تناسب اندامورزشی

10 وسیله پرکاربرد ورزشی برای تناسب اندام در منزل

با توجه به شرایط پیش و رو مجبور به دورکاری هستید؟ از خانه به ندرت بیرون می آیید و حسابی چاق شده اید؟ حوصله رژیم های سخت و طاقت فرسا را ندارید؟ زمان آن را ندارید که به باشگاه بروید یا نمی خواهید مبلغی را به عنوان هزینه باشگاه بپردازید؟ می خواهید به تناسب اندام در خانه برسید؟ درخانه وسیله ورزشی دارید اما انگیزه ورزش ندارید؟

در این مقاله ما به شما آموزش می هیم که چگونه با استفاده از ابزار و وسیله ورزشی در خانه ورزش کنید. با ما همراه باشید.

تا زمانی که هدف و برنامه مشخصی نداشته باشید رفتن به باشگاه و انتخاب مربیان کار کشته تاثیری بر تناسب اندام شما نخواهند داشت. ابتدا شما باید هدف خود را مشخص کنید (چند کیلو می خواهید وزن کم کنید؟ چرا می خواهید ورزش کنید؟) و سپس به سراغ راه های آن بروید.

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

1- طناب ورزشی

یکی از وسایل موجود در هر خانه ای طناب ورزشی است. هنگامی که از طناب نام می بریم قطعا دختر بچه ای کم سن و سال، لباس صورتی و موهای بلند در ذهن تان نقش می بندد یا مرد ورزشکاری که در هوای بهاری مشغول طناب زدن است.

مقالات مرتبط: فواید و نکاتی درباره ورزش بوکس_ نکاتی برای آموزش ورزش کیک بوکسینگ

برای کسانی که می خواهند بدنشان را تقویت کنند اولین پیشنهاد هر مربی طناب زدن است؛ از ویژگی های طناب زنی می توان به قوی تر شدن ماهیچه ها، عضله سازی ران، سلامت قلب و عروق و … اشاره کرد. ضمن اینکه طناب زدن در هر ساعت 1300 کالری می سوزاند.

این وسیله جای کمی در کمد شما می گیرد و شما می توانید به راحتی آن را از مراکز خرید لوازم ورزشی خریداری کنید.

اگر می خواهید با ورزش طناب زدن به صورت حرفه ای کار کنید و کالری زیادی را بسوزانید به شما پیشنهاد می کنیم تا طناب هایی را خریداری کنید که در دسته هایشان وزنه کار گذاشته اند. لازم به ذکر است که هر زمان احساس کردید دست تان درد گرفته یا دیگر نیازی به زدن طناب ندارید می توانید ورنه آن را جدا کنید.

2- دمبل

دمبل و هالتر

یکی دیگر از وسایلی که می توانید در خانه با آن ورزش کنید دمبل است. برخی دمبل را با هالتر اشتباه می گیرند در صورتی که هالتر وسیله ای محدود حرکت است و با آن نمی توانید حرکات زیادی را تمرین کنید.

هالتر: وسیله ورزشی مانند دمبل اما میله وسط آن بلندتر از دمبل است.

از نظر هزینه دمبل از هالتر ارزان تر است و جالب است بدانید در میان مخاطبان دمبل از هالتر مخاطب بیشتری دارد. حرکات ورزشی در هنگام دمبل زدن می تواند به تقویت نیم تنه پایینی شما کمک کند.

این نکته را هم فراموش نکنید که امکان اضافه کردن وزنه را به دمبل دارید و دست تان برای تمرین باز است.

3- زیر انداز یوگا

حرکات و تمرینات یوگا خواه و یا ناخواه هر روز بین آقایان و بانوان محبوبیت و جذابیت بیشتری پیدا می کند. سختی این ورزش فقط دفعه اول آن است که می خواهید شروع به ورزش کنید اما بعد از آن دیگر شما سختی نخواهید کشید و از این ورزش نهایت لذت را خواهید برد.

بسیاری از زیر اندازهای یوگا امروزه به گونه ای طراحی شده اند که با پهن شدن آن روی زمین دیگر تکان نمی خورد و به زمین می چسبند. بنابراین تکیه گاه محکمی می تواند برای ورزش شما باشد.

یکی از ویزگی های زیر اندازهای جدید یوگا قدرت جذب آن است؛ این جمله بدین معناست که اگر شما در هنگام ورزش عرق کردید این زیر انداز عرق شما را جذب می کند و اجازه نمی دهد بوی نامطبوع عرق شما بلند شود.

4- فوم رولر

فوم رولر

فوم رولر وسیله ای است که بعد از ورزش های سنگین برای سرد کردن بدنتان به آن احتیاج خواهید داشت. با تهیه این فوم رولر شما می توانید از بدنتان در برابر گرفتگی ها و دردهای عضلاتی جلوگیری کنید.

تهیه فوم رولر برای افراد تازه کار و مبتدی که تجربه ورزش های سنگین را ندارند بسیار توصیه می شود. سرد کردن بعد از تمرین های سنگین نقش موثری در کاهش درد های شما خواهد داشت.

5- توپ تناسب اندام را فراموش نکنید.

یک وسیله ورزشی مفید در خانه توپ تناسب اندام است. این محصول ویژه برای کسانی است که از حالت ظاهر و ستون قفرات خود راضی نیستند.

هنگام ورزش این توپ تعادل ندارد و شما باید تعادل خود و توپ را حفظ کنید؛ با این توپ شما می توانید حرکات ساده و متنوعی را انجام دهید.

6- رول شکم چرخ

آیا می دانید با هر بار چرخاندن این رول 20 عضله در بدنتان را درگیر می کند؟ این رول هوشند طراحی شده است و به طرز شگفت انگیزی کار آمد است. اگر می خواهید سیکس پک داشته باشید با این وسیله طولی نخواهد کشید تا به آن برسید.

تمرین با این وزنه چندان دشوارتر از کرانچ نیست؛ اول بسیار کار سختی است اما بعد از گذشت چند روز می توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

7- وزنه های مچ دست و پاشنه پا

وزنه دست و پا

استفاده از این وزنه ها مخصوص ورزشکاران حرفه ای است که می خواهند ورزش ها و حتی پیاده روی ساده را برای خود طاقت فرسا کنند. از این محصول می توانید حتی در هنگام تماشای تلویزیون نیز استفاده کنید.

8- بند و کش trx

این بند نیز مانند طناب جای کمی را اشغال می کند و می تواند فضای خانه را به باشگاه تغییر دهد. جالب است بدانید از این وسیله ورزشی ورزشکاران حرفه ای، سربازان، مدل های معروف لباس و … استفاده می کنند.

استفاده از آن نیز بسیار ساده و راحت است فقط لازم است کش یا بند ورزشی را روی درز بالایی در قرار دهید و آن را محکم ثابت کنید. بعد از آن حرکات مخلتف ورزشی را انجام دهید.

9- کش مقاومتی

یکی از ابزاری که به تناسب اندام در خانه به شما کمک می کند کش مقاومتی است. استفاده از این کش تقریبا تمام عضلات شما را تکان می دهد.

شما می توانید با استفاده از این کش توان جسمانی تان را تا 65 درصد افزایش دهید. نتیجه آن را خواهید دید.

10- آینه

آینه قدی در باشگاه

تعجب نکنید!! بله آینه، حتما دقت کرده اید که در 99 درصد باشگاه ها دور تا دور آن را آینه های قدی زده اند. دلیل آن این است تا شما خود را در آینه ببینید و حالت جسمانی خود را برای حرکات حفظ کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید درخانه به تناسب اندام برسید حتما جلوی آینه تمرین کنید و حالت جسمانی خود را لحظه به لحظه در آینه چک کنید.

در مقاله دیگر برای شما طرز صحیح ورزش درخانه را آموزش داده ایم روی آن کلیک کنید.

نکات ورزشی و سخن آخر

  1. قبل از ورزش کردن بدن تان را گرم کنید.
  2. بعد از ورزش با حرکات کششی نرم و هوازی بدنتان را سرد کنید.
  3. بعد از ورزش کردن حدالامکان به حمام بروید.
  4. وسایل ورزشی را در دسترس کودکان قرار ندهید.
  5. از آموزش کار کردن با دمبل و ورزش های سنگین به کودکان خودداری کنید.
  6. اگر بعد از ورزش بدنتان گرفت می توانید از رول ها و پماد های ضد درد استفاده کنید. برای مشاهده، مقایسه و خرید روی کلمات لینک شده کلیک کنید.
  7. در روزهای اول از ورزش های سنگین خودداری کنید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا