سیاسی

تحریم ها مانعی در مقابل ورود تجهیزات و ابزار آلات تولیدی است

[ad_1]

ایسنا/قم عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های اقتصادی در فضای کسب و کار صنعتی تاثیرگذار بوده و به مانعی در واردات تجیهزات و ابزارآلات تولید تبدیل شده است.

احمد امیرآبادی فراهانی روز شنبه در حاشیه بازدید از چند طرح صنعتی در پهنه صنعتی نیزار قم، افزود: همچنین برخی از مشکلات تولید مانند نقدینگی و هزینه بالای تولید و موازی کاری دستگاه های اجرایی باید در داخل حل شود و به سمت هماهنگی بیشتر حرکت کند.

وی در ادامه افزود: برای احداث کارخانه تولید پارجه مشکی در قم وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمتر از یک روز مجوز صادر کرد در حالی که مجوزهای مشابه تا ۶ ماه به طول می انجامد که نشان می دهد می توان بقیه مشکلات را هم به همین نحو مدیریت نمود.

وی بیان کرد: رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی با وضع قوانین حمایتی در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها دنبال می شود. مشکل زمین یکی از دغدغه های مهم فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی در کنار چالش تامین اجتماعی است که در بازدید امروز به بخشی از این درخواست ها رسیدگی شد.

وی تصریح کرد: تامین مواد اولیه از دیگر مشکلات و دغدغه هایی است که فعالان اقتصادی و واحدهای صنعتی پهنه صنعتی نیزار با آن روبه رو هستند. در بازدید امروز از یک طرح توسعه ای بازدید بعمل آمد که در صورت نهایی شدن آن ۳ هزار نفر به ظرفیت اشتغال قم افزوده می شود.

امیرآبادی یادآور شد: حضور مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در واحدهای تولیدی سبب می شود تا هم با مشکلات این واحدها از نزدیک آشنا شویم و نیز روند حل این چالش ها را در قالب قوانین جدید در مجلس دنبال کنیم.

وی ابراز کرد: مالیات بر ارزش افزوده یکی از چالش های اساسی بخش تولید است و برای حمایت از بخش تولید مالیات بر عملکرد واحدهای تولیدی در سال جاری از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا