سیاسی

توافق جدید دو وزارت نیرو و کشاورزی برای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری

[ad_1]

ایسنا/خوزستان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق میان وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای تخصیص آب فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری گفت: با توجه به توافقات انجام‌شده، گره فاز دوم این طرح گشوده شده است و به زودی شاهد اجرای فاز دوم این طرح در خوزستان خواهیم بود.

علیرضا ورناصری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیگیری اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری اظهار کرد: اواخر سال گذشته مجمع نمایندگان استان خوزستان طرح شکایتی را به کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص تخصیص آب فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری ارائه کرد و متعاقب آن جلسه‌ای در اواخر فروردین‌ماه امسال برگزار شد.

وی افزود: در آن جلسه وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف شدند که گزارشی از آخرین وضعیت فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری ارائه کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: این هفته نیز جلسه‌ای با حضور همه نمایندگان وزارتخانه‌های مربوط به اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری برگزار شد و مسائل مربوط به تخصیص آب این طرح در فاز دوم مورد بررسی قرار گرفت. یکی از نتایج این جلسه این بود که ۱۷ هزار هکتار از فاز اول طرح که در حوزه اجرا مشکلاتی داشت، مجددا از سوی وزارت نیرو تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره تصمیم‌گیری برای ۲۳۳ هزار هکتار از فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، افزود: بر اساس نظر وزارت نیرو، این وزارتخانه نمی‌تواند برای تمام ۲۳۳ هزار هکتار فاز دوم، تخصیص آب داشته باشد و تنها می‌تواند برای ۲۰۷ هزار هکتار آب تامین کند.

نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلاتی که برای تخصیص آب به ۲۳۳ هزار هکتار وجود داشت کار را در فاز دوم حدود چهار سال عقب انداخته بود اما این ۲۰۷ هزار هکتار، نقطه مشترک وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی است.

ورناصری گفت: قرار است کار فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در قالب ۲۰۷ هزار هکتار مورد توافق وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی آغاز شود.

وی افزود: برای ۲۶ هزار هکتار باقی‌مانده نیز در یک مقطع زمانی یک ماهه تصمیم‌گیری خواهد شد؛ نمایندگان استان خوزستان پیگیر اجرای تمام سطح ۲۳۳ هزار هکتار فاز دوم طرح هستند و جای نگرانی در این زمینه نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به توافقات انجام‌شده، گره فاز دوم این طرح گشوده شده است و به زودی شاهد اجرای فاز دوم این طرح در خوزستان خواهیم بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا