تازه های تکنولوژیعلم و فناوری

جدیدترین های تکنولوژی

در این مقاله قصد داریم جدیدترین های تکنولوژی را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

یکی از مهمترین ترین تکنولوژی های پیشرفته در سال 2019، ایجاد متریال با استفاده از دانش کوانتوم فیزیک وکمستری می باشد. محققان در دانشگاه هاروارد، با استفاده از یک کامپیوتر کوانتومی طراحی شده توسط کمپانی IBM، یک شبیه سازی کامل از یک مولکول را ایجاد کرده اند.

ایجاد متریال

شهری با احساسات زنده

در جدیدترین پلن ها این روز ها تمامی شهر ها دارند به سوی هوشمند شدن حرکت می کنند. به طور مثال در کانادا و شهر تورنتو، شرکت شریک گوگل “الفبا” تحلیل ها و سنسور هایی را برای بافت های جدید شهری و نحوه زندگی در این شهر ها را ارائه داده است.

استفاده از ادغام طرح های شهری با تکنولوژی، مقرون، به صرفه و قابل استفاده تر می باشد.

شارژ موبایل با راه رفتن

ما اغلب در مورد فن آوری های جالب می نویسیم که از انرژی در مراحل و حرکات دیگر برای ساختن برق استفاده می کند، حتی دو نوع کفش ورزشی تولید کننده نیز وجود دارد. پژوهشگران دانشگاه ها وسیله ای بسیار نازک طراحی کرده اند که حتی کم ترین تحرکات را هم به انرژی تبدیل می کند. این نوع وسیله از نوع خاصی از باتری که شامل فسفر می باشد استفاده می کند که تنها به اندازه چند اتم ذخامت دارد. که حرکات با فرکانس های خیلی پایین را هم به الکتریسیته تبدیل می کند. شما با استفاده از این تکنولوژی می توانید تنها با قدم زدن، گوشی خودتان را شارژ کنید.

شارژ موبایل با راه رفتن

دستکش هوشمند آتش نشان ها

این دستکش از طریق امواج می تواند هنگامی که امکان مکالمه نیست، راه ارتباطی مناسبی برای آتش نشان ها باشد. همچنین این دستکش ها می توانند هنگامی که همه جا را دود فرا گرفته است، مسیر درست را مشخص کنند تا آتش نشان، بتواند نجات پیدا کند و دیگران را نیز، نجات دهد.

تکنولوژی دستکش هوشمند آتش نشان ها

تکنولوژی عینک منشور

این عینک اکثرا برای افراد تنبل استفاده می شود😁، که می خواهند در حالت خوابیده کتاب نیز بخوانند. با استفاده از این عینک شما می توانید در حالت کاملا دراز کشیده بدون این که لازم باشد سر خود را در حالت شیب نگهدارید، کتاب بخوانید. لطفا در صورت استفاده از این عینک زمان کمی از آن استفاده کنید زیرا برای سلامتی ضرر دارد و زمان راه رفتن و زمان خواب نیز، حتما آن را از چشمانتان جداکنید.

تکنولوژی عینک منشور

تراشه افزایش دهنده قدرت حافظه

برایان جانسون به تازگی ادعا کرده است که تا 15 سال آینده می شود به کمک تراشه ها قدرت حافظه انسان را گسترش داد.

برایان جانسون موسس استارت آپ تراشه های مغزی است و روی تراشه های میکرومغزی تحقیق و مطالعه انجام می دهد. برایان گفته است که آزمایش های اولیه رضایت بخش بوده است و قبل از این که این تراشه ها بخواهند روی مغز انسان سالم کاشته شوند، برای کسانی استفاده می شود که زوال عقل دارند یا حافظه خود را از دست داده اند. در اصل این تفکر از ابتدا نیز برای همین افراد در نظر گرفته شده است.

تکنولوژی تراشه افزایش دهنده قدرت حافظه

فناوری V2V یا خودرو به خودرو

بار ها شده است که در حال عبور از چهار راه ها هستید و در حالی که حق تقدم با شماست، خودرو دیگری چراغ قرمز را در می کند و به دلیل این که هیچکدام از دو خودرو عکس العمل درستی را ارائه نمی دهند، باعث تصادف می شود.

تکنولوژی

این تکنولوژی پیشرفته، به شما کمک می کند تا در صورت نزدیک شدن ناگهانی خودرو دیگر، سرعت خودروی شما کم و یا کلا متوقف شود تا باعث تصادف نشود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا