بارداری

بهترین زمان بارداری و شرایط ایده آل بدن از نظر پزشکی

با توجه به شرایط بدن شما از نظر پزشکی می توان زمانی را تعیین کرد که بهترین زمان بارداری به شمار می رود. در این مقاله به طور کامل برای شما این موضوع بررسی می شود.

دوره باروری شما

برداشت ممکن است در طول ‘پنجره بارور’ ( پنج روز منتهی به تخمک گذاری به علاوه روز تخمک گذاری) صورت گیرد. در صورت داشتن رابطه جنسی در طی دو روز مانده به تخمک گذاری یا در روز تخمک گذاری، احتمال باردار شدن بیشترین است. تخمک گذاری حدود 14 روز قبل از شروع دوره شما اتفاق می افتد.

چگونه بفهمید که تخمک گذاری می کنید؟

برای اینکه روز تخمک گذاری خود را بفهمید، باید بدانید که چند روز در چرخه قاعدگی وجود دارد. این زمان برای هر خانمی متفاوت است، بنابراین برای محاسبه چرخه خود، از روز اول دوره خود تا روز قبل از دوره بعدی خود حساب کنید.

بارورترین روزها

در جدول زیر بارورترین روزها را که برای برخی از چرخه های قاعدگی نشان داده شده است مشاهده می کنید. همچنین می توانید از چنین ماشین حساب های دستی باروری در وب سایت های باروری برای خود استفاده کنید تا بهترین زمان بارداری را محاسبه کنید.

جدول باروری

طول چرخه روز تخمک گذاری بارورترین دوره
35 روز حدود روز 21 روزهای 19 و 20 و 21
32 روز حدود روز 18 روزهای 16 و 17 و 18
28 روز حدود روز 14 روزهای 12 و 13 و 14
24 روز حدود روز 10 روزهای 8 و 9 و 10
21 روز حدود روز 7 روزهای 5 و 6 و 7

با بدن خود هماهنگ باشید

بدن شما در مراحل مختلف چرخه شما تغییر می کند. چند روز قبل از تخمک گذاری، مخاط واژن تغییر کرده و روشن و لغزنده می شود (کمی شبیه به تخم مرغ سفید) و مناسب برای قرار گیری اسپرم است. وقتی متوجه این تغییر شدید، زمان شروع رابطه جنسی است.

از روش های به روز استفاده کنید

برخی از خانم ها برای مشخص کردن بهترین زمان بارداری از کیت های تخمک گذاری استفاده می کنند. بیشتر این کیت ها برای اوج هورمون لوتئین کننده یا همان LH آزمایش می شوند که محرک واقعی انتشار تخم مرغ است. شما می توانید از این موارد استفاده کنید تا دریابید که باروری ترین زمان در دوران چرخه شما چه زمانی است، اگرچه استفاده از آنها در زمان رابطه جنسی، لزوماً احتمال بارداری شما را به طور طبیعی افزایش نمی دهد.

یک کیت پیش بینی تخمک گذاری، که در هر داروخانه یا سوپر مارکت موجود است، می تواند مفید باشد. این یک آزمایش ساده ادرار است که می توانید چند روز قبل از تخمک گذاری از آن استفاده کنید. نتیجه مثبت بدان معنی است که شما احتمالاً طی 24 تا 36 ساعت بعدی تخمک گذاری خواهید کرد، یعنی زمانی که شما باید رابطه جنسی داشته باشید.

آیا دوره های نامنظم بارداری را دشوار می کند؟

دوره های نامنظم لزوماً به معنای این نیست که شما نسبت به افرادی که دوره منظم دارند ازشانس باروری کمتری برخوردار هستید. اما اگر پریودهای شما نامنظم باشد یا بیش از 36 روز با هم فاصله داشته باشد، بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

زمان بارداری

بعضی اوقات، چرخه های نامنظم در اثر شرایطی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یا اختلال تیروئید ایجاد می شود. این شرایط می تواند شانس باروری شما را تحت تأثیر قرار دهد، بنابراین بهتر است زودتر از موعد اقدام کنید.

هرچه دوره های شما نامنظم تر باشد، هنگام باروری کار سخت تر می شود. بنابراین با چک کردن روزانه به دنبال تغییر در مخاط باشید. سعی کنید وقتی دو روز یا بیشتر ازآن، متوجه خیس شدن پوست مخاط می شوید، رابطه جنسی برقرار کنید. یا ممکن است انجام رابطه جنسی منظم در طول چرخه خود را راحت تر بدانید.

اگر روش های بالا سخت است:

اگر به نظر می رسد روش های توضیح داده شده برای شما بیش از حد ناراحت کننده و سخت است، یا اگر چرخه شما منظم نیست، فقط مطمئن شوید که هر دو تا سه روز رابطه جنسی دارید. این بهترین فرصت برای بارور شدن را به شما می دهد.

بدین روش شما خودتان را برای دوره باروری می توانید آماده کنید. راه ها و روش های بسیار دیگری نیز برای بارور شدن در زمان مناسب وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف تست های بارداری به مطلب تهیه شده در این مورد می توانید مراجعه نمایید.

بارداری پوچ و علائم آن نیز یکی از مهم ترین بحث ها در زمینه بارداری است که مطلب آن را در این سایت می توانید مطالعه نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا