روانشناسیسلامت

9 روش برای جذاب تر و دوست داشتنی شدن که باید بدانید!

در این مقاله می خواهیم روش های جذاب تر شدن و دوست داشتنی شدن را به شما بیاموزیم. افرادی وجود دارند که جذابیتی غیر قابل توضیح دارند و همه متوجه آن می شوند. دیگران آرزو دارند مانند آن ها باشند و دوستی یا تأیید آن ها را به دست آورند و آنچه جالب است این است که این اصلا به ظاهر این افراد بستگی ندارد.

همه ما دوست داریم محبوب دیگران باشیم و در جمع های مختلف، توجه اطرافیان را به خود جلب کنیم. جذب افراد به سمت شما فرصت های جدیدی برای ایجاد ارتباط ایجاد می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با روش های جذاب شدن و نحوه جذب دیگران به خود آشنا کنیم.

روش های جذاب تر شدن را یاد بگیرید!

1. به زبان بدن تان توجه کنید.

روش های جذاب شدن چیست؟

یکی از رفتارهایی که روی طرف مقابل تاثیر می گذارد، زبان بدن است، به همین دلیل در هر مکالمه ای باید به زبان بدنتان توجه کنید. به عنوان مثال اگر فرد در مقابل شما نشسته اما به صندلی تکیه نداده است، شما نیز کمی به جلو خم شوید یا اگر او پایش را روی پای دیگری انداخت، شما نیز همین کار را انجام دهید. به این کار، تکنیک آینه ای می گویند و ممکن است در مکالمه هایتان اتفاق بیوفتد.

2. لبخند بزنید

لبخند زدن می تواند باعث ایجاد روحیه مثبت در شما شود و افراد تمایل بیشتری پیدا می کنند تا به شخصی که به نظر دوستانه می رسد و از خود لذت می برد نزدیک شوند. البته توجه کنید که هنگام ملاقات با کسی فوراً لبخند نزنید.

ابتدا مکث کنید و هنگام سلام و احوالپرسی به چهره او نگاه کنید، سپس لبخند گرمی بزنید و بگذارید لبخند در چشمان تان نیز نشان داده شود. وقتی لبخند در چشم هایتان دیده شود، باعث می شود که هنگام برقراری ارتباط با دیگران، یک لبخند واقعی روی لب هایتان باشد.

لبخند زدن یکی از راه های جذاب شدن

3. ارتباط چشمی برقرار کنید

وقتی در زمان گفتگو با کسی تماس چشمی برقرار می کنید، فرد متوجه می شود که برای او احترام قائلید و به حرف هایش توجه نشان می دهید. تماس چشمی خود را تا چند لحظه بعد از صحبت کردن قطع نکنید. آهسته و با اکراه نگاه خود را حفظ کنید.

4. بدن خود را به سمت شخص بچرخانید

دیگران به نحوه عملکرد شما نسبت به خود توجه می کنند. هنگامی که برای اولین بار با کسی آشنا شدید، بدن خود را کاملاً به سمت او بچرخانید تا مستقیماً با او روبرو شوید. وقتی از این طریق به طرف شخصی می چرخید، فرد احساس می کند که خیلی خاص است.

5. در هنگام صحبت کردن زیاد تکان نخورید

زیاد حرکت کردن یا استفاده از حرکات مکرر دست در نزدیک صورت، باعث می شود شخص مقابل احساس کند به او اهمیت نمی دهید یا اینکه فرد تصور می کند شما می خواهید صحبت را تمام کنید. حتی ممکن است این تصور ایجاد شود که نمی توان به شما اعتماد کرد.

6. حالت ایستاده و درست داشته باشید

سر تان را بالا بگیرید، شانه ها را عقب ببرید و به آرامی قدم بردارید. با اعتماد به نفس و متانت حرکت کنید و قوز نداشته باشید.

برای جذاب شدن باید حالت بدنی درست داشته باشید

7. تصور کنید هر شخصی که ملاقات می کنید یک دوست قدیمی است

به شخصی فکر کنید که مدت هاست او را می شناسید و این تصور را برای اولین بار با شخصی که ملاقات می کنید در ذهن خود داشته باشید. این تصور می تواند بدن و حالات صورت شما را فریب دهد و آرام و دوستانه تر شوید. به عنوان مثال، ابرو های شما نرم می شوند و به طور طبیعی لبخند خواهید زد. علاوه بر این، وقتی تظاهر می کنید شخصی را دوست دارید، احساس راحتی بیشتری با او خواهید داشت.

8. به دیگران انرژی مثبت انتقال بدهید

اگر می خواهید شخصی را تحت تاثیر قرار دهید، باید طوری با او صحبت کنید که پس از صحبت با شما، با حس و انرژی مثبتی جدا شود. باید به گونه ای با دیگران رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. رفتارتان باید طوری باشد که اطرافیانتان در کنار شما احساس خاص بودن کنند.

مثلا بگویید «این لباس چقدر به تو می آید» یا «امروز چقدر زیباتر شده ای» این باعث می شود که برای دفعات بعدی مشتاق دیدارتان باشند.

9. در زمان حال زندگی کنید

یکی دیگر از روش های جذاب تر شدن این است که در زمان حال زندگی کنید. وقتی به غم و ناراحتی های گذشته فکر نکنید و در زمان حال زندگی کنید، هم خودتان و هم دیگران از زندگی لذت بیشتری خواهید برد. دیگران جذب افرادی که مدام غمگین، ناراحت و درگیر اتفاقات گذشته هستند، نمی شوند و دوست دارند از فکر و خیال و ناراحتی رها شوند و برای ساعاتی از زندگی لذت بیشتری ببرند.

به شما همراهان پیشنهاد می کنم کتاب «چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم» از نویسنده: لیل لوندز را مطالعه بفرمایید. می توانید این کتاب را دانلود یا از کتابخانه تهیه نمایید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد و بتواند روش های جذاب و دوست داشتنی شدن را به خوبی یاد بگیرید. موفق و پیروز باشید.😊🌹

منبع: wikihow

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا