دیدنی های جهانگردشگری

جاذبه های گردشگری برتر روسیه

یکی از کشور هایی که هر ساله مسافران زیادی را به خود جذب کرده است کشور روسیه است. این کشور به دلیل قدمت و شکوهی که دارد، شهرت زیادی در بین سایر کشور های اروپایی دارد. اگر میخواهید به مسافرت بروید پیشنهاد ما به شما روسیه است. در این مقاله می خواهیم شما را با جاذبه های گردشگری روسیه آشنا کنیم.

1- دریاچه بایکال

جاذبه های گردشگری روسیه

این دریاچه در جنوب سیبری واقع شده است و به دلیل زیبایی بسیار زیادی که دارد جزء عجایب روسیه به شمار می آید. این دریاچه منبع عظیمی از آب های شیرین است. قدمت سالیانه ای دارد؛ جانورانی در آن یافت می شوند که فقط در این دریاچه زندگی می کنند.

2- دره آب فشان

جاذبه های گردشگری روسیه

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری روسیه که آب فشان های متعددی دارد دره آب فشان ها است که در شبه جزیره کامچاتکا واقع است.

3- مجسمه یاد بود مادر میهن روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

این مجسمه یاد بودی از کشته شدگان جنگ جهانی دوم است که در اواخر دهه 50 ساخته شده است. این مجسمه به دلیل ارتفاع زیادی که دارد در کتاب گینس ثبت شده است.

4- کاخ پترگوف

جاذبه های گردشگری روسیه

این کاخ در منطقه فدرال سن پطرزبورگ در شمال روسیه ساخته شده است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مهم روسیه محسوب می شود.

5- کلیسای جامع سنت باسیل

جاذبه های گردشگری روسیه

یکی از جاذبه های گردشگری روسیه کلیسای جامع سنت باسیل است که از قرن شانزدهم تا به امروز زیبا ترین کلیسای دنیا به شمار می رود و امروزه از آن به عنوان نمادی برای نمایش فرهنگ روسیه به شمار می آید.

6- ستون های سنگی

جاذبه های گردشگری روسیه

ستون های سنگی در منطقه کومی روسیه قرار دارد و قدمت آنها به 200 سال قبل بر می گردد. شواهد نشان می دهد این بناهای سنگی ساخت طبیعت است.

7- کوه البروس

جاذبه های گردشگری روسیه

این قله در غرب رشته کوه قفقاز در کاباردینو و کاراچای چرکسیا در شمال فلات ایران واقع شده است. نام این قله شبیه البرز است و البته هر دو واژه “س” و” ز” ریشه ایرانی دارد.

برای مطالعه بیشتر درمورد مکان های دیدنی ایران می توانید روی این مقاله ما کلیک کنید.

جاذبه های گردشگری ایران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا