ترفند هاشبکه های اجتماعیکامپیوتر و اینترنت

آشنایی با فضای توییتر و نحوه استفاده از قابلیت های آن

توییتر ترکیبی از رسانه های اجتماعی، صفحه های وبلاگ نویسی و پیام رسان های ارسال پیام کوتاه است.

توییتر یک سایت خبری و یک شبکه اجتماعی آنلاین است که افراد در آن با ارسال توییت با هم ارتباط برقرار می کنند. توییت همان پیام های کوتاهی است که شما برای کسانی که شما را در توییتر دنبال می کنند، ارسال می کنید. با این امید که پیام های شما برای مخاطبان شما مفید و جالب باشد. اگر بخواهیم توضیح دیگری نیز برای توییتر و توییت کردن پیدا کنیم ممکن است، به واژه میکروبلاگینگ برسیم. همچنین برخی افراد از توییتر برای یافتن شخصیت های مورد علاقه خود و برخی شرکت های آنلاین استفاده می کنند.

توییتر شامل چیست

چرا توییتر محبوب است؟

جذابیت بزرگ توییتر این است که دوستانه است. شما می توانید صدها کاربر را در Twitter دنبال کرده و مطالب آن ها را تنها با یک نگاه بخوانید. این برای دنیای مدرن که با کمبود توجه و وقت رو به رو است، بسیار ایده آل است.

توییتر از یک محدودیت هدفمند برای اندازه پیام ها استفاده می کند تا همه چیز را راحت تر اسکن و بررسی کند. متن هر توییت نهایتاً به 280 کاراکتر محدود می شود. این محدودیت در اندازه، باعث استفاده متمرکز و هوشمندانه تر از زبان و کاراکتر ها می شود. همچنین اسکن توییت ها را برای Twitter آسان می کند. همچنین باعث می شود کاربران با دقت بیشتری مطالب خود را بنویسند. این محدودیت اندازه، Twitter را به یک ابزار اجتماعی محبوب تبدیل کرده است.

توییتر چگونه کار می کند؟

استفاده از Twitter بسیار آسان است. شما می توانید با ساخت یک حساب رایگان و انتخاب یک نام برای توییتر خود عضو آن شوید. سپس توییت های خود را به صورت روزانه، ساعتی یا هر چند وقت یکبار که دوست دارید ارسال کنید.

ارسال توییت

برای نوشتن توییت روی نماد نوشتن توییت که در صفحه اصلی یا برگه جستجو یا قسمت نمایه هایتان قابل دسترسی است، ضربه بزنید و به قسمتی که می‌گوید چه خبر یا «What’s Happening» بروید. سپس مطلب مورد نظر خود را در 280 کاراکتر یا کمتر تایپ کنید. اگر می خواهید تصویری را پست کنید روی نماد تصویر بزنید. پس از آماده بودن مطلب تان روی گزینه توییت کلیک کنید. سپس تمام افرادی که شما را دنبال می کنند و حتی برخی افرادی که شما را دنبال نمی کنند، توییت شما را خواهند دید.

توییت کردن در توییتر

البته به جز توییت ها توییتر قابلیت دیگری نیز دارد به نام فلیت که این قابلیت فلیت توییتر مانند قابلیت استوری در اینستاگرام است.

دریافت توییت

برای دریافت توییت های دیگران نیز، شخص مورد نظر خود را پیدا کنید و برای دیدن توییت های او دکمه، Follow را فشار دهید. البته اگر زمانی رسید که توییت های آن ها دیگر برای شما جالب نبود، می توانید به راحتی آن ها را آنفالوو کنید.

می توانید هر زمان که دوست دارید به حساب خود در «Twitter» بروید تا توییت هایی که برای شما آمده است را بخوانید. فیلد مربوط به توییت برای شما همیشه در حال تغییر است زیرا افرادی که دنبال کرده اید ممکن است هر زمانی توییت جدیدی ارسال کنند. سعی کنید، موضوعات پرطرفدار را بررسی و دنبال کنید تا ببینید در جهان چه خبر است.

افرادی که می شناسید را تشویق کنید تا شما را دنبال کنند و توییت های شما را ببینند. همچنین به دوستان خود اطلاع دهید که شما نیز در توییتر هستید تا به تدریج تعداد فالوور های خود را افزایش دهید. وقتی مردم شما را دنبال می کنند، متقابلاً شما نیز می توانید آن ها را دنبال کنید.

درخواست فالوو در توییتر

Twitter به همین سادگی است.

چرا مردم توییت می کنند؟

مردم به دلایل مختلف و در موضوعات متفاوتی توییت می فرستند. مانند: به اشتراک گذاشتن افکار خود، گذراندن وقت، جلب توجه، تبلیغات صفحات وب خود، یا فقط از روی بی حوصلگی. اکثریت افرادی که در توییتر فعالیت می کنند به صورت تفریحی توییت می کنند. البته Twitter می تواند فرصت خوبی برای بیان افکار خود به جهان و افرادی که توییت های شما را می خوانند باشد.

با این حال، تعداد زیادی از کاربران توییتر محتوای مفید ارسال می کنند و این مطالبند که ارزش واقعی Twitter را نشان می دهند. همچنین این برنامه می تواند شما را سریعاً به دوستان، خانواده، دانشمندان، روزنامه نگاران و هر فردی که او را دنبال می کنید، متصل کند. Twitter می تواند افراد را تبدیل به روزنامه نگاران آماتور زندگی خودشان کند. آن ها می توانند، اخبار و اتفاقات جالبی که در طول روز با آن مواجه شدند را توصیف و به اشتراک بگذارند.

با آن که توییتر هر لحظه در حال تغییر است. اما در عین حال می تواند یک پایگاه خبری و یک رسانه آگاهانه نیز باشد. در حقیقت این شما هستید که باید انتخاب کنید، کدام محتوا ارزش توجه و دنبال کردن را دارد.

توییت ها در توییتر

توییتر شبکه ای برای دریافت اخبار مردمی و غیر حرفه ای

تمام چیز هایی که گفته شد می تواند نشان دهد، توییتر دریچه ای است که می توان با استفاده از آن جهان را از دیدگاه افراد مختلفی مشاهده کرد.

ممکن است توییت هایی از مردم تایلند در مورد آب گرفتن شهر های آن منطقه بخوانید یا یک سرباز در افغانستان ممکن است تجربیات جنگی خود را در صفحه خود شرح دهد و یا از تجربیات سفر خواهرتان که مسافر اروپا است و اخبار روزانه خود را به اشتراک می گذارد مطلع شوید یا از تجربیات یک فرد فوتبالیست بخوانید و با جهان فوتبال آشنا شوید.

همه این افرادی که ذکر شدند به نوعی روزنامه نگاران کوچکی هستند که توییتر به آن ها بستری داده تا به طور مداوم اخبار زندگی خود را از طریق لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند خود به اشتراک بگذارند.

توییتر به عنوان یک ابزار بازاریابی

هزاران نفر خدمات؛ استخدام، مشاوره ای و فروشگاهی خود را با استفاده از Twitter تبلیغ می کنند، این کار نیز برای آن ها مفید بوده است.

کاربر مدرنی که از اینترنت استفاده می کند، قطعاً از تبلیغات تلویزیونی خسته شده است. مردم تبلیغاتی را ترجیح می دهند که سریع تمام شود، کمتر مزاحم آن ها باشد و بتوانند انتخاب کنند که آن را ببینند یا از آن رد شوند. Twitter دقیقاً همین قابلیت را دارد. هنگامی که بیشتر با نحوه عملکرد توییتر آشنا شوید، می توانید با استفاده از تبلیغات در Twitter نتایج خوبی را دریافت کنید.

توییتر به عنوان ابزار پیام رسانی اجتماعی

بله، توییتر نیز عضوی از رسانه های اجتماعی است. البته توییتر چیزی فراتر از یک پیام رسانی فوری است. در کنار آن Twitter ابزاری مناسب برای ارتباط با افراد جالب در سراسر جهان است. همچنین می تواند باعث شود افرادی که به شما، کار شما یا سرگرمی های شما علاقه مند هستند شما را دنبال کنند. این باعث رشد و پیشرفت شما می شود و توییتر برای آن ارزش زیادی قائل است.

استفاده از توییتر

همچنین توییتر با سایر ابزار های اجتماعی از جمله اینستاگرام، اسنپ چت و برخی پیام رسان ها تعامل خوبی دارد. به عنوان مثال، اگر یک توییت را دوست دارید و می خواهید آن را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، روی توییت مورد نظر خود ضربه بزنید، سپس روی نماد اشتراک گذاری ضربه زده و گزینه استوری کردن در اینستاگرام یا «Instagram Stories»را انتخاب کنید.

سپس این توییت به عنوان بخشی از یک استوری در اینستاگرام شما ظاهر شده و می توانید آن را استوری کنید. (این ویژگی در حال حاضر فقط در iOS پشتیبانی می شود).

چرا افراد مشهور توییتر را دوست دارند؟

امروزه توییتر به یکی از پرکاربرد ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است، زیرا هم شخصی بوده و هم سریع است. افراد مشهور می توانند از Twitter برای ایجاد ارتباط شخصی با طرفداران خود استفاده می کنند.

مثلاً؛ کیتی پری، الن دی جنرس و دیان وارویک از کاربران معروف توییتر هستند. توییت هایی که آن ها به صورت روزانه پست می کنند، باعث ایجاد حس ارتباط و نزدیکی آن ها با طرفداران شان می شود. این برنامه برای اهداف تبلیغاتی افراد مشهور نیز بسیار بستر قدرتمندی است. همچنین Twitterبرای افرادی که به دنبال اخبار سلبریتی ها هستند، جذاب و هیجان انگیز است.

توتییتر افراد مشهور

قابلیت های مختلف توییتر

توییتر ترکیبی از یک خبر رسان فوری، وبلاگ و یک پیام رسان است. همچنین با آن که مطالب موجود در توییتر مختصر و کوتاه است اما مخاطبان زیادی دارد. اگر شما چیزی برای گفتن دارید یا خود را یک نویسنده کوچک تصور می کنید. توییتر می تواند کانال ارتباطی شما باشد. حتی اگر دوست ندارید بنویسید اما در مورد افراد مشهور، موضوعات سرگرم کننده یا حتی اخبار زندگی آشنایان خود کنجکاو هستید. توییتر یکی از بهترین راه های ارتباط با اشخاص یا موضوعات مورد نظر شما است.

منبع : lifewire.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا