تناسب اندامورزشی

بهترین ورزش رزمی برای دفاع شخصی و دعوای خیابانی کدام است؟؟

به دنبال بهترین ورزش هستید؟ با کدام رشته ورزشی می توان به تناسب اندام رسید؟ انواع ورزش های رزمی کدامند؟ قوی ترین ورزش های رزمی کدامند؟ در این مقاله به تمام سوال های شما جواب خواهیم داد.

در مقاله قبل برای شما آموزش بوکس را تدارک دیده بودیم؛ در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین ورزش رزمی آشنا کنیم تا برای دعوای خیابانی و دفاع شخصی آماده باشید.

اگر هدف شما از ورزش کردن مدال آوری و کسب قهرمانی است باید به دنبال رشته هایی همچون: جودو و تکواندو باشید که المپیکی هستند؛ البته رشته های ووشو، کاراته، موی تای و کیک بوکسینگ نیز در بازی های آسیایی حضور دارند.

حکم قهرمانی اهمیت چندانی ندارد مهم کارایی شماست، شما باید از مهارت خود در جای درست استفاده کنید.

تناسب اندام با ورزش

تناسب اندام با ورزش

اگر به دنبال تناسب اندام هستید باید در رشته های یوگا، شنا، تایچی چوان، باگوا و شینگ یی چوان فعالیت کنید که بیشتر جنبه تناسب اندام دارند.

ورزش رزمی به حرکات منظم بدنی می گویند که هدف آن آرامش روحی و روانی، استراحت مغزی و فکری است. ورزش های رزمی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: ورزش رزمی سخت، ورزش رزمی نرم.

انواع ورزش رزمی

1- ورزش رزمی نرم

این نوع ورزش رزمی با نیروی روح بدن سروکار دارد؛ ورزشکاران تلاش می کنند تا با ارتباط مستقیم بین روح و ذهن نیروی قوت به دست بیاورند. به عنوان مثال می توانیم به ورزش یوگا، فالون دافا، چی کونگ، یوگا و … اشاره کرد.

2- ورزش رزمی سخت

ورزش های رزمی، ورزش های سخت محسوب می شوند؛ که علاوه بر ارتباط گرفتن ذهن و روح قوای بدنی را به شدت تقویت می کند. از این نوع رقابت در جنگ های تن به تن استفاده می شود.

از ورزش های رزمی سخت می توان به ورزش تای بوکس، کنگ فو، کاراته، وینگ چان، تکواندو، کیک بوکسینگ، شائولین ووشو و نینجوتسو اشاره کرد.

کاربردی ترین ورزش ها

از بهترین و پرمخاطب ترین ورزش ها می توان به ساندا، هاپکیدو، کیوکوشین، جوجیتسو برزیلی، انشین و جودو اشاره کرد.

از دیدگاه سلاح ورزش هایی رزمی چند دسته هستند؟

1- مسلح: ورزش های مسلح شامل تیر و کمان، تیر اندازی، نبر با نیزه و شمشیرزنی می شود.

2- بی سلاح: ورزش های بی سلاح شامل ورزش هایی می شود که با حرکات دست و پا تاکید می شوند.

3- مسلح و بی سلاح: امروزه برخی از ورزش ها همچون کندو (شمشیرزنی ژاپنی)، کیودو (تیراندازی با کمان)، ووشو، هاپکیدو، کونگ فو و … به عنوان ورزش های رزمی مسلح و بی سلاح معرفی شده و مخاطبان زیادی نیز دارد.

قوی ترین ورزش رزمی در مبارزات

1- ووشو

ووشو

ورزش ووشو به دو بخش تالو و ساندا (نمایش و مبارزه) تقسیم می شود. این ورزش کامل ترین رزم و سلطان مبارزات رینگی محسوب می شود.

جالب است بدانید ووشو مجموعه ای از هنرهای رزمی چینی است که امروزه در همه شهرها و کشورها آن را به صورت خصوصی و عمومی داخل باشگاه یا فضای باز آموزش می دهند.

قوی ترین ورزش از نظر سرعت

1- تکواندو

تکواندو

تکواندو یکی از ورزش های رزمی کره ای است که در دسته ورزش های المپیک قرار دارد؛ این ورزش ملی کره جنوبی است. مخاطبان این ورزش اکثرا جوانان هستند.

تکواندو به دو دسته تقسیم می شود: بخش اول پومسه (نمایش) بخش دوم (مبارزه)

از نظر سرعت این ورزش حرف اول را می زند شما می توانید با عضویت در این رشته حریف را فورا شکست دهید.

قوی ترین ورزش از نظر تربیت بدنی

1- کاراته (کیوکوشین)

کاراته

تاکید این سبک برای مبارزه واقعی در فاصله نزدیک و بدون عقب نشینی است. در کیوکوشین برای کاستن مقاومت حریف از اصابت ضربات به طور متوالی با با حداکثر قدرت استفاده می شود.

این ورزش نیز به دو دسته کاتا (نمایش) و کومیته (مبارزه) تقسیم می شود. اگر می خواهید از نظر بدنی آماده شوید حتما این ورزش را امتحان کنید.

2- کیک بوکسینگ

استایل کیک بوکسینگ

ورزش کیک بوکسینگ مانند ورزش ساندا است اما در آن درگیری وجود ندارد. در مقاله قبل برای شما به معرفی و آموزش تکنیک های کیک بوکسینگ پرداختیم؛ شما می توانید با کلیک روی کلمات لینک شده آن را مطالعه نمایید.

3- نینجا

ورزش رزمی نینجا همانند تکواندو است با این تفاوت که در ورزش نینجا اکروبات بازی بیشتری دارد. اگر اهل اکروبات بازی هستید این رشته را از دست ندهید.

4- ایکیدو

اگر به دنبال بهترین ورزش رزمی برای مبارزات و دفاع شخصی می گردید، ما به شما ورزش ایکیدو را معرفی می کنیم. این ورزش ریشه ژاپنی دارد و بهترین ورزش برای دفاع شخصی محسوب می شود.

5- موی تای

ورزش موی تای دقیقا ورزش کیک بوکسینگ است با این تفاوت که در این ورزش از ضربات آرنج و زانو بسیار استفاده می کنند.

6- کنگ فو

یکی از ورزش های رزمی و جنگ های انفرادی؛ ورزش کنگ فو است. کنگ فو ریشه چینی دارد و از متداول ترین هنرهای رزمی این کشور است.

سخن آخر

اگر دقت کرده باشید در این مقاله هر تیتر رنگ مخصوص خودش را داشت؛ ما به کمک روانشناسی رنگ ها با توجه به شخصیت هر ورزش رنگ مخصوص خودش را روی تیتر اعمال کردیم.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید؛ توجه داشته باشید یادگیری در کنار علاقه و هدف کامل می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. کشتی ازاد و کشتی فرنگی سخت ترین،حرفه ایی ترین و پرکاربرد ترین ورزشهای رزمی هستند و در دعوا و درگیری بسیار مفید هستند و حریف رو میتونید راحت به زمین بزنین و تسلیم کنین.
  .کشتی پادشاه ورزشهای رزمی است.

  1. سلام داداش اول اینکه کیک بوکسینگ و کونگ فو و موی تای واسه دعوا خیابونی خوبه . بعدشم کشتی پهلوانیِ اصلا ربطی به رزمی نداره

  2. داش کشتی تو درگیری چه فایده ای داره؟؟
   ما تا بیایم طرف رو پل بزنیم
   طرف ده تا مشت میزنه داغون میکنه ک

  3. اگه چند نفر بودن اون وقت میخوای دونه دونه زیر گیری کنی اونا هم میزارن که رفیقشون رو بلند کنی بزنی زمین
   تو خیابون کشتی ارزش نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا