گردشگری

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته های پزشکی کدام اند؟

بسیاری از دانشجویان این آرزو را دارند که پزشک شوند. اما، واقعیت شناخته شده این است که روند پزشک شدن، رقابت و پول زیادی را می طلبد. این وضعیت به دلیل تعداد کم صندلی های پزشکی در دانشگاه های مختلف دولتی است. دانشجویانی که بلند پرواز هستند یا به دانشگاه های پزشکی غیر انتفاعی می روند و یا در صورت عدم گذراندن کنکور فقط رفتن به خارج از کشور را برای تحصیل ترجیح می دهند. در این پست، ما قصد داریم بهترین کشور ها برای دانشجویان ایرانی رشته پزشکی در دنیا را معرفی کنیم.

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود برخی از کشورها برای تحصیل در خارج کشور برای دانشجویان ایرانی بهتر باشند. هزینه دانشگاه، هزینه های زندگی، زبان محلی، رتبه بندی دانشگاه، دسترسی به ویزا و امکان فرصت های شغلی و مهاجرت برخی از ملاحظات دانشجویان ایرانی هنگام انتخاب مقصد تحصیل در خارج از کشور است.

استرالیا

استرالیا

در کل استرالیا یکی از بهترین کشور ها برای دانشجویان بین المللی در رشته های فنی و پزشکی با مدارک بسیار معتبر است. اگر تصمیم به تحصیل در استرالیا دارید، می توانید از اعتبار علمی، کیفیت بالای زندگی، فرصت های شغلی و برنامه هایی که به زبان انگلیسی آموزش داده می شود، استفاده کنید.

با این حال، آنچه استرالیا را به مقصدی ایده آل برای دانشجویان ایرانی تبدیل می کند، فرصت زندگی در یک جامعه چند فرهنگی و فرصت درخواست اقامت دائم است. از آنجا که استرالیا به برخی مشاغل ماهر مانند پزشکان با تخصص های مختلف اقامت دائم ارائه می دهد، پس از اتمام تحصیل، دانشجویان شانس بالایی برای استخدام و درخواست اقامت دائم استرالیا دارند.

کانادا

کانادا

کانادا به دلیل فرصت های نوآورانه و تحقیقات فراوان در زمینه های علمی مخصوصاً پزشکی و همچنین امکان مهاجرت، به عنوان سرزمین امکانات و فرصت ها شناخته شده است. شانس بالای اقامت دائم و اسکان در کانادا پس از اتمام دوره تحصیل، دانشجویان زیادی را به کانادا جذب می کند.

با این حال، تحصیل در کانادا مزایای دیگری نیز دارد که می تواند به نفع دانشجویان بین المللی باشد از جمله یک جامعه چند فرهنگی، کیفیت زندگی بالا، استاندارد های علمی بالا، بورسیه تحصیلی فول فاند و آموزش با کیفیت بالا. یعنی حتی اگر علاقه ای به اقامت دائم در این کشور نداشته باشید، با مدرکی که دریافت می کنید می توانید در هر کجای دنیا پس از فارغ التحصیلی پزشکی موفق باشید.

ترکیه

ترکیه

ترکیه به عنوان همسایه ایران، از نظر فرهنگی شبیه ایران است. تحصیل و زندگی در کشور ترکیه مقرون به صرفه است و سفر به ایران برای دیدار با خانواده بسیار راحت است و دانشگاه های ترکیه در 500 رتبه برتر دانشگاه های جهان یافت می شوند و تحصیل در رشته های پزشکی در آن به صرفه است.

علاوه بر این، ترکیه دارای یکی از بهترین انواع بورسیه دولتی برای دانشجویان بین المللی، به نام Burslari است که تمام هزینه های دانشجویان را شامل می شود. این عوامل ترکیه را به مقصد خوبی برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است. نکته آخر اینکه دانشجویان می توانند از آب و هوای آفتابی، اقیانوس و مدیترانه لذت ببرند.

روسیه

روسیه

کشورهای اروپایی واقعاً گران هستند. هم هزینه زندگی و هم هزینه های تحصیل نسبتاً زیاد است. اما سناریوی دیگری در روسیه وجود دارد.

هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. تقاضا برای پزشکان با تجربه و حرفه ای بسیار زیاد است که باعث افزایش ROI در یک بازه زمانی می شود. بنابراین انتخاب روسیه یکی از تصمیمات خوب برای یک دانشجوی ایرانی خواهد بود.

علاوه بر این، تحصیل پزشکی در روسیه برای یک دانشجوی عادی بسیار آسان است زیرا هر دانشجویی از سراسر جهان می تواند بدون هیچگونه امتحان ورودی پذیرش مستقیم لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی را انجام دهد. هزینه  این تحصیل در روسیه بسیار کم است، زیرا دولت روسیه یارانه ای را برای آموزش و پرورش فراهم می کند و همچنین تعداد زیادی بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی در این کشور وجود دارد و مهم تر از همه دانشگاه های پزشکی در روسیه از اعتبار بالایی در سطح جهانی برخوردارند.

cta - elite

با الیت در کشور روسیه رشته پزشکی را تحصیل کنید!

گروه بین المللی الیت، با برخورداری از برجسته ترین اساتید دانشگاهی و وکلای حقوقی با تجربه در حوزه های مهاجرت، پذیرش تحصیلی و سرمایه گذاری، ارائه دهنده خدمات حرفه ای با ریسک کم و موفقیت بالا می باشد.

مالزی

مالزی

دلایل زیادی وجود دارد که مالزی در چند سال گذشته هزاران دانشجوی ایرانی را با موفقیت جذب کرده است. مالزی به دلیل سیاست های آسان ویزا، یکی از آسان ترین و بهترین کشور ها برای ورود ایرانیان برای تحصیل است.

همچنین بسیاری از شاخه های دانشگاه های دارای رتبه برتر از ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلیس مانند دانشگاه ناتینگهام وجود دارد که می تواند برای دانشجویان ایرانی جالب باشد.

برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می شود و بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای دانشگاه ها در مالزی درخواست می دهند.

دلیل سوم پایین بودن هزینه های زندگی است. دلایل دیگری نیز برای تحصیل ایرانیان در مالزی وجود دارد از جمله جمعیت انگلیسی زبان، چند فرهنگی بودن با دین اسلام، آب و هوای گرمسیر و جاذبه های طبیعی زیبا.

انگلستان

انگلستان

انگلیس به دلیل داشتن جامعه چند فرهنگی، دانشگاه های برتر و جمعیت انگلیسی زبان بومی یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی ای است که مخصوصاً قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند. انگلیس به دلیل جمعیت زیاد ایرانی و جوامع اسلامی در بین دانشجویان ایرانی محبوب است. در هر گوشه انگلیس می توانید قصابی و رستوران حلال پیدا کنید. با تحصیل در خارج از کشور در انگلیس، دانشجویان ایرانی به دانشگاه های دارای رتبه عالی دسترسی خواهند یافت و ضمن عضویت در یک جامعه ایرانی، فرصت توسعه مهارت زبان انگلیسی را نیز خواهند یافت.

آلمان

آلمان

آلمان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی خود شناخته شده است که این واقعیت در رشته های فنی مهندسی و پزشکی این کشور را جزء بهترین های دنیا قرار می دهد. تحصیل در آلمان برای دانشجویان ایرانی مزایای زیادی دارد اما بی نظیر ترین مزیت برنامه های کارشناسی رایگان در دانشگاه های دولتی است.

ایرانیان زیادی در آلمان زندگی می کنند و شما می توانید در طول تحصیل با جامعه ایرانی در ارتباط باشید و دوست ایرانی پیدا کنید. تقریباً در هر شهر آلمان می توانید رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی ایرانی پیدا کنید، بنابراین کمتر دلتنگ می شود. با این حال، برای تحصیل در آلمان باید زبان آلمانی را یاد بگیرید زیرا بیشتر برنامه ها در سطح کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شوند.

نروژ

نروژ

نروژ به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای استاندارد زندگی رتبه بندی شده است و همچنین یک مقصد عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای ایرانیان است. نروژ کشوری گران قیمت است.

اما تحصیل در در نروژ رایگان است و دانشجویان ایرانی می توانند هم از تحصیلات با کیفیت بالا و هم از کیفیت زندگی بالا بهره مند شوند. اکثر نروژی ها انگلیسی روان صحبت می کنند. برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی هستند، اما دوره های کارشناسی نیاز به مهارت در زبان نروژی دارند.

امارات متحده عربی

امارات متحده عربی

دانشجویان ایرانی علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور در U.A.E زیاد بوده اند. در سال های اخیر عمدتا به دلیل تحصیل در دانشگاه های U.A.E. پلی به استرالیا، آمریکا و انگلیس در نظر گرفته شده است.

این به این دلیل است که U.A.E. دارای دانشگاه های آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی مانند دانشگاه Wollongong است که به دانشجویان این امکان را می دهد که پس از دو سال تحصیل خود را در این کشور ها ادامه دهند.

یکی دیگر از مزایای آن، این است که امارات متحده عربی درست در کنار خلیج فارس واقع شده است و این امر پرواز را به ایران و دیدار خانواده راحت می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا