آرایش و زیباییمد و فشن

تاپ کات چیست و چرا قبل از لاک زدن باید از آن استفاده کرد؟

در مقاله قبل درباره بیماری های رایج ناخن صحبت کردیم در این مقاله قصد داریم شما را با تاپ کات آشنا کنیم و بگوییم که چرا باید قبل و بعد از لاک زدن از آن استفاده کرد.

اگر شما خواننده این مقاله هستید قطعا به زیبایی و آرایش ناخن هایتان اهمیت زیادی می دهید و از داشتن بیماری و ناهنجاری های ناخن رنج می برید.

تاپ کات چیست؟

تاپ کت محلولی برای ناخن ها است که قبل از ژلیش، کاشت ژل، کاشت پودر و لاک معمولی زده می شود. اما توجه داشته باشید تاپ کات برای ناخن های معمولی با تاپ کات ژلیش و غیره فرق می کند.

هدف از استفاده از این محلول چیست و چرا باید زیر لاک استفاده شود؟

تاپ کات

هدف از استفاده این محصول موم کردن لاک، درخشندگی بیشتر و افزایش دوام لاک روی ناخن است. شما می توانید یک لایه زیر لاک اصلی و یک لایه روی لاک اصلی از این محلول استفاده کنید تا ضمن درخشندگی بیشتر دوام لاک تان را تضمین کنید.

اگر از لاک پایه زیر لاک اصلی استفاده کنید:

  1. از رنگ گرفتگی ناخن جلوگیری می کنید.
  2. از بروز عفونت های ناخن جلوگیری می کنید.
  3. دوام لاک را افزایش می دهید.

اگر از لاک پایه روی لاک اصلی استفاده می کنید مانع از:

  1. از لب پر شدن
  2. پریدگی لاک در برخی قسمت های ناخن
  3. تاثیر آفتاب روی ناخن
  4. دوام لاک را افزایش می دهید

اگر دقت کرده باشید بعد از سه روز که لاک هایتان را پاک می کند ناخن هایتان رنگ گرفته یا زرد شده است؛ با استفاده از لاک پایه می توانید ضمن دوام لاک از عفونت و رنگ گرفتگی ناخن هایتان جلوگیری کنید.

تاپ کات علاوه بر لایه محافظ ناخن و محافظت از ناخن در برابر پریدگی و لب پر شدن مانع از تاثیر آفتاب روی رنگ لاک شما می شود.

تاپ کات ها انواع مختلفی دارند و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند که در ادامه مقاله برایتان خواهیم گفت:

انوع تاپ کات

تاپ کات ناخن های معمولی

این محلول روی ناخن های معمولی بعد از لاک استفاده می شود و هدف آن خشک شدن سریع تر، براق تر شدن و جلوگیری از لب پر شدن لاک و ناخن می شود.

تاپ کات ژل ناخن

لاک تاپ کات مخصوص ژل ناخن به صورت ژله ای است و در ژلیش ناخن بعد از زدن لاک ژل لو خشک شدن کامل آن زده می شود و لازم است بدانید برای خشک شدن آن باید دست تان را داخل دستگاه مخصوصی قرار دهید در غیر این صورت لاک خشک نمی شود.

Top coat

تاپ شاین ناخن

تاپ شاین ژله ای می باشد و روی کاشت ناخنی که با پودر اکرولیک و ژل کاشت انجام شده است و در انتهای کار زده می شود تا هم به عنوان کاور عمل کند و هم سطح کاشت ناخن را یکنواخت کند.

ژل تاپ شاین ناخن مانند تاپ کات ژله ای است اما باید حتما برای خشک شدن آن دست تان را داخل دستگاه قرار دهید تا خشک شود.

تاپ کات مات ناخن

از تاپ کات مات ناخن به عنوان لایه ای بر روی کاشت پودر، کاشت ژل و ژلیش استفاده می شود. این محلول برای لاک های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. تاپ کات مات ناخن علاوه بر اینکه از لب پر شدن ناخن و لاک جلوگیری می کند جلوه ای مات ایجاد می کند تا براق بودن شاین ناخن به چشم نیاید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید شما می توانید برای مطلع شدن از جدیدترین اخبار در کانال تلگرامی ما عضو شوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا