سیاسی

تسریع در فرایند دادرسی با ایجاد ارتباط الکترونیک بین دادسراها و کلانتری‌های تهران

[ad_1]

معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفت: در راستای اجرای برنامه های سند تحول قضایی در خصوص استفاده هر چه بیشتر از سیستم های الکترونیکی در امور قضایی و تأکید دادستان محترم تهران با همکاری نیروی انتظامی همه کلانتری های شهر تهران ظرف چند روز آینده، مجهز به سیستم برقراری ارتباط الکترونیک با نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، سیدمهدی رضا کاظمی، معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران با اعلام این مطلب افزود: در همین راستا و با توجه به مأموریت محوله از سوی دکتر القاصی دادستان محترم تهران، این معاونت با همکاری مرکز انفورماتیک ناجا و نیز فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ طی دو ماه اخیر تمامی تلاش خود را به کارگرفته تا با تجهیز کلانتری ها به سیستم های رایانه ای و ایجاد بستر مناسب و آموزش به نیروهای دادسرا و کلانتریها زیر ساخت های لازم را برای برقراری ارتباط الکترونیکی و مکانیزه بین دادسراها و کلانتری های تهران فراهم نماید که در همین راستا یکی از دادیاران و همکاران قضایی معاونت بصورت تمام وقت در نواحی دادسرا و کلانتریها پیگیری موضوع و آموزش نیروها را بر عهده دارد.

کاظمی افزود: با برقراری این ارتباط تا امروز از 68 کلانتری شهر تهران، برای تعداد 55 کلانتری ارتباط الکترونیکی برقرار شده و طی 10 روز آینده تمامی کلانتری ها دارای این ارتباط خواهند بود.
معاون نظارت بر امور ضابطین دادستانی تهران تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته بعد ازکلانتریها، دیگر پلیس های تخصصی نیز مشمول اجرای این طرح می گردند.

معاون دادستان تهران صرفه جویی در ابزار و ادوات و نیروی انسانی را از مهمترین مزایای اجرای این طرح برشمرد و افزود: با توجه به کمبود نیروی انسانی مخصوصا در کلانتری ها از این به بعد به جای حضور مأموران در دادسراها و رفت و آمد آنها جهت حمل پرونده های قضایی، این مراحل از طریق سیستم انجام خواهد گرفت و نیروهای کلانتری می توانند با تمرکز و توان بیشتر در خدمت کلانتری متبوع به مأموریت های مهم تری بپردازند.

وی اضافه کرد: از دیگر مزایای مهم این طرح سرعت در اجرای دستورات قضایی توسط نیروی انتظامی بوده که این امر می تواند رضایت ارباب رجوعان و شهروندان را در پی داشته باشد.

کاظمی اظهار داشت: مقام قضایی بعد از صدور دستور بلافاصله از طریق رایانه آن را به مرجع انتظامی ارسال و مرجع انتظامی بعد از انجام فرایند اداری، نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن به داسرای مربوطه عودت می دهد.

معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران افزایش امنیت دستورات قضایی و جلوگیری از جعل و سوء استفاده و یا مفقود شدن دستورات و مکاتبات را از دیگر مزایای برقراری ارتباط سیستمی بین مراجع انتظامی و دادسراها برشمرد و ابراز امیدواری کرد بعد از موفقیت در ایجاد ارتباط سیستمی با مراجع انتظامی، ارتباط دیگر ضابطان قضایی هم به طور سیستماتیک با دادسراها بر قرار گردد.

به گفته کاظمی، شهر تهران به عنوان پایلوت و آزمایشی در اجرای این طرح در نظر گرفته شده و بعد از اتمام مرحله آزمایشی، دیگر استان های کشور نیز از این روش استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام 

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا