سیاسی

بودجه ۱۴۰۰ با رویکرد مردمی و محرومیت زدایی بسته شده است

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ۱۴۰۰ با رویکرد مردمی و محرومیت زدایی تنظیم و بسته شده است.

احمد محرم زاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه سال جدید اعتبارات مناسبی برای کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بهزیستی در نظر گرفته است که به نفع اقشار آسیب پذیر، کم درآمد، خانواده معظم شهدا و خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی است.

وی گفت: در بودجه امسال علاوه بر افزایش ۲۰۰ برابری سهم بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به سال ۱۳۹۹، افزایش ۶۷ درصدی مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و همچنین اختصاص هزار میلیارد تومان برای تهیه مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی را شاهد هستیم.

محرم زاده افزود: رویکر امسال مجلس در اختصاص بودجه در حقیقت مردمی و متعلق به کل ایران بوده و مربوط به ادارات نیست و امیدواریم اعتباراتی که در نظر گرفته شده است در اسرع وقت در جهت رفاه حال خانواده‌های شهدا و سایر خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی و اقشارکم درآمد تحویل و  در توسعه و پیشرفت زندگی این عزیزان مثمر ثمر واقع شود.

وی در خصوص تعیین تکلیف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز، گفت: مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از هرگونه رانت‌خواری در جامعه قصد حذف کامل ارز ۴۲۰۰ تومانی داشته است، ولی با توجه به مسائل و ملاحظات صورت گرفته مقرر شد برای کالاهای اساسی هشت هزار میلیارد تومان از این ارز اختصاص و اکیپ نظارتی مجلس نیز با کنترل و گزارش مداوم به صورت ماهانه از هرگونه رانت و سو استفاده در جامعه جلوگیری شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس افزود: در صورتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی در مسیر واقعی و درست هزینه می شد امروز شاهد گرانی و کمبود در اقلام و مایحتاج اساسی مردم نبودیم و این نشان می دهد که این ارز در محل واقعی خود به درستی خرج نشده و برخی از انسان‌ها و دولت مردان با استفاده از رانت به سمت خطا رفته اند که امیدواریم با این روش که به صورت کنترل و حساب شده ارز مورد نیاز تخصیص یافته دیگر مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا