سیاسی

تعیین زمان‌بندی سازوکار انتخاب نامزد واحد جبهه اصلاحات ایران  – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، آذر منصوری با اشاره به جلسه امروز جبهه اصلاحات ایران، گفت: در جلسه امروز جبهه اصلاحات ایران، زمان‌بندی اجرای سازوکار انتخاب نامزد واحد جبهه اصلاحات ایران در انتخابات ریاست تصویب شد. 

وی با اشاره به اینکه مهلت پیشنهاد نامزد از سوی اعضای مجمع شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه است، اظهار داشت: هر نامزد را باید حداقل ۱۰ عضو مجمع به جبهه معرفی‌ کنند. 

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران تصریح کرد: نامزدهایی که یک سوم اعضای مجمع به آنها رأی دهند، وارد مرحله بررسی توسط جبهه می‌شوند و زمان رأی‌گیری مرحله اول یکشنبه ۱۲ اردیبهشت خواهد بود. 

منصوری ادامه داد: از دوشنبه ۱۳ اردیبهشت تا شنبه ۱۸ اردیبهشت، نامزدهایی که رأی حداقل یک سوم اعضای مجمع را آورده‌اند، در جلسات مجمع عمومی جبهه برای پاسخ به سوالات اعضا و ارائه برنامه های خود حضور می‌یابند. 

وی افزود: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت، رأی گیری مرحله دوم انجام می‌شود و در آن نامزدهایی که رأی بیش از دو سوم اعضای مجمع را دارند، مشخص می‌شوند. 

منصوری اظهار داشت: همچنین دوشنبه ۲۰ اردیبهشت و پیش از آغاز ثبت نام نامزدها در وزارت کشور، نامزدهای مورد تایید جبهه که رأی حداقل دو سوم اعضا را کسب کرده‌اند، اعلام می‌شوند و از آنان درخواست می‌شود که در انتخابات ثبت‌نام کنند.

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران با اشاره به اینکه شروع ثبت نام رسمی نامزدهای ریاست جمهوری سه شنبه ۲۱ اردیبهشت است، گفت: همچنین پس از مناظره و در ایام تبلیغات در تاریخی که بعدا به تصویب مجمع عمومی جبهه خواهد رسید، نظرسنجی ملی میان نامزدهای مورد حمایت جبهه اصلاحات ایران البته در صورت تایید صلاحیتشان انجام خواهد شد تا نامزد واحد نهایی تعیین شود. 

وی بیان کرد: در این جلسه همچنین آیین‌نامه نحوه تاسیس و فعالیت ستادهای انتخاباتی جبهه اصلاحات ایران در انتخابات ۱۴۰۰ در تهران و سایر استان‌ها به تصویب رسید.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا