ترفند هاکامپیوتر و اینترنتگوشی موبایل

بهترین برنامه های ادیت عکس در سال 2021 کدام اند؟

اگر به دنبال بهترین برنامه های ادیت عکس هستید، چه در Android ،iOS و iPadOS، ما این لیست از بهترین برنامه های ادیت عکس را که می توانید دانلود کنید، برای شما تهیه کرده ایم. این لیست که به طور مرتب به روز می شود، برنامه های ادیت عکس مورد علاقه ما را برای آیفون، اندروید و آیپد بررسی می کند. ما ویژگی هایی را که باعث برجسته شدن هر کدام می شوند را بررسی می کنیم و توضیح می دهیم که چرا فکر می کنیم این برنامه ها باید بخشی از جعبه ابزار تلفن همراه شما باشد.

1. Affinity Photo (iPad)

بهترین برنامه ادیت عکس: Affinity Photo (iPad)
  • هزینه اشتراک: 19.99 دلار آمریکا / 19.99 پوند / 30.99 دلار استرالیا

با در نظر گرفتن نقص Adobe در اشتراک ماهانه برنامه های خلاقانه درجه یک خود، Serif کاملا جسورانه با هزینه کم و کیفیت بالا، برنامه Affiliate Photo را در دسترس کاربران قرار داد. نسخه iPad این برنامه ادیت عکس نیز به زودی منتشر شده و با نسخه دسکتاپ خود برابری می کند.

در حقیقت با کنار گذاشتن تغییراتی جزئی در رابط کاربری صفحه لمسی، در واقع همان برنامه است. هنگام استفاده از یک آیپد مناسب و قدرتمند، می توانید ادیت های پیچیده عکاسی متشکل از چندین لایه را کنترل کرده و افکت ها را در زمان واقعی اعمال کنید.

این برنامه از طیف گسترده ای از فرمت ها پشتیبانی می کند. فرمت PSD در آن بارگیری، ویرایش و ذخیره می شود. یک فضای کاری ویژه پیش پردازش شده برای فایل های خام وجود دارد. شما با طیف وسیعی از گزینه های فضای رنگ، ماسک های غیر مخرب و حالت های ترکیبی و ابزار هایی برای ذخیره تغییرات در یک فایل روبرو هستید که به شما امکان می دهد بعداً آن ها را برگردانید.

این موارد چشمگیر و desktop-grade است. اگر از فتوشاپ وارد شده باشید، تنها نقطه ضعف سخت بودن یادگیری آن است. اما پس از تسلط Affinity Photo بهترین برنامه ادیت عکس است که می توانید از طریق تلفن همراه خریداری کنید.

2. Snapseed

بهترین برنامه ادیت عکس: Snapseed
  • هزینه اشتراک: رایگان

از بهترین برنامه های ادیت عکس است که می توانید تهیه کنید و همچنین رایگان است. Snapseed یک برنامه ادیت عکس مخصوص iPad بود که بعداً توسعه یافت و اکنون برای iPhone و Android نیز موجود است.

به عنوان یک برنامه رایگان، شما به طرز شگفت آوری طیف گسترده ای از ابزار ها و رابط کاربری را دریافت می کنید که به هر سطح کاربری خدمات ارائه می دهد. آیا به سریع ترین ادیت های عکس نیاز دارید؟ یک فایل JPEG یا خام را باز کنید، به برگه Looks بروید، یک فیلتر را انتخاب کرده و export کنید. اگر به ادیت بیشتری نیاز دارید ابزار ها را بررسی کنید، زیرا همه چیز از برش های اساسی و تنظیم، تا فیلتر های گرانج و خیلی چیز های دیگر را پیدا خواهید کرد.

برخلاف اکثر برنامه های رایگان، Snapseed ادیت های غیرمخرب را ارائه می دهد. تغییرات قبلی را می توان به صورت جداگانه در پشته ادیت خاموش و روشن کرد. شاید همه این هوشمندی ها هنوز نتوانند جوانب مثبت برنامه های دسکتاپ خود را پوشش دهند، اما Snapseed به عنوان یک گزینه رایگان برای رفع مشکلات سریع ضروری است.

3. Pixelmator Photo (iPad)

بهترین برنامه ادیت عکس: Pixelmator Photo (iPad)
  • هزینه اشتراک: 4.99 دلار آمریکا / 4.99 پوند / 7.99 دلار استرالیا

این روز ها می شنویم که چگونه با ظهور ماشین آلات کل مشاغل از بین می روند. به نظر می رسد Pixelmator Photo به عنوان اولین قدم برای جایگزینی افرادی که ادیت عکس انجام می دهند، بسیار جذاب است.

یک عکس ناگهانی از دوربین خود بارگیری کنید (نسخه خام هم پشتیبانی می شود) و روی دکمه ML (یادگیری ماشین) ضربه بزنید. بر اساس آنچه که برنامه از آموزش 20 میلیون تصویر حرفه ای به دست آورده است، سعی می کند عکس شما را به طور خودکار ادیت کند.

آیا همیشه این کار جواب می دهد؟ خیر. هنگام آزمایش، غروب خورشید به نور روز تبدیل شد و برخی از عکس ها که با نور نئون گرفته شده بودند به رنگ های واقعی تر منتقل شدند. دکمه های این برنامه مرتباً همه چیز را درست می کنند.

ML یک نقطه شروع است، نه یک مقصد. روی دکمه ابزار ها ضربه بزنید و یک نوار کناری ظاهر می شود و به شما امکان کنترل دقیق ده ها تنظیم را می دهد. هرچیزی که ML قبلاً تحت تأثیر قرار گرفته باشد به همین ترتیب برچسب گذاری می شود.

تعداد زیادی پریست (preset)، جایگزینی رنگ، تعداد انگشت شماری از ابزار های خلاقانه (monochrome؛ grain؛ sepia) و ادیت های غیر مخرب را خواهید دید و یک معامله گسترده و بهترین ابزار عکاسی سریع برای iPad را خواهید داشت.

4. Adobe Lightroom

بهترین برنامه ادیت عکس: Adobe Lightroom

Lightroom یک برنامه دسکتاپ محبوب و قدرتمند برای فهرست بندی، مدیریت و ویرایش مجموعه بزرگی از عکس ها است. در تلفن همراه برای Android و iOS این تجربه کاهش یافته است، اما با این وجود ابزار کاملی را فراهم می کند، صرف نظر از اینکه شما مشترک Adobe Creative Cloud هستید.

در نسخه رایگان، تنظیماتی را در اختیار شما قرار می دهد که با کنترل های کمی همراه است. کلید Lens profile correction کار کوتاهی را در مورد اصلاح ناگهانی عکس گرفته شده با تلفن انجام می دهد. در جای دیگر ابزار های برش و تنظیم (نور، رنگ، افکت ها، جزئیات) نیز در دسترس هستند اما دارای عمق کافی برای ایجاد تغییرات ظریف و در نظر گرفته شده در تصاویر هستند. همه این ها احساس تمرکز بر روی عکس را به شما می دهند.

اگر کاملاً در اکوسیستم Adobe فرو رفته باشید، این برنامه با یک ابزار اصلاح perspective هوشمند، تنظیمات انتخابی و healing، امور را بیشتر پیش می برد. آخرین مورد از طریق تلفن همراه به راحتی با TouchRetouch جایگزین می شود، اما اگر هزینه Creative Cloud را پرداخت کنید، گزینه های ادیت بیشتری در اختیار شما خواهد بود. وگرنه به دلیل ترکیبی از کارآیی، کلاس، هوشمندی ها و کیفیت، لایت روم به هر حال ارزش دانلود کردن را دارد.

5. Darkroom

بهترین برنامه ادیت عکس: Darkroom

در مورد Darkroom احساس سریع بودن و انجام ادیت های سریع وجود دارد. مانند Pixelmator Photo به طور مستقیم با iCloud Photos ادغام می شود نیاز به import در وارد کردن عکس ها وجود ندارد. ادیت ها در Darkroom ذخیره می شوند و می توانند روی فایل های ابری به روشی غیر مخرب اعمال شوند. اما آنچه بیشتر از همه مشهود است روان بودن این برنامه است که همه چیز با آن اتفاق می افتد.

در این برنامه ادیت عکس، فیلتر ها و تنظیمات بدون تاخیر انجام می شوند. پردازش دسته ای به شما امکان می دهد ویرایش ها و فیلتر ها را همزمان بر روی چندین عکس اعمال کنید. Flag & Reject شما را وادار می کند که در میان چند عکس انتخاب کنید، تا به سرعت cruft کرده و بر روی چیز های خوب تمرکز کنید.

اگرچه از ویژگی های برجسته Pixelmator Photo برای یادگیری ماشین بی بهره است اما Darkroom همراه با فیلتر های عکاسی عالی و گزینه های تنظیم و تغییر فراوان است. گزینه های دوم بسیار بصری و زیبا طراحی شده اند. همچنین قادر هستند با طیف وسیعی از فرمت ها از جمله ProRAW، عکس های زنده و حتی ویدیو سروکار داشته باشد.

قابل توجه است که این برنامه نیز در حال توسعه مداوم است. سازندگان آن به طور منظم ویژگی های جدید تکرار و اضافه می کنند. به همین ترتیب احساس می شود که سرمایه شما به طور مداوم پاداش می گیرد. این قابلیت ها این روز ها نادر است، حتی در نرم افزار های مبتنی بر subscription.

6. TouchRetouch

بهترین برنامه ادیت عکس: TouchRetouch
  • هزینه اشتراک اندروید: (1.99 دلار آمریکا / 1.99 پوند / 2.99 دلار استرالیا)
  • هزینه اشتراک آیفون / آی پد: (1.99 دلار آمریکا / 1.99 پوند / 2.99 دلار استرالیا)

برنامه های ادیت عکس موبایل اولیه ابزار متمرکز بودند، اما امروزه به طور فزاینده ای ویژگی های زیادی درنسخه دسکتاپ دیده می شود. TouchRetouch شبیه به بازگشت به زمان گذشته است.

این برنامه که برای اندروید و iOS در دسترس است، در مورد خلاص شدن از اشیا ناخواسته است. یک لکه بر روی دیوار یا شیئی بر روی زمین است و در حین عکاسی متوجه آن نشده اید؟ آن ها را رنگ آمیزی کنید و از TouchRetouch استفاده کنید تا معجزه آن را ببینید.

این نوع چیز ها در تلفن همراه منحصر به فرد نیستند، حتی Snapseed هم دارای یک ابزار قدرتمند است. اما با تمرکز بر ترمیم و بهبود عکس، TouchRetouch از رقبای خود در Android و iPhone چشمگیر تر است و نتیجه ای به شما می دهد که در بسیاری از موارد با نتایج نسخه iPad مطابقت دارد یا بهتر است.

7. Mextures

بهترین برنامه ادیت عکس:  Mextures
  • هزینه اشتراک آیفون / آی پد: (1.99 دلار آمریکا / 1.99 پوند / 2.99 دلار استرالیا + IAP)

بسیاری از بهترین برنامه های ادیت عکس تمایل به اصلاح دارند مانند گرفتن یک تصویر موجود و تنظیمات دقیق، تمیز کردن لکه ها و درک دید شما از یک عکس بی عیب. Mextures هیچ منافاتی با آن ها ندارد.

این کار ممکن است در Snapseed مثل بافت های گرانج به نظر برسد، اما Mextures دارای انتخاب بسیار متنوع تری از فیلتر ها برای کار است. شما به انواع dust، grain، پوشش های رنگی، تنظیمات نور و بوکه دسترسی پیدا می کنید. این ها را می توان به صورت لایه های جداگانه استفاده کرد و متناسب با آن ها ترکیب کرد / تغییر داد یا می توانید با جمع آوری فرمول های موجود در وقت صرفه جویی کنید.

آنچه باعث برجسته شدن Mextures می شود، انعطاف پذیری آن است. می توانید ده ها لایه را روی هم قرار دهید، اما ادیت قبلی را در هر مرحله برگردانید. برنامه iPad می تواند با یک به روزرسانی انجام شود، اما در غیر این صورت Mextures برای ادیتور های عکس که گاهی اوقات شخصیت خود را وارد ادیت عکس می کنند، بهتر است.

8. Adobe Photoshop برای iPad

بهترین برنامه ادیت عکس: Adobe Photoshop
  • هزینه اشتراک iPad (9.99 دلار آمریکا / 9.99 پوند / 16.49 دلار استرالیا در هر ماه)

با اینکه در زمان طولانی اصرار بر اینکه هیچ کس نمی خواست کار خلاقانه مناسبی روی iPad انجام دهد، سرانجام Adobe در نوامبر 2019 نسخه ای از غول دسکتاپ خود را برای تبلت اپل منتشر کرد.

به لطف Adobe اساس Photoshop برای iPad وجود دارد. پایه کد آن با نسخه دسکتاپ به اشتراک گذاشته شده و سازگاری فایل در آن وجود دارد. رابط کاربری، علی رغم اینکه برای تجربه صفحه لمسی / Apple Pencil بهینه شده است، آشنا به نظر می رسد.

شما از ویژگی های اصلی رتوش و ترکیب و پشتیبانی از مداد ساده برخوردار هستید. اما هر بار که منویی را پیدا می کنید تا برچسب «this feature isn’t supported on mobile» را نمایش می دهد، واقعیت چهره شما را عوض می کند.

بنابراین شاید در آینده بهبود یابد، مگر اینکه مشترک Creative Cloud باشید و بخواهید ادیت های خود را در حال حرکت انجام دهید. در غیر این صورت، هزینه ماهانه در حال حاضر خیلی زیاد به نظر می رسد وقتی برای دو ماه فتوشاپ می توانید Affinity Photo متنوع و همه کاره را برای همیشه داشته باشید.

منبع: techradar.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا