکه از طریق این روش ها اکانت شما هک نشود چه کار هایی را باید انجام دهید و اصلا چگونه به این موضوع پی ببرید که آیا اکانت شما هک شده است یا خیر؟ به ادامه آموزش های ما در این صفحه مراجعه کنید.

چگونه پی ببریم که اکانت تلگرام ما هک شده است یا نه؟

پی بردن به اکانت هک شده تلگرام
شما می توانید به این روش به اکانت هک شده تلگرام خود پی ببرید

برای پی بردن به این موضوع روش های بسیار زیادی وجود دارد که از نمونه این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) چک کردن مداوم و دوره ای نشست های فعال تلگرام

2) توجه به مقدارزمان آنلاین بودن خود و تعداد مخاطبین شما درتلگرام

بطورکلی روش های پی بردن به هک اکانت تلگرام شما بسیار زیاد بوده و من در اینجا به همین چند مورد بسنده می کنم چون ذکر موارد بیشتر در مورد این موضوع خارج از حوصله شما عزیزان است.

روش های جلوگیری ازهک اکانت تلگرام

1) چک کردن دائمی و مرتب نشست های فعال تلگرام خود و تاریخ آنلاین بودن تلفن همراه شما

در آسان ترین روش هک اکانت تلگرام که در پاراگراف قبل مطالعه کردید شما با در دست داشتن کد 5 رقمی شخص مقابل می توانید وارد حساب کابری او شده و به اطلاعات شخصی او دسترسی پیدا کنید و کشف این کد 5 رقمی هم کار بسیار سختی نیست که هکر ها و افراد دیگرنتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

در این روش که از بهترین روش های جلوگیری از هک اکانت تلگرام شما است به قسمت Active session بروید سپس Privacy and Security را لمس کرده و نشست های فعال و مقدار زمان آنلاین بودن خود را در آن مشاهده کنید.

2) فعال کردن کد تایید دومرحله ای برای ورود به تلگرام

فعال کردن تایید دو مرحله ای
فعال کردن تایید دو مرحله ای در تلگرام

این روش هم روشی مناسب برای جلوگیری ازهک اکانت تلگرام است که به کمک آن می توانید امنیت تلگرام خود را افزایش داده و از رخ دادن این چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

3) نصب نکردن برنامه های جاسوسی تلگرام در تلفن همراه خود

نصب یرنامه های جاسوسی
نصب برنامه های جاسوسی در تلفن همراه

برنامه های زیادی در راستای جاسوسی اطلاعات شخصی شما در تلگرام وجود دارد که به راحتی با نصب شدن بر روی تلفن همراه شما می توانند تلگرام شما را هک و به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

پس مراقبت های لازم را در زمینه برنامه هایی که در تلفن همراهتان نصب می کنید انجام داده و نهایت دقت را به عمل آورید برای جلوگیری از بروز این اتفاق بهترین راهکار این است که از برنامه های مشکوک و برنامه هایی که از منابع نامعتبر به دست می آیند پرهیز کنید.

4) لمس نکردن لینک های ناشناخته و آلوده

لینک های مخرب در تلگرام
هک اکانت تلگرام شما با لمس لینک های جاسوسی

تا زمانی که از منبع معتبر با دارا بودن شرایط مطمئن آن اطمینان حاصل نکرده اید لینک مورد نظر را لمس نکنید، چون لینک های نا آشنا و لینک هایی که از منبع معتبر نمی آیند از خطرساز ترین عواملی هستند که امنیت شما را به خطر می اندازند و احتمال این وجود دارد که این لینک ها راه دسترسی هکر ها را به اکانت تلگرام شما باز کنند و پس از آن شما اقدام به جلوگیری از هک اکانت تلگرام خود کنید بدون اینکه از قبل بدانید (علاج واقعه قبل ازوقوع).

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا