دیدنی های جهانگردشگری

جاذبه های گردشگری کشور زیبای یونان! + با 10 جاذبه برتر آن آشنا شوید

یکی از قدیمی ترین تمدن ها، تمدن کشور یونان است. با اینکه این کشور وسعت چشم گیری ندارد، اما اساطیر باستانی خود را در دنیا، بسیار همه گیر کرده است. کمتر کسی را می توان پیدا کرد که حداقل نام یکی از اسطوره های یونان را نشنیده باشد. اما قاعدتا این کشور زیبا تنها به این اساطیر باستانی ختم نخواهد شد. چیزی که گردشگران جهانی را به سفر به یونان ترغیب می کند، شگفتی ها و جاذبه های خاص آن است.

برخی از گردشگرانی که به یونان سفر می کنند، آن را گوشه ی منحصر به فرد و عجیبی از دنیا می دانند. این یک مکان مقدس برای هر نوع گردشگر است. در اینجا ده جاذبه برتر گردشگری در یونان آورده شده است که هنگام بازدید از یونان هرگز نباید آن ها را از دست بدهید.

1- تنگه سامریا (Samaria Gorge)

تنگه ساماریا در جنوب غربی یونان قرار دارد.

کوه های اطراف این دره بلند و متراکم هستند. 16 کیلومتر طول این تنگه – جاذبه گردشگری کشور یونان – است و عبور از آن تقریبا 5 ساعتی طول خواهد کشید. در نزدیک های این تنگه، نمونه هایی از منابع موجود در جهان را ذخیره کرده اند که آن را علاوه بر زیبایی هایی که دارد، از نظر علمی هم برای تمام جهان قابل اهمیت کرده است.

( ذخیره گاه زیست کره جهانی، مکان هایی است که با تکیه بر احتمالات موجود، نمونه هایی از گیاهان و … را محافظت می کنند تا اگر در آینده زمین دچار مشکلاتی شد که این منابع نابود شدند، بتوان دوباره از آن ها استفاده کرد.)

جاذبه های گردشگری کشور یونان- تنگه سامریا
جاذبه های گردشگری کشور یونان- تنگه سامریا

2- تئاتر دلفی (Delphi Theater)

یونان به دلیل تئاتر های شگفت انگیز شناخته شده است اما هیچ یک از آن ها نظیر تئاتر دلفی منظره تماشایی را ارائه نمی دهد. تئاتر دلفی، این جاذبه گردشگری یونان که در شهر باستانی دلفی واقع شده است، در قرن چهارم ساخته شد تا در 35 ردیف گرد، 5000 تماشاگر را در خود جای دهد. نمایش ها، شعرخوانی ها و رویداد های موسیقی قبلاً اینجا در این مکان شگفت انگیز وتا دره دورتر از آن هم برگزار می شد.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- تاتر دلفی

3- میکونوس (Mykonos)

میکونوس که همچنین به عنوان جزیره باد ها شناخته می شود، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری یونان است.

این جا جزیره ای باستانی است که افسانه های زیادی دارد.

در اساطیر یونان، میکونوس محل نبرد بزرگی بین زئوس و تایتان ها بود و گفته می شود که هرکول بزرگ در این نبرد کشته شده است. جدا از افسانه های مشهور، این جزیره 85 کیلومتر مربع مساحت دارد و برخی از کلوپ های شبانه، بار ها و رستوران های دیدنی را در خود جای داده و آن را به یک پاتوق مهمانی تبدیل کرده است.

با سواحل زیبایی که دارد، به عنوان جاذبه ای ایده آل برای کمی استراحت و استحمام در آفتاب شناخته می شود. میکونوس را اغلب با جزیره ایبیزا در اسپانیا مقایسه می کنند.

میکونوس همیشه باید در لیست بهترین مکان های بازدید از یونان باشد.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- میکونوس

4- آکروپلیس ( Acropolis )

آکروپلیس آتن که یکی از مکان های بسیار مورد احترام در یونان است، یک ارگ باستانی و حاوی بقایای چندین بنای تاریخی است. از برجسته ترین این بنا ها می توان به Parthenon، Propylaia، Erechtheion و معبد Athena Nike اشاره کرد. تقریباً همه این بنا ها در دوران طلایی یونان (قرن 5 ) ساخته شده اند و از اهمیت باستان شناسی و معماری زیادی برخوردار هستند.

این منطقه اکنون به عنوان موزه عمل می کند و گردشگران بی شماری را که می خواهند گذشته باشکوه این کشور را احساس کنند، به خود جذب می کند.

5- شهاب سنگ ( Meteora )

صخره های باشکوه Meteora، کالامباکا، بین کوه های Koziakas و Antichasia، قرار دارند. این جاذبه گردشگری یونان، قرن هاست که در جای خود پا بر جاست. ( چون یک پدیده زمین شناسی بی نظیر و یک بنای تاریخی مهم برای ارتدکس ها است.) متئورا به عنوان دومین کوه آتوس شناخته می شود – که در یونانی به طور معمول به عنوان “کوه مقدس” (Agion Oros) نامیده می شود- و حدود شش قرن به سنت وجود صومعه ادامه می دهد.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- متورا
جاذبه های گردشگری کشور یونان- Meteora

6- سانتورینی (Santorini)

این جاذبه گردشگری یونان، مانند سرزمین پریان به نظر می رسد!

با ساختمان های سفیدپوش، خانه های رنگارنگ و کوچک تصادفیb( منظور نوع معماری شهری است.) خانه ها و هتل ها روی صخره هایی ساخته شده اند که جذابیت مکان را بیشتر می کنند. سانتورینی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری یونان برای بازدید از این کشور است.

وجود چندین صومعه، بناهای باستانی مه در کنار دیگر جاذبه های این شهر به زیبایی آن می افزاید.

جایی که باید حداقل یک بار در طول زندگی خود به آن پا بگذارید.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- سانتورینی
جاذبه های گردشگری کشور یونان- سانتورینی

7- کرت (Ceret)

لیست بهترین جاذبه گردشگری یونان برای بازدید از این کشور، بدون ذکر کِرِت کامل نیست.

بزرگترین جزیره یونان، کرت است که به دلیل مکان های جالب توجه باستانی و میراث یونانی، شناخته شده است. با این حال، نمی توانید زیبایی آن را نادیده بگیرید. این مکان همچنین یکی از امن ترین مکان ها برای بازدید از جاذبه های گردشگری یونان است.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- کرت
جاذبه های گردشگری کشور یونان- کرت

8- سیفنوس (Sifnos)

این جاذبه گردشگری، مختص دوچرخه سوار ها است. شبکه ای از مسیر هایی است که بیشتر در رویداد های مهم سال در آن به برگزاری مراسم می پردازند. در واقع بیش از 100 کیلومتر مسیر برای گشت و گذار در اینجا وجود دارد. مسیر ها شما را به سمت کلیسا های جالب، معابد، روستا ها، خانه های کشاورزی و … می برد.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- سیفنوس
جاذبه های گردشگری کشور یونان- سیفنوس

9- کفالونیا ( Kefalonia )

این جاذبه گردشگری، بزرگترین جزیره یونان است و به دلیل سواحل زیبا و جنگل های متراکم محبوب است.

یکی از سنت های قدیمی این شهر در یونان، ساخت نوشیدنی های الکلی است.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- کفالونیا
جاذبه های گردشگری کشور یونان- کفالونیا

10- دلوس (Delos)

دلوس مکانی افسانه ای است که دو قلوهای آپولو و آرتمیس در آن متولد شده اند. یکی از بهترین جزایر یونان Delos است که دارای اهمیت معنوی مطلق است. افسانه های شگفت انگیزی در رابطه با دلوس وجود دارد که مربوط به لتو، مادر دوقلو هایی است که ظاهراً توسط زئوس اغوا شده است.

این جزیره بازسازی شده است و امروز به عنوان یک مکان تاریخی شگفت انگیز شناخته می شود. این همان چیزی است که دلوس را به یکی از بهترین مکان های یونان برای مورخان و باستان شناسان تبدیل کرده است.

جاذبه های گردشگری کشور یونان- دلوس
جاذبه های گردشگری کشور یونان- دلوس

با جاذبه های گردشگری کشور های حوزه اسکاندیناوی آشنا شویم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا