سیاسی

جزئیات جدید از ترور جنایتکارانه شهید سردار قاسم سلیمانی

[ad_1]

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی جدید درباره جزئیات اقدام جنایتکارانه واشنگتن در ترور سردار سلیمانی آورده است که در این عملیات رژیم صهیونیستی و نیروهای امنیتی اقلیم کردستان عراق نیز با آمریکا همکاری کرده بودند.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری یاهو نیوز در گزارش تفصیلی خود بر اساس گفت وگوهایش با ۱۵ مقام کنونی و پیشین آمریکایی ابعاد تازه ای از همکاری های نیروهای تروریستی آمریکایی با اطلاعات رژیم صهیونیستی و نیروهای امنیتی اقلیم کردستان عراق برای اجرای این عملیات تروریستی در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در دی ماه ۹۸ منتشر کرده است.

در ابتدای این گزارش آمده است: یک شب خنک و ابری بود و ضلع جنوب شرقی فرودگاه بین المللی بغداد با اطلاعیه‌ای برای یک تمرین آموزشی نظامی بسته شده بود یا اینکه به دولت عراق این طور گفته شده بود. سه تیم از مأموران دلتا فورس در ژانویه ۲۰۲۰ در مکان‌هایی پنهان در فرودگاه با دوربین‌های خود به جستجوی اطراف پرداخته و منتظر هدف خود بودند: قاسم سلیمانی، قدرتمندترین فرمانده نظامی ایران. آنها با لباس‌های مبدل کارگران تعمیرات در ساختمان‌های قدیمی یا وسایل نقلیه کنار جاده پنهان شده بودند.

در ادامه گزارش آمده است: تک تیراندازان دلتافورس آمریکا و سه پهپاد مسلح به موشک های هلفایر در ترور شهید قاسم سلیمانی به کار گرفته شده بودند. تک تیراندازی از فاصله طولانی با عوامل مختلف محیطی از جمله باد درگیر است اما تیم های دلتافورس به حدس و گمان اعتماد نکردند. یکی از اعضای گروه ضد تروریستی کردستان عراق که ارتباطات عمیقی با عملیات ویژه ایالات متحده دارد به آنها کمک کرد تا شدت باد را از محدوده پایین اندازه بگیرند.

هنگامی که هواپیمای حامل شهید سلیمانی از مبدا دمشق به سمت قسمت بسته فرودگاه بغداد حرکت می کرد، یکی از عوامل کرد که لباس خود را به عنوان خدمه فرودگاه درآورده بود، هواپیما را برای توقف روی آسفالت هدایت کرد. هنگامی که هدف از هواپیما خارج شد، ماموران امنیتی کردستان عراق نیز که خود را  به عنوان حمل کننده چمدان معرفی می کردند، حضور داشتند تا او را شناسایی کنند.

ژنرال ایرانی و همراهانش سوار دو خودرو شدند و به سمت منطقه ترور حرکت کردند، جایی که تک‌تیراندازان دلتا فورس کمین گرفته بودند.

این دو وسیله نقلیه، یکی حامل ژنرال سلیمانی برای خروج از فرودگاه وارد خیابان شدند. سه تیم تک تیرانداز دلتافورس از خفا آماده بودند، ضامن های روی اسلحه های بلندشان را آزاد کرده و انگشتان آنها به آرامی روی ماشه قرار داشت. بر فراز آنها نیز سه هواپیمای بدون سرنشین در آسمان شب پرواز می کردند که دو فروند از آنها به موشک های هلفایر مسلح بودند.

به گزارش یاهونیوز، ژنرال سلیمانی در طول شش ساعت پیش از سوار شدن به هواپیما در دمشق، سه بار تلفن همراهش را تغییر داده و صهیونیست ها که از شماره این تلفن ها مطلع بودند، اطلاعات مربوط به تحرکات او را در اختیار آمریکایی ها قرار دادند و آنها نیز قاسم سلیمانی و تلفن فعلی او را تا بغداد ردیابی کردند.

همزمان با ورود این دو خودرو به داخل منطقه ترور، اپراتورهای پهپادها به سمت آنها تیراندازی کردند. دو موشک هلفایر به خودروی حامل ژنرال سلیمانی اصابت کرد. راننده خودروی دوم که با سرعت قصد فرار از محل حمله را داشت توانست پیش از آنکه تک‌تیرانداز دلتافورس به خودرو شلیک کند و مجبور به توقف شود، حدود ۹۰ متر حرکت کرد اما زمانی که وسیله نقلیه متوقف شد، هدف سومین موشک هلفایر قرار گرفت.

در ادامه گزارش یاهو نیوز آمده است: این مقاله براساس مصاحبه با ۱۵ مقام فعلی و پیشین ایالات متحده، جزئیات جدیدی را درباره ترور ژنرال سلیمانی و مشورت های طولانی مدت دولت ترامپ برای از میان برداشتن این ژنرال ایرانی و سایر مقامات عالی رتبه و گروه های تحت حمایت آنها نشان می دهد. این عملیات پیچیده تر از چیزی بود که تصور می شود و دارای لیست گسترده تری از افرادی بود که احتمالاً برای ترور مورد هدف قرار گرفته بودند.

این خبر تکمیل می شود.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا