سیاسی

توضیحات نماینده مردم در مجلس در خصوص هتل صخره‌ای خرم‌آباد

[ad_1]

ایسنا/لرستان نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی در خصوص هتل صخره‌ای خرم‌آباد ارائه داد.

مهرداد ویسکرمی امروز یازدهم اردیبهشت‌ماه، اظهار کرد: با توجه به مباحثی که اخیراً در مورد هتل صخره‌ای خرم‌آباد مطرح شده، بر خود لازم دانستم سیر کوتاهی از آنچه اتفاق افتاده و وضعیت کنونی این پروژه را بیان کنم تا هم کسانی که واقعاً دلسوز هستند و دغدغه دارند از نگرانی درآمده و هم کسانی که احیاناً غرض‌های شخصی و سیاسی دارند، تکلیف خود را در این رابطه بدانند.

وی تصریح کرد: هتل صخره‌ای چند مرحله دارد؛ در مرحله اول از دهه ۸۰ تا اواسط دهه ۹۰ که سرمایه‌گذار قبلی کار را انجام نداده و خلع ید شده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: در مرحله دوم پس از خلع ید سرمایه‌گذار قبلی، هتل طبق قانون به‌صورت مزایده به سرمایه‌گذار کنونی واگذار شده است، این کار کاملاً قانونی بوده و تا این لحظه هم ایرادی به لحاظ قانونی به واگذاری هتل به سرمایه‌گذار فعلی وارد نیست.

ویسکرمی اضافه کرد: در مرحله سوم، از زمان ورودم به این مسئله برای حل مشکل است، چراکه مردم از بنده به‌عنوان نماینده خود و مسئولان استان و نماینده‌های پیشین انتظار داشتند این اسکلتی که صورت زشتی به شهر هم داده بود تعیین تکلیف شود که برآورده نشده بود.

وی بیان کرد: از اسفند ۹۸ که مجلس یازدهم رسماً شروع به کار نکرده بود، به این مسئله ورود کردم و شهادت می‌دهم نه کار مخفیانه‌ای در این رابطه انجام شده که بنده اصلاً اهل این مسائل نبوده و نیستم، نه کار غیرقانونی انجام شده که ما از کسی بترسیم؛ همه مستندات آنچه که انجام شده وجود دارد و در کانال اطلاع‌رسانی اینجانب بارگذاری شده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه هتل صخره‌ای در حال حاضر قرار است در پارک صخره‌ای بنا شود، ادامه داد: پارک صخره‌ای در حال حاضر شامل چند قسمت می‌شود.

ویسکرمی اظهار کرد: ۳۱۴۵ متر آن ساختمان هتل است که تا حد زیادی با ظرفیت ۱۲۰ تخت بنا شده و به دلیل اختلافی که سرمایه‌گذار با مدیران استان داشته، پروژه متوقف شده است که بحثی روی این بخش از زمین هتل نیست.

وی تصریح کرد: ۵۰۰۰ متر که در حال واگذاری به سرمایه‌گذار است که ۱۲۰۰ متر از این قسمت، اطراف هتل است که به دلیل مسائل ایمنی و آتش‌نشانی و… بوده و ۳۸۰۰ متر جلوی هتل است که محوطه هتل محسوب می‌شود. در این قسمت قرار نیست ساخت و سازی انجام شود بلکه برای محوطه و پارکینگ هتل است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: حدود ۷۰۰۰ متر از پارک صخره‌ای باقی می‌ماند که ضلع شمالی پارک بوده و کاربری عمومی داشته و در اختیار راه و شهرسازی است.

ویسکرمی اضافه کرد: ۵۰۰۰ متر فوق‌الذکر طبق ماده ۲۲ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت واگذار شده است.

وی بیان کرد: به‌منظور توسعه هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و سایر تأسیسات گردشگری، ارگان‌های دولتی باید اقداماتی را انجام دهند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس ادامه داد: با تقاضای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان ملی زمین و مسکن موظف است اراضی مورد نیاز را به قیمت کارشناسی به‌صورت اجاره به شرط تملیک پنج‌ساله در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهد که دقیقاً این اتفاق در مورد هتل صخره‌ای انجام شده و سه نفر کارشناس دادگستری، از طرف راه و شهرسازی بدون دخالت سرمایه‌گذار، زمین فوق را قیمت‌گذاری کردند.

ویسکرمی اظهار کرد: اگر طی پنج سال سرمایه‌گذار کار نکند، زمین پس گرفته می‌شود و تا جایی که اطلاع دارم قرار است قسط اول از طرف سرمایه‌گذار پرداخت شود.

وی تصریح کرد: سازمان جنگل‌ها و مراتع موظف است زمین مورد نیاز برای گردشگری را به قیمت منطقه‌ای در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: تغییر اراضی کاربری طبق ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری به‌صورت فوق‌العاده مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

وی با اشاره به برخی شبهات از جمله تغییر کاربری زمین یا قیمت آن، افزود: اگر سرمایه‌گذار کار نکند یا قصد تغییر کاربری داشته باشد، زمین از وی گرفته می‌شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس اضافه کرد: کاربری این زمین گردشگری بوده و کاربری آن با زمین‌های مسکونی فرق دارد و قیمت آن هم توسط کارشناسان رسمی دادگستری مشخص شده است.

ویسکرمی بیان کرد: عوارض ناشی از تغییر کاربری و فروش تراکم به اقساط ۵ تا ۱۰ ساله پس از شروع بهره‌برداری به شهرداری پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: بنابراین، محکم کاری به اندازه کافی در این واگذاری صورت گرفته و مقید به نظارت بر این کار بودم که کار خلاف قانونی انجام نشود و حقی از مردم ضایع نشود. نه تصرف غیرقانونی شده، نه مخفی کاری شده، نه کار زیرزمینی انجام شده و نه مسئولی تبانی کرده است و هیچ‌کس به اندازه من در جریان جزئیات کار نبوده و کار پاک و تمیز و شفافی انجام شده که جای شک و شبهه در آن نیست.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه ما به مردم تعهد دادیم که پاک دست، صادق و شفاف باشیم، عنوان کرد: می‌ماند راه دسترسی هتل که پس از اثبات حسن نیت سرمایه‌گذار و پیشرفت قابل توجه، بایستی توسط راه و شهرسازی بر طبق قانون و کارشناسی، در اختیار هتل قرار گیرد.

ویسکرمی همچین اظهار کرد: خبرهای خوبی هم در مورد داروخانه هلال‌احمر استان رسیده و بحث منطقه ویژه پارسیلون هم در مسیر خوبی قرار گرفته که به محض حصول نتیجه، به‌صورت شفاف به اطلاع مردم خواهم رساند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا