اخبار اقتصادی

تلف شدن جوجه‌های یک روزه در مرزها

[ad_1]

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه سایر ارگان‌ها برای جلوگیری از تلف شدن جوجه‌های یک روزه در مرز باید اقدام کنند، گفت: با تشکیل قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا، از ورود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هندی در مرزها جلوگیری شده است.

به گزارش ایسنا، سردار “احمدعلی گودرزی”، با بیان اینکه مرزبانی ناجا مقابله با قاچاق جوجه یک روزه را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: یکی از وظایف ذاتی مرزبانی مقابله بی امان با قاچاقچیان و سوداگران مرگ است، در این راستا در دو سال گذشته آمار و ارقام نشان می دهد، مرزبانان همه ساله ۲ الی ۳ میلیون انواع جوجه یک روزه قاچاق را کشف کردند.

وی با تأکید بر نقش سایر ارگان های ذیربط در این زمینه، افزود: علیرغم مشقت های فراوان همرزمان ما در مرزها پس از کشف جوجه های یک روزه، متاسفانه سایر ارگان های متولی برای جمع آوری آنها اقدامی انجام نمی دهند و جوجه های کشف شده تلف می‌شوند که می توان با جا به جایی سریع از تلف شدن آنها جلوگیری کرد و به چرخه تولید برگرداند.

سردار گودرزی ادامه داد: کنترل و نظارت لازم توسط متولیان امر ضعیف است و با وجود دلالان، فراز و فرودهایی در این موضوع صورت می پذیرد، خروج جوجه های یک روزه توسط کولبران در مقابل تولید آنها در کشور زیاد قابل اعتنا نیست و بسیار ناچیز است لذا با توجه به وظیفه مرزبانان در این زمینه، ما مأموریت خود را ادامه می دهیم و به طور جد با قاچاق جوجه در مرزها مقابله خواهیم کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا در بخش دیگر گفت و گوی خود به نقش مرزبانی در تحقق شعار سال “تولید، پشتیبانی ها و مانع زادیی ها” اشاره کرد و گفت: مبارزه با کالای قاچاق جزء اولویت های اصلی مرزبانی در مرزها بوده و در این زمینه از ابتدای سال جاری تاکنون روند کشفیات قاچاق در مجموعه مرزبانی صعودی بوده است.

سردار گودرزی با اشاره بر اینکه مبارزه با قاچاقچیان جدی و همه جانبه است و در این موضوع از تمامی ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: در این زمینه ضربات سنگین و مهلکی به قاچاقچیان و سوداگران مرگ وارده شده و مرزبانان توانستند از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷ تن انواع مواد مخدر را که عمدتا در مرزهای جنوب شرقی و در درگیری با قاچاقچیان بوده است، کشف کنند.

 جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات

وی بر اهتمام مرزبانان بر جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات به کشور تأکید و خاطرنشان کرد: با اقدامات موثر اطلاعاتی، مقدار قابل توجهی سلاح و مهمات جنگی و شکاری در مناطق مرزی شمال غرب کشور کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۷۵ درصدی در این زمینه هستیم، این موضوع نشان از اشراف و تسلط اطلاعاتی مرزبانان بر حریفان، قاچاقچیان کالا، سلاح و مهمات و سوداگران مرگ می باشد که در مرزها انجام می شود.

جلوگیری از ورود اتباع خارجی به کشور

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه بر تشدید اقدامات کنترلی در مرزهای جنوب شرق و جنوبی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونای هندی و مصوبه ستاد مقابله با کرونا، در اجرای ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و اوامر فرمانده نیروی انتظامی، قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مرزهای کشور فعال و تشکیل شد.

سردار گودرزی ادامه داد: همه توان در این زمینه معطوف شده تا با هماهنگی نیروهای مسلح و اقدامات اطلاعاتی، اجازه ندهیم کسانی که مبتلا به ویروس منحوس کرونا هستند از طریق مرزهای جنوب شرقی و جنوبی به کشور ورود کنند.

وی تصریح کرد: اقدام اصلی قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا مبارزه با مترددین غیرمجاز در نوار مرز است، در این رابطه طی چند روز گذشته از بدو تشکیل این قرارگاه از ورود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی به کشور در مرزها جلوگیری شده و اتباع دستگیر شده با سازوکار، رعایت پروتکل های بهداشتی و حقوق شهروندی به کشور مربوطه بازگردانده شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه از ظرفیت وزارت کشور، کمیته امنیت دریانوردی، هلال احمر و استانداران برای مقابله با ورود اتباع خارجی به کشور و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: عزم جدی مرزبانی برای تشدید اقدامات کنترلی در مرزهای جنوب شرق و جنوبی افزایش پیدا کرده است و با ورود غیرمجاز به مرزها ایران اسلامی برخورد خواهیم کرد.

وی در پایان به مرزنشینان توصیه کرد: تا بهبود وضعیت سلامت، مرزنشینان عزیز مراعات کنند و از مراوده با مرزنشینان کشورهای همسایه در مرزهای جنوب شرق و در حوزه دریا خودداری کنند تا بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم و به فضل الهی سلامت مردم تحقق پیدا کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا