آیا می دانیدکامپیوتر و آی تی

انتشار نسخه بعدی وردپرس، تا اواخر ژانویه 2022 به تعویق افتاد!

برنامه اولیه انتشار وردپرس نسخه 5.9 در اواسط دسامبر 2021 بود. متاسفانه، از آنجا که همه چیز در چرخه انتشار هموار نبود، توسعه دهندگان اصلی را مجبور به ایجاد چندین تغییر کرد و انتشار نسخه بعدی وردپرس 5.9 از اواسط دسامبر تا اواخر ژانویه 2022 به تعویق افتاد.

ادیسون استاولو یکی از همکاران ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس، می‌نویسد: “من فکر می‌کنم در اینجا چند پرچم قرمز بزرگ (چند مورد که نیاز به اصلاح دارد) وجود دارد که نشان می دهد، ما به طرز خطرناکی در انتشار آن عجله می کنیم. در حال حاضر، نسخه 5.9 برای انتشار آماده نمی باشد…” .

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس

انتشار آن دیر شود بهتر از آن که متاسف شویم!

برنامه بازبینی شده تونیا مورک Core Tech Lead (رهبر فناوری هسته ای) برای تیم توسعه دهندگان با اعلام 2 گزینه به اشتراک گذاشته شد. بنابراین، تیم توسعه دو گزینه پیش رو دارد. گزینه های تیم توسعه شامل:

  1. یا ویژگی های اصلی را که مشکلات حل نشده داشتند به نسخه وردپرس 6.0 منتقل کنید.
  2. یا این که انتشار نسخه جدید وردپرس (نسخه 5.9) را به تاخیر بیندازید.

پس از بررسی دقیق، توسعه دهندگان اصلی به این نتیجه رسیدند که این مسائل در حال حاضر به بهترین نحو قابل رسیدگی خواهد بود تا این که بخواهند بعداً به آن رسیدگی کنند. بنابراین، آن ها تصمیم گرفته اند تا انتشار نسخه جدید وردپرس (سیستم مدیریت محتوای محبوب (CMS)) را تا ژانویه 2022 به تعویق بیندازند.

ادیسون استاولو (یکی از همکاران ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس) می گوید تاخیر در انتشار، ایده بهتری از گرفتن “تصمیمات پشیمان کننده” است.

در ادامه این تصمیمات “نسخه 6.0 تا آوریل 2022 منتشر نمی‌شود”. اما، از آنجا که انتظار طولانی برای دریافت نسخه 6.0 (تاخیر در بهره برداری از ویژگی های بیشتر) می تواند موجب نارضایتی کاربران شود، تیم ویرایشگر تصمیمات جدیدی گرفتند.

بنابراین، پس از بررسی های زیادی آن ها تصمیم گرفتند، این ویژگی‌ها در برنامه اصلاح شده نسخه 5.9 قرار بگیرند.

مورک توضیح می دهد: “تصمیم به تاخیر انداختن انتشار نسخه 5.9 به سادگی گرفته نشده است”.

سخن آخر

نسخه 5.9 وردپرس هنوز در حالت تست است و مورک تاکید می کند که توسعه دهندگان، از دوره توسعه طولانی برای رفع مشکلات و رسیدن به حالت پایدار استفاده خواهند کرد. وب سایت های خود را با کمک وردپرس بسازید و از بهترین ارائه دهندگان هاست وردپرس برای میزبانی آن ها استفاده کنید.

منبع:

www.techradar.com
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا