سیاسی

تقاضای کمک به کاندیداهای ریاست جمهوری مساوی با اخراج است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در بخشنامه‌ای به معاونین وزیر، رؤسا و مدیران سازمان‌ها، صندوق‌ها، بانک‌ها و مؤسسات وابسته، مدیران کل مستقل حوزه ستادی و استان‌ها بر هرگونه دخالت له یا علیه نامزد خاص در انتخابات پیش رو (ریاست جمهوری و شوراها) تاکید کرد.

در بخشنامه شریعتمداری آمده است: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران به تعبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی مظهر خداباوری، مردم باوری و خودباوری است. در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ضمن آنکه باید همه معاونت‌ها، دستگاه‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه در چارچوب قانون و مقررات، همه مساعی خود را برای گسترش مشارکت و حضور گسترده مردم در انتخابات به ویژه از طریق تمرکز بر خدمت‌رسانی کارآمدتر و اجرای دقیق و مأموریت‌های محوله و همچنین انعکاس صحیح و تبیین خلاقانه اقدامات و عملکردها انجام دهند ضروری است از هرگونه رفتار خارج از چارچوب و عرف که شائبه دخالت له یا علیه کاندیدای خاص داشته باشد پرهیز نمایند.

همه کارکنان وزارتخانه و دستگاه‌های تابعه به ویژه معاونین وزیر، رؤسای سازمان‌ها، مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره صندوق‌ها، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در جایگاه شخصیت حقوقی و در ساعات اداری حق حضور در ستادهای انتخاباتی را ندارند؛ مگر اینکه در حالت مرخصی باشند.

همچنین در این بخشنامه تاکید شده است: هیچکدام از واحدهای تابعه در این وزارتخانه حق ندارند له یا علیه کاندیداهای انتخاباتی اقداماتی انجام دهند.

بنا بر تاکید شریعتمداری، امکانات لجستیکی، مالی و نیروی انسانی شرکت‌ها و ارکان در اختیار وزارتخانه نباید برای هیچ کاندیدای انتخاباتی هزینه شود.

در پایان این بخشنامه تصریح شده است: هر فردی در هر سمتی حتی از نزدیک‌ترین مدیران منتسب به اینجانب تقاضای کمک به هر کاندیدا یا ستاد انتخاباتی کند هم تقاضا کننده و هم اجابت کننده تقاضا هر دو بر کنار خواهند شد.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا