سیاسی

بررسی تخلفات نهاد کتابخانه‌های عمومی در کمیسیون اصل ۹۰ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، با اشاره به تخلفات در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار گفت: به‌دنبال تخلفات صورت گرفته از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور که یکی از آنها عدم اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کتابداران، با وجود داشتن منابع مالی لازم بوده است، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به کمیسیون اصل نود احضار و فراخوانده شده است.

وی با تاکید بر اینکه بررسی ها نشان می‌دهد که در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تخلفاتی صورت گرفته است، افزود: با توجه به شکایاتی که مکرر به کمیسیون اصل نود واصل شده است، کمیسیون برای برخورد با این تخلفات از ابزارهای قانونی خود استفاده خواهد کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در ادامه عنوان کرد: در ابتدا ما طی مکاتبه ای با نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خصوص یکی از تخلفات به نهاد سوال کردیم و پاسخی مبهم از نهاد کتابخانه ها دریافت شد که قانع کننده نبود، در مکاتبه بعدی کمیسیون اصل نود با نهاد کتابخانه های عمومی کشور سوالاتی پیرامون چند تخلف دیگر نهاد کتابخانه ها انجام داد که تا کنون بی پاسخ مانده است. بنابراین دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به کمیسیون اصل نود فراخوانده شد تا به همه موارد به صورت دقیق پاسخ دهند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: همه تخلفات مطرح شده در جلسه کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت که یکی از آنها احقاق حقوق کتابداران است و نتیجه آن باید افزایش ۷۵ درصد حقوق کتابداران شامل ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم و ۲۵ درصد افزایش حقوق سالانه باشد.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا