آشپزیتغذیهحرفه و شغل

11 ترفند سر آشپز شدن و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید!

اگر می خواهید یک سر آشپز استثنایی شوید، بیاید و به آنچه که برای تبدیل شدن به سر آشپز لازم است تمرکز کنید. در این مقاله 11 ترفند سر آشپز شدن گرد آوری شده است.

11 ترفند برای سر آشپز شدن

11 توصیه خاص که هر کدام به هدف بهبود جنبه جدیدی از مهارت های شما کمک می کند.

1. خود را با بهترین ها هماهنگ کنید

وجه مشترک سرآشپزهای بسیار موفق، شامل همکاری با بهترین آشپزها است. بدانید این افراد چه کسانی هستند، در مورد موفقیت آن ها تحقیق کنید، تماس بگیرید و فروتنانه از آن ها فرصت یادگیری بخواهید.

2. هر روز به دنبال یادگیری چیزی جدید باشید

هر روز به فکر افزودن چیز مهمی به داشته های خود باشید. این ممکن است همیشه شامل پخت و پز نباشد، بلکه به دنبال فرصتی برای یادگیری چیزهای مهمی در مورد مدیریت مردم، تأثیرات فرهنگی و جغرافیایی باشید. هیچ فرصتی را برای یادگیری و رشد از دست ندهید.

بیشتر بدانید: ترفند آشپزی – راز خوشمزه تر شدن چند غذای ایرانی (cooking trick)

3. توجه به فرهنگ های دیگر، سفر و تجربه

ممکن است فرصت ها در زادگاه شما وجود نداشته باشند و بگویید که توانایی سفر را هم ندارید، اما تعداد بی شماری رستوران عالی با فرصت های یادگیری در خارج از کشور وجود دارد. حرکت ترسناک و چالش برانگیز است، اما در عین حال نیرو آور است، اگر مهارت بنیادی خوبی دارید، همیشه فرصت عضویت در یک تیم بسیار خوب را دارید.

پس هنوز هم دیر نشده، به دنبال فرصت هایی برای کار با یک تیم متنوع از آشپزها باشید. این غوطه وری فرهنگی یک ترفند سر آشپز شدن است و به ایجاد مهارت های شما و حتی مهمتراز همه به درک شما از ذائقه غذایی دیگران کمک می کند.

4. دوباره میراث خود را کشف کنید

وقت بگذارید و تاریخچه غذا ها را کشف کنید، بدانید مردم از خوردن چه چیزی لذت می برند.

ترفند سر آشپز شدن

5. درباره افراد موفق در سایر رشته ها مطالعه کنید

تحصیلات خود را به مطالعه آشپزها و تاریخچه غذا محدود نکنید. آن دسته از افرادی را که به خاطر مهارت هایشان تحسینشان می کنید، پیدا کنید و روش آن ها را جست و جو کنید.

6. بخوانید، اگر نمی دانید آن را پیدا کنید

دیگر هیچ بهانه ای وجود ندارد. اگر جواب سوالی را نمی دانید، پس تحقیق کنید. وقتی افراد الهام بخشی را برای تقلید یافتید – درباره آن ها بخوانید. اگر می خواهید توانایی برقراری ارتباط موثر با دیگران را داشته باشید هر چیز و همه چیز را بخوانید. داستان ها، داستان های غیر داستانی، کتاب های آشپزی، مجلات تجاری، مجلات، روزنامه ها، مطالعات و گزارش ها هر چیز و همه چیز را بخوانید.

7. خوب گوش کردن یک ترفند سر آشپز شدن

سرآشپز های عالی می فهمند که آن ها هرگز نمی توانند همه چیز را بدانند و دیگران ممکن است پاسخی را که به دنبال آن هستند به خوبی داشته باشند. انتقاد پذیر باشید و به حرف های کارفرمایان، کارمندان، دوستان، دشمنان، کارشناسان صنعت، رقبا و مهمانان رستوران گوش دهید. شنوندگان خوب، تصمیم گیرنده بهتری هستند.

8. سخت تر از هر کس دیگری کار کنید

برای دیگران الگوی خوب باشید همیشه. تیم شما سخت تلاش خواهد کرد تا آنچه را که در شما می بینند تقلید کنند. شما با نشان دادن اهمیت مهم اخلاق کاری برای موفقیت، جلو خواهید افتاد.

9. برای یادگیری چیزهای جدید داوطلب باشید

در اوایل و حتی گاهی اوقات در طول حرفه خود یک قدم به عقب برگردید و با یک سرآشپز خارق العاده یا کسی که در مورد آشپزی کتاب می نویسد، تجربه های خود را به اشتراک بگذارید و با او صحبت کنید و به دنبال یادگیری چیز های جدید باشید. حتی متبحرترین آشپز ها هم گاهی خطا می کنند.

10. توانایی تشخیص طعم

بعضی از سر آشپزها برای چشیدن طعم غذاها، ساخت منو های عالی، جفت شدن غذا با نوشیدنی های مناسب (شراب) دارای کام هایی استثنایی (مادرزادی) هستند، اما بیشتر ما مجبوریم روی توانایی تشخیص طعم دهنده ها و آموزش کام خود برای ساختن پروفیل های طعم، کار کنیم.

تناسب طعم مواد غذایی استفاده شده در غذا

11. استفاده از بارش فکری

سعی کنید با دوستان و همکاران بارش فکری به راه بیاندازید. بهترین نکته ها، از ساده ترین نکته ها به دست می آید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا