اقتصاد

برنامه های توانیر برای عبور از پیک مصرف برق در تابستان آغاز شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، مدیرعامل شرکت توانیر به منظور گذر از پیک تابستان ضمن اشاره به اهمیت اجرای همزمان برنامه‌های مدیریت بار و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حوزه فنی شبکه، گفت: همه توان خود را برای گذر موفق از پیک ۱۴۰۰ به کار خواهیم بست.

محمدحسن متولی زاده افزود: در این راستا، امروز، نخستین اقدام فراگیر سال ۱۴۰۰ با هدف گذر از پیک تابستان با سه محور اصلی آغاز شد.

وی مبارزه با دستگاه‌های رمزارز غیرمجاز، تعدیل روشنایی راه‌های بین شهری و تعدیل روشنایی معابر را سه محور اصلی نخستین اقدام فراگیر امسال برشمرد و گفت: امسال این برنامه‌ها در قالب اقدام‌های فراگیر، پیگیری و اجرا خواهد شد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در فروردین ماه گفت: این میزان رشد مصرف برق در فروردین ماه بی‌سابقه است که و نشان از تابستانی سخت و گرم دارد.

به گفته متولی زاده، کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، به دلیل کاهش بارندگی‌ها، باعث بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق شده است و به همین دلیل همکاران ما در صنعت برق باید پیش‌بینی‌های لازم را برای مدیریت این شرایط و مصرف برق انجام دهند.

وی با بیان اینکه تابستان‌های سخت چند سال گذشته را با موفقیت پشت سر گذاشتیم، افزود: امسال علاوه بر کاهش بارندگی‌ها، به دلیل قرار گرفتن در شرایط کرونایی و گرمای هوا، از هم اکنون شاهد افزایش مصرف برق هستیم و به همین دلیل نیازمند اقدامات جدیدتری هستیم.

متولی‌زاده گفت: برگزاری این مانورها و اقدام‌های فراگیر نشان می‌دهد که آمادگی انجام عملیات را از خودمان شروع کردیم.

متولی زاده با اشاره به اینکه در این اقدام فراگیر ۶ هزار نفر از نیروهای عملیاتی در قالب ۱۲۰۰ اکیپ حضور دارند، افزود: علاوه بر اهداف سه گانه این اقدام فراگیر، از امروز مصرف برق ادارات و شرکت‌های تابعه وزارت نیرو با کاهش مصرف برق سیستم‌های سرمایشی تعدیل خواهد شد.

مدیرعامل توانیر گفت: در گام نخست، مصرف برق ادارات صنعت برق و شرکت‌های تابعه وزارت نیرو با سخت گیری تا ۵۰ درصد سال گذشته کاهش خواهد یافت و در گام بعدی برای اجرای این کار در سایر دستگاه‌های اداری، اقدام خواهد شد.

متولی زاده در عین حال از شرکت‌های توزیع خواست تا برای ارتباط گیری با مشترکان پرمصرف و ارائه اطلاعات لازم به این گروه‌ها برای کاهش مصارف برق، آمادگی داشته باشند.

متولی زاده افزود: همه باید بدانیم که مصرف برق یک کولر گازی به اندازه چند دستگاه تنفس مصنوعی است که در این شرایط کرونایی مورد نیاز بیمارانی است که در بیمارستان‌ها در حال درمان هستند.

بر اساس این گزارش، شرکت توانیر از سال گذشته برنامه‌هایی را پنجشنبه آخر هر ماه با عنوان مانورهای سراسری یا اقدام‌های فراگیر برنامه‌ریزی و اجرا کرد که در قالب آن گروه‌های عملیاتی برق در سراسر کشور متناسب با اهداف برنامه تعریف شده، نسبت به رفع مشکلات شبکه اقدام می‌کردند.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا