ترفند هاخانه و آشپزخانه

راه های سریع تمیز کردن سرامیک و کف پوش‎

صفحات میز کاشی در آشپزخانه و حمام محبوب هستند. دانستن نحوه تمیز کردن سرامیک و کف پوش‎ به شما کمک می کند تا پیش خوان های خود را بهداشتی نگه دارید و ظاهری کاملاً جدید داشته باشید. باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها می توانند وارد دوغاب شوند که ماده ای متخلخل است. این باعث می شود آشپزخانه را برای غذا ناامن کند و به طور کلی پیشخوان حمام را غیر بهداشتی کند. شما باید دو یا سه بار در سال یک تمیز کردن عمیق انجام دهید.

کاشی و سرامیک یک گزینه محبوب کف پوش است. آن ها با دوام هستند، اما آن ها نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارند. در این جا چند نکته هوشمندانه در مورد نحوه تمیز کردن آورده شده است.

روش های تمیز کردن کف پوش

دانستن این که چگونه می توان کف کاشی و سرامیک را به درستی تمیز کرد، زیبایی آن ها را حفظ می کند و باعث می شود سال ها دوام بیاورند. در این جا چند راه حل ساده برای تمیز نگه داشتن آن ها بیان شده است که عبارت اند از:

1- جارو کردن

کف کاشی های خود را چند بار در هفته جارو یا جارو برقی کنید. شن و ماسه می تواند سطح را کدر و خراشیده کند. پس از پاک کردن خاک، یک شوینده ملایم را با آب داغ مخلوط کرده و به جای انتخاب اسفنج، پارچه پارچه ای استفاده کنید؛ زیرا پارچه زمین را خراش نمی دهد. مرتباً سطل محلول تمیز کننده خود را عوض کنید تا پاک کننده کثیفی نداشته باشید.

نخستین کار جارو کردن کف پوش

بیش تر بدانید…!

اگر به دنبال نکات و ترفندهایی برای تمیز کردن آشپزخانه در چند دقیقه هستید، با ما همراه باشید.

2- استفاده از محلول سرکه با آب داغ

همچنین می توانید با مخلوط کردن آب لیمو یا سرکه با آب داغ، تمیز کننده خود را درست کنید. آن را به زمین بمالید و سپس با یک پارچه تمیز خشک کنید.

یکی از مهم ترین موارد در دانستن نحوه تمیز کردن کف کاشی، تمیز نگه داشتن دوغاب است.

دوغاب کثیف برابر با کف پوش هایی با ظاهری خسته کننده است. دوغاب متخلخل است و به راحتی کثیفی، چربی و سایر مواد را جذب می کند. برای تمیز کردن آن علاوه بر محلول سرکه با آب داغ می توانید از محلول سفید کننده ملایم استفاده کنید. برای لکه های عمیق، به پاک کننده اجازه دهید 10 دقیقه بماند. برای تمیز کردن دوغاب از مسواک کوچک هم می توانید، استفاده کنید.

تمیز کردن کف پوش با استفاده از محلول سرکه با آب داغ

3- خمیر جوش شیرین برای تمیز کنندگی دوغاب

برای لکه های دوغاب که به سختی از بین می روند، می توانید از خمیر جوش شیرین استفاده کنید. به این صورت که ابتدا جوش شیرین و آب را مخلوط کنید. آن را به لکه بمالید، بگذارید یک شب بماند و سپس با یک برس نایلونی مالش دهید. از برس فلزی استفاده نکنید؛ زیرا باعث خراش کاشی می شود.

استفاده از برس نایلونی

نحوه تمیز کردن کاشی و سرامیک لکه دار

  1. برای از بین بردن لکه های قهوه، چای یا آب سطح کاشی را با آب داغ و مواد شوینده بشویید، سپس با پراکسید هیدروژن پاک کنید.
  2. برای رفع لکه های چربی، با محلول جوش شیرین و آب، کف پوش را بشویید.
  3. برای رفع لکه های جوهر، یک پارچه را در سفید کننده رقیق خیس کنید و آن را بالای لکه بگذارید. پارچه را بگذارید تا لکه از بین برود. بعد از اتمام کار آن را کاملاً بشویید.
محلول آب و جوش شیرین

تهیه محلول تمیز کننده صفحات سرامیکی

آلودگی، لکه ها و باکتری های موجود روی میزهای کاشی و سرامیک می تواند هر آشپزخانه یا سرویس بهداشتی را غیر بهداشتی کند. می توانید برای تمیز کردن صفحات میز سرامیک از این محلول استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه یک پاک کننده قوی برای تمیز کردن سرامیک و کف پوش‎ :

  • 1 فنجان جوش شیرین
  • ½ فنجان صابون مایع
  • ½ فنجان آب
  • 2 قاشق غذاخوری سرکه

دوغاب کثیف ترین قسمت پیشخوان کاشی خواهد بود. کاشی به راحتی لک نمی شود، اما دوغاب لکه دار می شود. برای تمیز کردن دوغاب می توانید از محلول به دست آمده استفاده کنید. سعی کنید در هنگام نظافت از دست کش استفاده کنید، زیرا آن ها حاوی مواد پاک کننده قوی هستند که می توانند پوست شما را تحریک کنند.

تمیز کردن کف پوش سرامیک

روش پیش گیری از لک شدن دوغاب

بگذارید دوغاب دوغ خشک شود، سپس یک درزگیر دوغاب بر پایه سیلیکون قرار دهید تا در برابر لکه ها و آلودگی های آینده مقاومت کند.

پیش گیری از لک شدن دوغاب

منبع: www.diynetwork.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا