سیاسی

ثبت نام ” بشار اسد ” در انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه خوب یا بد؟

[ad_1]

یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه در خردادماه سال جاری اظهار کرد: این انتخابات در مقایسه با انتخابات گذشته از اهمیت بالایی برخوردار است و بشار اسد نیز از شانس پیروزی بالایی در این انتخابات برخوردار است.

حسن هانی زاده در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با ثبت نام بشار اسد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سوریه و برخی از تحلیل های منتشر شده در این زمینه گفت : انتخابات ریاست جمهوری سوریه که در خردادماه سال جاری برگزار می شود در مقایسه با انتخابات گذشته در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا دولت و ملت سوریه در ۱۰ سال اخیر درگیر یک بحران نفس گیر داخلی بودند و این موضوع هزینه های انسانی و مالی سنگینی را برای دولت و ملت سوریه به همراه داشته است.

این روزنامه نگار با بیان اینکه بشار اسد از سال ۲۰۰۰ که پدرش حافظ اسد فوت کرد ، ریاست جمهوری سوریه را بر عهده گرفته است، افزود : خاندان اسد جایگاه مهمی در بین مردم سوریه دارند و در طول ۵۰ سال گذشته حافظ اسد و بشار اسد پدر و پسر نقش مهمی در همگرایی داخلی سوریه و تقابل با نفوذ صهیونیست ها در این کشور داشته اند.

وی با اشاره به ثبت نام بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی سوریه اظهار کرد: گرچه این انتخابات کنترل شده است ولی پارلمان سوریه تمایل دارد که بشار اسد در انتخابات شرکت کند چرا که او با نوع مدیریت توانمند خود در بحران سوریه از محبوبیت بالایی میان جوانان و مردم این کشور برخوردار است و این پیش بینی وجود دارد که آقای بشار اسد بار دیگر در این انتخابات به پیروزی برسد.

هانی زاده با بیان اینکه بشار اسد علیرغم فشارهای داخلی و بین المللی در میان مردم سوریه دارای جایگاه مهمی است، ادامه داد: تاکنون چهره شاخصی به غیر از بشار اسد برای ریاست جمهوری سوریه ثبت نام نکرده است. از میان نیروهای مخالف نیز افرادی ثبت نام کرده اند ولی چون بشار اسد در بین  جوانان سوری و علوی از محبوبیت خوبی برخوردار است قطعا در این انتخابات نیز با رأی بالایی انتخاب می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ثبت نام مجدد بشار اسد در ریاست جمهوری مانع گردش قدرت در این کشور نمی‌شود؟ اظهار کرد: بشار اسد بیش از ۲۰ سال رئیس جمهور سوریه بوده است. از تجربه بالایی برخوردار است و باید به این موضوع توجه داشت که چهره شاخصی با این سطح از توانمندی تاکنون مطرح نشده است و از طرف دیگر اگر شخصی غیر از بشار اسد بخواهد جریان امور در سوریه را بر عهده بگیرد احتمال اینکه تقابل جریان های قبیله ای، مذهبی و سیاسی در سوریه تشدید شود وجود دارد و در حال حاضر کسی جز خاندان بشار اسد نمی تواند شرایط سوریه را کنترل کند و مردم سوریه نیز ترجیح می دهند که همچنان او مسئولیت امور در کشور را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا