اخبار اقتصادی

توسعه صادرات فرش دستباف ایرانی با راه‌اندازی خانه‌های فرش – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرح ناز رافع، در حاشیه نشست هم اندیشی برنامه‌های توسعه صادرات کشور که با حضور وزیر صمت، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: از مهم‌ترین برنامه‌های امسال ما برای توسعه صادرات فرش دستباف ایرانی، راه‌اندازی خانه‌های فرش است که برابر بند (د) ماده ۴۶ برنامه ششم توسعه، وزارت صمت ملزم شده است تا خانه‌های فرش را در کشورهای هدف ایجاد کند.

وی ادامه داد: افرادی که علاقه‌مند باشند می‌توانند در کشورهای چین، مسکو، ایتالیا و عمارات خانه فرش احداث کنند، این افراد باید اعلام آمادگی کنند تا خانه‌های فرش را با همراهی بخش خصوصی داشته باشیم.

به گفته این مقام مسئول تا امروز افرادی برای فرانسه، ایتالیا، چین، روسیه و عمارات اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم راه اندازی خانه‌های فرش باعث شود فرش دستباف ایرانی با شناسنامه، شفاف و با ارزش افزوده بالا در دنیا ارائه شود.

حضور فعال ایران در نمایشگاه اکسپو و دموتکس آلمان

رافع اضافه کرد: ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی و نمایشگاه‌های فرش در فرودگاه امام خمینی (ره) از جمله اقداماتی است که پیش از این اجرا شده است. نمایشگاه اکسپو و دموتکس آلمان با حضور فعال ایران برگزار می‌شود تا با نیاز سنجی و انعقاد قراردادهای فعالیت به توسعه این صنعت کمک کنیم.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا