اخبار سلبریتیسلبریتی هاسینمافرهنگ و هنر

درخشش جایزه بزرگ کن در دستان اصغر فرهادی

برای دومین بار، جهان و جشنواره کن به هنر بدیعِ فرهادی تعظیم کرد، این بار با تقدیم جایزه بزرگ هفتاد و چهارمین دوره فستیوال کن برای فیلم “قهرمان” به کارگردانی اصغر فرهادی. اصغر فرهادی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده مطرح ایرانی که تاکنون موفق به دریافت جایزه های متعدد و کسب افتخارات بزرگی شده بود، باز هم افتخار آفرید.

قدم بر فرش قرمز فستیوال کن

فیلم “قهرمان” عوامل خود از جمله اصغر فرهادی را بر روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن کشاند. سارینا فرهادی و امیر جدیدی از جمله افرادی بودند که اصغر فرهادی را بر روی فرش قرمز همراهی کردند.

قسمت لذت بخش ماجرا پخش نوای دلنشین مرغ سحر استاد شجریان هنگام ورود اصغر فرهادی در مراسم فرش قرمز بود.

پخش نوای مرغ سحر استاد شجریان

طبق آمار های جدول امتیازات فیلم “قهرمان” با کارگردانی “اصغر فرهادی” با کسب امتیاز 2.6 به همراه فیلم “کوپه شماره 6” به کارگردانی “یوهو کاسمانن” از فنلاند در رتبه های برتر بهترین فیلم های کن قرار گرفته بودند و در نهایت نیز جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن را به صورت مشترک دریافت کردند. 

دریافت جایزه کن توسط اصغر فرهادی

الیور استون، کارگردان مطرح آمریکایی این جایزه ارزشمند را به دستان هنرمند اصغر فرهادی داد.

جایزه کن اصغر فرهادی
لحظه اعلام برندگان جایزه بزرگ جشنواره

در ادامه ی ماجرا ما شاهد لحظات پر افتخار از تشويق ايستاده و چند دقيقه اى برای اصغر فرهادى بودیم. مخاطبانی که شاهد اولين اكران فيلم “قهرمان” در فستيوال فيلم كن بودند، این چنین اصغر فرهادی را تشویق نمودند.

تشویق اصغر فرهادی توسط حضار

صحبت‌های اصغر فرهادی بعد از دریافت جایزه‌ بزرگ کن 2021

فرهادی سخنان خود را این گونه شروع کرد: “از گروهم تشکر می‌ کنم که با تمام قلب‌شان با من کار کردند. از دخترم سارینا ممنونم که تشویقم کرد این قصه را بسازم.”

سپس در مورد ساخت فیلم اینگونه عنوان نمود: :یاد ۳۶ سال قبل افتادم که ۱۳ ساله بودم و با کمترین امکانات اولین فیلمم را ساختم و ۳۶ سال است که جز نوشتن و فیلم‌ساختن کاری نکردم، با همه‌ی مشکلاتی که می‌ توانست من را از این مسیر باز دارد، ولی به امید این‌ که با ساخت هر فیلم یکی از شرایط تلخ اجتماعی را که گریبانگیر جامعه‌ ام است، با مردم به اشتراک بگذارم و با فکر کردن به آن‌ها به راه‌ حلی برسم. امیدوارم با تمام فشار ها و مشکلات ادامه دهم، چون که اعتقاد دارم یکی از راه‌های نجات‌ کشورم آگاهی‌ بخشی‌ است.:

صحبت های اصغر فرهادی

قهرمان

فیلم “قهرمان” که با به تصویر کشیدن نقش شبکه‌های اجتماعی، مقبولیت عمومی، بی‌اعتمادی روزافزون حاکم بر جامعه و شکاف عمیق اجتماعی بین اقشار مختلف، در بخش اصلی مسابقات قرار گرفته بود، سرانجام موفق به کسب جایزه بزرگ کن که ارزشمندترین جایزه پس از نخل طلاست، شد.

هنگامی که خبرنگار از اصغر فرهادی در مورد این که فیلم شما هم ایرانی هم جهانی است پرسید، فرهادی این گونه توضیح داد: “هدف اصلی من برای نوشتن داستان این نبود ولی به طور ناخودآگاه در داستان این چنین است. در این داستان بین خوبی و بدی یک خط مشخص وجود ندارد بلکه یک طیف است و حتی جاهایی تشخیص آن ها سخت می شود.”

اولین تیزر فیلم قهرمان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا