سیاسی

برگزاری انتخابات تمام الکترونیک شورای شهر همدان

[ad_1]

ایسنا/همدان دبیر ستاد انتخابات استان از برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شورای اسلامی شهر همدان در خردادماه سال جاری خبر داد.

ابوالقاسم الماسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در استان، فقط انتخابات شورای شهر همدان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات الکترونیک نیازمند زیرساخت خاصی نیست، تصریح کرد: دستگاه اخذ رأی در شعب قرار می‌گیرد و همدانی‌ها از طریق این دستگاه می‌توانند کاندیداهای مورد نظر خود برای شورای شهر را انتخاب کنند.

الماسی ادامه داد: در پایان، خود دستگاه وظیفه شمارش آرا را انجام می‌دهد و نتیجه را اعلام می‌کند که این مسئله کمک می‌کند تا سرعت کار بالا برود و ضریب خطا کاهش پیدا کند.

وی مطرح کرد: در همدان ۳۰۰ کاندیدای شورای شهر وجود دارد که نتیجه شمارش آرای این افراد و جمع‌بندی آن‌ها زمان‌بر بود اما با این روش کاری که در ۱۰ ساعت انجام می‌شد، در یک ساعت انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، با توجه به ظرفیت وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک، انتخابات شورای شهر در شهرهای همدان، مشهد، شیراز، کرج، اهواز، کرمانشاه، قم، اصفهان، تبریز، بوشهر، بیرجند، قزوین، بندرعباس، شهرکرد، زنجان، یاسوج، ارومیه، رشت، بجنورد، سمنان، گرگان، ایلام، خرم آباد و ساری به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا