آشپزیتغذیهتغذیه سالم

تزئینات شب یلدا برای عروس

یکی از رسم هایی که این روزها بیشتر خودنمایی می کند و بهانه ای برای جمع شدن افرد خانواده در کنار یکدیگر است، شب یلداست. 30 اذر هر سال طولانی ترین شب سال است که مردم سعی می کنند این ساعت ها را کنار هم بگذرانند. در ادامه این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با تزئینات سفره شب یلدا، مجلس خود را رنگین کنید و از شب یلدا خود لذت ببرید. با ما همراه باشید.

علاوه بر ویژگی هایی که بیان کردیم در طی سالیان اخیر برای عروس ها مراسم شب چله یا شب یلدا گرفته می شود. شب یلدا برای دخترهایی که به تازگی ازدواج کرده اند یا در نامزدی و عقد هستند، حال و هوای دیگری دارد.

این رسم که از سال های قبل مرسوم بوده است که داماد برای عروس خود طبقی می آورد. تمام رسم و رسوم هایی که این روزها از گذشته به جا مانده است دارای فلسفه و نکته ای است.

بردن شب چله ای به خانه عروس نیز از این قانون مستثنی نیست که یکی از دلایل آن می تواند آشنایی و دیدار دوباره خانواده ها و ابراز محبت به تازه عروس باشد. در گذشته رسم بر این بود که عروس و داماد تنها در شب های خاصی یکدیگر را ببینند. شب چله نیز بهانه ای برای با هم بودن عروس و داماد بود.

این مراسم که در خانه عروس برگزار می شود و به این صورت است که خانواده عروس خود را برای پذیرایی از خانواده داماد آماده می کنند و خانواده داماد نیز برای شادی بیشتر و ابراز محبت خود به عروس طبقی را برای عروس می آورند. در ادامه این مراسم خانواده ها دور هم جمع می شوند و این مراسم را در کنار یکدیگر جشن می گیرند.

این مراسم و رسم و رسوم از زمان گذشته گرفته می شد اما نحوه برگزاری این جشن از گذشته تا به حال بسیار متفاوت شده است. بسیاری از خانواده های داماد نیز برای شب چله از آجیل و شیرینی و میوه های خشک برای تزئین استفاده می کنند و به عنوان هدیه به عروس می دهند.

علاوه بر ویژگی هایی که به طور کامل از شب یلدا بیان کردیم در این قسمت چند نمونه از بهترین تزئینات سفره شب یلدا به همراه آجیل وشیرینی و … را برای شما بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

انواع تزئینات شب یلدا

تزئین هندوانه

تزئین هندوانه1
تزئین هندوانه شماره 1
تزئین هندوانه2
تزئین هندوانه شماره 2
تزئین هندوانه و میوه
تزئین هندوانه شماره 3
تزئین هندوانه
تزئین هندوانه شماره 4
تزئین هندوانه3
تزئین هندوانه شماره 5

تزئین آجیل

تزئین آجیل2
تزئین آجیل شماره 1
تزئین آجیل1
تزئین آجیل شماره 2
تزئین آجیل3
تزئین آجیل شماره 3

تزئین میوه

تزئین میوه1
تزئین میوه 1
تزئین میوه
تزئین میوه 2
تزئین میوه 1
تزئین میوه 3
 تزئین میوه 8
تزئین میوه 4
تزئین میوه 6
تزئین میوه 5
تزئین میوه 5
تزئین میوه 6
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا