ترفند هاشبکه های اجتماعیکامپیوتر و اینترنت

15 نکته و ترفند تلگرام برای استفاده حرفه ای از آن

تلگرام یک پیام رسان محبوب است که هر روز کاربران جدید زیادی را به خود جذب می کند. از آن جا که تعداد کاربران بسیار زیاد است، فکر می کنیم بهتر است نکات و ترفند های جالب و کاربردی تلگرام را به شما یاد بدهیم. این باعث می شود که استفاده از تلگرام برایتان راحت تر شود.

لیست نکات و ترفند های تلگرام

تلگرام برای گروه ها و کانال ها، ربات هایی را برای خودکار کردن وظایف و بازیابی اطلاعات و اختصاص نقش به کاربران در نظر گرفته است. بیایید نگاهی عمیق تر به تلگرام بیندازیم تا دریابیم که چه چیزهایی برای کشف کردن در آن وجود دارد.

ترفند تلگرام برای حذف اکانت به طور خودکار

از آنجا که بیشتر مردم از واتساپ به تلگرام به دلایل امنیتی و حفظ حریم خصوصی می آیند، اجازه دهید تا ما با یک ویژگی امنیتی شروع کنیم. می توانید اکانت تلگرام خود را طوری تنظیم کنید تا در صورت عدم حضور در تلگرام برای یک مدت مشخص، اکانت تلگرام شما به طور خودکار حذف شود.

برای انتخاب مدت زمان به آدرس Settings > Privacy and Security بروید و بر روی If Away For ضربه بزنید. می توانید مدت زمانی 6 ماه را انتخاب کنید، مخصوصا وقتی شما زیاد از تلگرام استفاده نمی کنید. در غیر این صورت، ممکن است اکانت شما به دلیل فعالیت کم یا غیر فعال بودن پاک شود که ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد.

ترفند تلگرام برای حذف اکانت به طور خودکار

ترفند تلگرام برای بی صدا کردن پیام ها و برنامه ریزی آن ها

اگر نمی خواهید نوتیفیکیشن های زیادی بر روی صفحه گوشی شما ظاهر شوند، تلگرام به شما امکان کنترل آن ها را می دهد. شما می توانید پیام های بی صدا برای مخاطب خود بفرستید، اگر نمی خواهید برای او مزاحمت ایجاد کنید. گیرنده پیام را دریافت می کند اما برای او نوتیفیکیشن ظاهر نمی شود، زیرا پیام بی صدا و بی لرزش ارسال می شود.

پیام خود را بنویسید و به جای ضربه زدن روی دکمه ارسال، چند ثانیه آن را لمس کنید و نگه دارید. این یک منوی مخفی را نشان می دهد که در آن می توانید پیام را برنامه ریزی کنید یا آن را بدون صدا ارسال کنید.

ترفند تلگرام برای بی صدا کردن پیام ها و برنامه ریزی آن ها

ترفند SLOW MODE در تلگرام

گروه ها و کانال های تلگرامی می توانند حداکثر 200000 کاربر را در خود جای دهند. یک گروه یا کانال فعال روزانه صد ها پیام خواهد داشت و پیگیری این همه پیام که سریع رد و بدل می شوند دشوار است. خوشبختانه، ادمین ها این گزینه را دارند که حالت Slow Mode را فعال کنند که اعضا باید قبل از ارسال پیام دیگری زمان مشخصی را منتظر بمانند.

گروه را باز کنید و به Edit > Permissions بروید و مدت زمان را در پایین صفحه انتخاب کنید. این باعث کاهش اسپم ها یا پیام های بی ارزش می شود، زیرا اکنون اعضا قبل از زدن دکمه Send کمی فکر می کنند و به جای اینکه آن را به 2-3 پیام تبدیل کنند، از یک پیام برای گفتن همه آن ها استفاده می کنند.

ترفند SLOW MODE در تلگرام

افراد و گروه ها را با استفاده از موقعیت مکانی پیدا کنید

فعال کردن ویژگی Nearby به شما این امکان را می دهد که گروه های جدیدی را کشف کنید و افرادی که در نزدیکی شما زندگی می کنند را پیدا کنید. توجه داشته باشید که این کاربران و گروه ها نیز باید این ویژگی را فعال کرده باشند. شما می توانید این گزینه را در زیر تب contacts ببینید. اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را به تلگرام بدهید و آماده پیدا کردن دوست های جدید و گروه های جالب باشید.

فعال کردن ویژگی Nearby

ربات های تلگرام

انواع مختلفی از ربات ها در تلگرام وجود دارند که می توانید از آن ها برای انجام کار ها، تنظیم یادآوری ها، مدیریت گروه و کانال های بزرگ و گرفتن اطلاعات از وب استفاده کنید. می توانید از ربات ها در چت ها، گروه ها و کانال های شخصی استفاده کنید.

ربات های تلگرام

هشتگ ها در تلگرام

احتمالا شما از هشتگ ها در رسانه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام برای جستجو و فیلتر کردن موضوعات استفاده می کنید. در این جا نیز همین مفهوم کار می کند. کافیست روی نوار جستجو ضربه بزنید و هشتگ و سپس یک کلمه کلیدی را وارد کنید تا تمام پیام های استفاده شده از آن هشتگ خاص را پیدا کنید. این یک روش عالی برای فیلتر کردن پیام ها و سازماندهی چت ها است.

هشتگ ها در تلگرام

ترفند دسته بندی کردن چت ها در تلگرام

یک ترفند جالب دیگر در تلگرام. آیا در تلگرام بیش از حد فعال هستید؟ گروه ها و گپ های فعال خیلی زیادی دارید؟ اکنون تلگرام به شما امکان می دهد تا این چت ها را با برچسب های مختلف در پوشه ها سازماندهی کنید. چیزی شبیه به برچسب های Gmail کار می کند که ما برای مرتب سازی ایمیل ها استفاده می کنیم. Settings > Chat Folders را باز کنید تا اولین پوشه خود را ایجاد کنید. برخی از دسته های معمول می توانند home ,office ,NSFW و hobby باشند.

ترفند دسته بندی کردن چت ها در تلگرام

ترفند ویرایش پیام های ارسال شده در تلگرام

در تلگرام نه تنها می توانید پیام های ارسال شده را پاک کنید بلکه می توانید آن ها را ویرایش کنید. همه ما هنگام نوشتن پیام اشتباهاتی می کنیم و سعی می کنیم با انگشت های خود افکارمان را بنویسیم. جالب است که ویژگی ویرایش پیام تا 2 روز در دسترس است که بیش از حد کافی است. به سادگی پیامی را که می خواهید ویرایش کنید به مدت چند ثانیه لمس کنید و دکمه Edit را انتخاب کنید.

ترفند ویرایش پیام های ارسال شده در تلگرام

پاک کردن دو طرفه پیام ها

سایر برنامه های پیام رسان مانند WhatsApp به کاربران امکان می دهد پیام هایی را که ارسال کرده اند (به نام Unsend) پاک کنند، که جالب است. تلگرام می خواهد با اجازه دادن به کاربران برای حذف پیام های ارسال شده توسط دیگران، یک کار بهتر را انجام دهد. شما با استفاده از این قابلیت می توانید هر پیامی را دو طرفه یعنی هم برای خود و هم برای مخاطبتان پاک کنید.

پیام را فشار دهید و نگه دارید تا منویی نشان داده شود که در آن دکمه Delete را مشاهده خواهید کرد. با انتخاب آن دو گزینه نشان داده می شود. ‘Delete for me’ and ‘Delete for me and Username’ (پاک کردن برای من و پاک کردن برای من و طرف مقابل).

ترفند پاک کردن دو طرفه پیام ها در تلگرام

ترفند تلگرام برای کپی کردن بخشی از پیام

شخصی برای شما پیامی ارسال کرده و شما می خواهید بخشی از آن را کپی کنید اما نمی توانید. این یک مسئله معمول در اکثر برنامه های پیام رسان است که در آن شما باید پیام کامل را کپی کنید، آن را در برنامه دیگری جای گذاری کنید و سپس آنچه را که نیاز دارید ویرایش و دوباره کپی کنید.

یک ترفند برای حل این موضوع در تلگرام وجود دارد. فقط پیام را به مدت طولانی فشار دهید تا منویی نشان داده شود که در آن می توانید پیام را نیز در بالا مشاهده کنید. مجدداً پیام را فشار دهید و متوجه یک منوی انتخابی با دو نشانگر آبی برای انتخاب بخشی از پیام متنی خواهید شد. به سادگی می توانید بخش مورد نظر را انتخاب کنید و این باعث صرفه جویی زیادی در وقت می شود.

ترفند کپی کردن بخشی از پیام در تلگرام

نظر سنجی ها و کوییز ها

اگر عاشق نظرسنجی های توییتر هستید، اکنون می توانید همین ویژگی را در گروه های تلگرامی نیز دریافت کنید. شما می توانید نظرسنجی های ناشناس و قابل مشاهده ایجاد کنید و همچنین برای آن فهرست و جدول ایجاد کنید. به غیر از این، یک حالت مسابقه ای نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد ببینید چه کسی به چه چیزی رأی داده است.

بهترین قسمت این است که شما می توانید آزمون ها را به صورت چند جوابی تنظیم کنید. بنابراین، اگر یک گروه تلگرامی اداره می کنید، این بهترین راه برای ایجاد سرگرمی با دوستان و خانواده خود است. برای ایجاد نظرسنجی ها، کافیست روی نماد “attachment” ضربه بزنید و منوی “Polls” را انتخاب کنید.

نظر سنجی ها و کوییز ها

ایجاد یک زمان مشخص برای شروع فیلم ها

بیایید شما را با این ترفند جالب در تلگرام آشنا کنم. درست مثل اینکه می توانیم فیلم ها را با یک زمان مشخص از پیش تعیین شده فیلم های YouTube به اشتراک بگذاریم، همین کار را می توانیم در تلگرام نیز انجام دهیم. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک فیلم طولانی ارسال کنید و می خواهید کاربر آن را از روی یک زمان خاص مثلا 1:20 پخش کند، می توانید در زیرنویس ویدیو تیک شروع فیلم را در 1:20 بزنید. حالا وقتی کاربر روی پیوند 1:20 ضربه می زند، ویدیو از آن زمان خاص پخش می شود. این نکته مفیدی برای کاربرانی است که مرتباً فیلم ها را در تلگرام ارسال می کنند.

ایجاد یک زمان مشخص برای فیلم ها

ترفند ارسال رسانه به صورت فشرده نشده در تلگرام

همان طور که می دانید در همه پیام رسان ها وقتی می خواهید فیلم یا عکس یا هر رسانه ی دیگری را ارسال کنید به طور خودکار فشرده می شوند و کیفیت آن ها پایین می آید. پس ما برای اینکه کیفیت آن ها حفظ شود باید راهی پیدا کنیم تا به صورت فشرده نشده آن ها را ارسال کنیم.

در واتساپ و سایر پیام رسان ها شما باید رسانه خود را تبدیل به یک فایل PDF یا EXE کنید تا به صورت فشرده نشده بتوانید آن ها را ارسال کنید. اما در تلگرام شما نیاز به این کار ندارید تا فایل ها را به صورت فشرده نشده ارسال کنید. کافی است فقط رسانه خود را انتخاب کنید و روی منوی 3 نقطه ضربه بزنید. بعد از آن Send without compression را انتخاب کنید و تمام.

 ترفند ارسال رسانه به صورت فشرده نشده در تلگرام

ترفند تلگرام برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها برای یک فرد خاص

همه ما یک نفر را داریم که با ارسال بیش از حد پیام ما را آزار می دهد. خوب، تلگرام ساکت کردن چنین مخاطبی را واقعاً آسان می کند. فقط چت را باز کنید و روی عکس پروفایل مخاطب ضربه بزنید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها برای یک فرد خاص

اکنون روی Notifications ضربه بزنید و مخاطب را برای مدت زمانی خاص یا برای همیشه بی صدا کنید. من به طور کلی آن را برای همیشه بی صدا می کنم.

ترفند تلگرام برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها برای یک فرد خاص

GIF و ویدئو های YouTube را به اشتراک بگذارید

می توانید GIF و فیلم های YouTube را در گروه ها و کانال ها پیدا کرده و به اشتراک بگذارید. برای پیدا کردن فیلم ها از YouTube، فقط کلمه کلیدی را کنار vid@ تایپ کنید. به همین ترتیب، می توانید GIF ها را کلمه کلیدی را کنار gif@ نیز جستجو کنید.

منابع: beebom ,guidingtech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا