تناسب اندامسلامتورزشی

تردمیل و روش صحیح تمرین با آن

شاید در نگاه اول استفاده از تردمیل خسته کننده به نظر برسد؛ اما اگر تمرینات به طور صحیح انجام شود و یک برنامه ریزی صحیح وجود داشته باشد بسیار موثر است. یکی از ویژگی های خوب تردمیل این است که در هر فصلی از سال می توان تمرینات را با آن ادامه داد و از این لحاظ محدودیتی وجود ندارد.

کافی است از لیزا راینزبرگر، قهرمان بوستون ماراتن در سال 1985 (و مادر مامور ارشد فعلی دانشگاهی ، کیتی راینزبرگر) بپرسید. راینزبرگر با تمرینات تردمیل قسم خورد تا زمستان های طولانی در ایالت میشیگان که در حال رشد است زنده بماند. او از آن به عنوان ابزاری عالی برای تمرینات خود استفاده می کرد. مطالب علمی نشان می دهد تمرین با تردمیل می تواند متابولیسم و قدرت را افزایش دهد و سرعت را بهبود بخشد.

علاوه بر این، تردمیل به شما اجازه می دهد تا به معنای واقعی کلمه پیشرفت خود را مشاهده کنید. این ویژگی برای افرادی که نیاز به اندازه گیری فعالیت خود دارند بسیار جالب است. تردمیل به شما امکان می دهد با یک سرعت مداوم تمرین کنید انجام این کار در خارج از خانه دشوار است. مفاصل بدن فشار کمتری را نسبت به زمانی که روی آسفالت یا بتن راه می روید دریافت می کنند.

استفاده از تردمیل

چند دقیقه باید تردمیل استفاده کنید؟

بدن ما به سرعت با کارهای روزمره سازگار می شود، بنابراین حتماً حداقل بخشی از تمرین خود را صرف کنید تا خود را با یک سرعت جدید یا تنظیم شیب به چالش بکشید. بین 30 دقیقه تا 1 ساعت در کنار تماشای تلویزیون، بهترین زمان برای انجام ورزش با تردمیل است.

پیاده روی آرام

مبنای ابتدایی حرکت را برای پیاده روی آرام تنظیم کنید. این پیاده روی باید یک قدم زدن گاه به گاه و با سرعت مداوم باشد که بتوانید 15 دقیقه آن را حفظ کنید. بسته به اینکه چه مدت پاهای شما تحمل را ه رفتن دارد و چند بار در روز عادت به راه رفتن دارید و چگونه احساس راحتی برای شما به وجود می آید، مبنای حرکت خود را انتخاب کنید. شما می توانید این پیاده روی آرام را به مدت 15 دقیقه انجام دهید و این تمرین شما محسوب می شود. از طرف دیگر، اگر شما دونده هستید، سرعت حرکت شما ممکن است بیشتر باشد. سرعت آهسته ای را برای خود انتخاب کنید و توجه داشته باشید که بسته به شرایط بدن شما این سرعت ممکن است متفاوت باشد.

حرکت با سرعت بیشتر

هنگامی که از سرعت پیاده روی خسته شدید زمان آن است که به سرعت خود اضافه کنید. بازوهای خود را به سمت بالا گرفته و با سرعت قدم بردارید. توجه داشته باشید که از طریق بینی و دهان نفس می کشید.

حرکت پر سرعت در تردمیل

حرکت روی سطح شیبدار

یک تمرین قدرتی که با تردمیل می توانید انجام دهید، شیب دادن به سطحی است که روی آن راه می روید. با زدن دکمه ای روی تردمیل به راحتی می توانید شیب دلخواه خود را تنظیم کنید و بدین صورت به حرکت ادامه دهید.

استراحت و ریکاوری

هر چقدر هم بدن قدرتمند باشد باز هم نیاز دارد تا پس از حرکت و تمرین طولانی مدتی استراحت کند. در کار کردن با تردمیل نیز باید به این نکته توجه داشته باشید. سعی کنید با انجام حرکات کششی یا یوگا به بدن خود استراحت دهید.

مطالب دیگری نیز در زمینه سلامتی بدن در مجله خبری آی تایمز نوشته شده اند. یکی از این مطالب بارفیکس و تاثیر آن بر قد است. با مراجعه به لینک مشخص شده می توانید این مطلب را مطالعه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا