بازی آنلاینخانوادهسرگرمیکودک و والدین

11 بازی خطرناک اینترنتی که ممکن است کودکان را طعمه مرگ قرار دهد!

این روزها، اینترنت کودکان و نوجوانان تأثیرگذار را در معرض همه چیز قرار می دهد، از لعن و نفرین گرفته تا شیرین کاری های مرگبار. اخیراً، تعداد نگران کننده ای از مرگ و میر ها بر اساس چالش های مشهور در رسانه های اجتماعی و اینترنت مشاهده شده است. این چالش ها و بازی ها بدون اینکه بدانند عواقب وخیم آن ها چیست، هیجان در کودکان ایجاد می کنند. این بازی های خطرناک اینترنتی بسیاری از رفتار و اخلاق های خشن و ناهنجار را برای کودکان به وجود خواهند آورد.

به عنوان مثال، چالش دارچین که در آن یک قاشق دارچین بدون نوشیدن آب به مدت 60 ثانیه بخورد، دارچین می تواند دهان را خشک کند و باعث ریزش ریه ها یا مشکلات تنفسی شود. چالش معروف غلاف جزر و مد که کودکان و نوجوانان را به خوردن پودر های لباس شویی و مواد شوینده به چالش می کشد.

همچنین بازی خفگی در جایی وجود داشت که یک نفر فرد دیگر را خفه می کرد و باعث کمبود اکسیژن به مغز می شود و منجر به بیهوشی موقتی و احساس سرگیجه می شود. حتی به دلیل این چالش گزارش مرگ های رخ داده به دست ما رسیده است. موارد دیگر شامل چالش گالون، هافینگ و فیله پنج انگشتی است.

در اینجا برخی از محبوب ترین، خطرناک ترین، تهدیدکننده زندگی و احمقانه ترین بازی های خطرناک وجود دارد که باید آن ها را از کودکان و نوجوانان دور نگه دارید.

آتش افسون گر (Fire Fairy)

Fire Fairy یک شوخی آنلاین است که کودکان خردسال را هدف قرار می دهد. این به کودکان دستورالعمل های خطرناکی می دهد که نیمه شب وقتی شخص دیگری بیدار نیست، گاز گاز را روشن کرده و دوباره بخوابند. این بازی نوید می دهد که آن ها بیدار می شوند و تبدیل به جن آتش می شوند.

همانطور که توسط دیلی میل گزارش شده، یک دختر پنج ساله قبلاً قربانی این بازی شده و دچار سوختگی شدید در بدن خود شده است، زیرا فکر کرد که می تواند طبق قولی که در بازی به آن داده شده است تبدیل به “پری آتش” شود.

آتش افسون گر یکی از بازی های خطرناک اینترنتی

نهنگ آبی (Blue Whale)

بازی خودکشی نهنگ آبی یکی از بازی های خطرناک اینترنتی است. یک گروه رسانه های اجتماعی آنلاین است که در آن مدیران از کودکان و نوجوانان می خواهند یک سری چالش ها را بپذیرند که در نهایت آن ها خودکشی می کنند. گزارش شده است که مسئول صد ها خودکشی در نوجوانان در سراسر جهان، به ویژه در روسیه است.

این بازی خودکشی از بازیکنان می خواهد که کار های عجیب و غریب را طی بیش از 50 روز انجام دهند. متصدیان بازی دقیقاً به فشار همسالان روی بازیکنان، بیشتر کودکان و نوجوانان خردسال اختصاص داده شده اند. در ژوئن سال گذشته، فیلیپ بودیکین 21 ساله روسی به اتهام عنوان مغز متفکر بازی دستگیر شد. وی به تحریک خودکشی حداقل 16 دختر مدرسه متهم شده است.

نهنگ آبی یکی از بازی های خطرناک اینترنتی

چالش دارچین (Cinnamon challenge)

این یک شوخی خطرناک است که در فیلم های محبوب YouTube به تصویر کشیده شده است و منجر به بستری شدن در بیمارستان و افزایش تماس با مراکز مسمومیت ایالات متحده شده است. دیوانگی شامل جسارت کسی است که می تواند یک قاشق دارچین آسیاب شده را در عرض 60 ثانیه و بدون آب ببلعد.

در این گزارش آمده است که این ادویه سوزاننده است و تلاش برای خوردن آن می تواند باعث خفگی، تحریک گلو، مشکلات تنفسی و حتی ریزش ریه ها شود.

چالش دارچین این هم یکی دیگر از بازی های خطرناک اینترنتی است.

بازی خفگی (Choking Game)

بازی خفگی خطرناک اینترنتی که به آن بازی غش می گویند نیز یک بازی 2 نفره یا بیشتر است، یک نفر که یکی دیگر را خفه می کند و باعث کمبود اکسیژن به مغز می شود و منجر به بیهوشی موقتی و احساس سرگیجه می شود. تعدادی مرگ گزارش شده به دلیل این چالش رخ داده است.

بازی ماریام (Mariam’s Game)

این بازی خطرناک آنلاین حول یک کودک گمشده در جنگل می چرخد و او از بازیکنان می خواهد تا به او کمک کنند تا به خانه برگردد. در حالی که بازی پر از جلوه های صوتی و تصویری ترسناک است، هنگام همراهی دختربچه به خانه، از بازیکنان یک سری سوال پرسیده می شود. این بازی خطرناک اینترنتی بحث و جدال زیادی در سایت های شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است.

بازی ماریام یکی دیگر از بازی های خطرناک اینترنتی است.

غلاف جزر و مد (Tide Pod Challenge)

“چالش غلاف جزر و مد”، شامل گاز گرفتن یک بسته مواد شوینده با رنگ روشن و بیرون ریختن یا بلعیدن محتوای آن است، اقدامی که خطرات جدی برای سلامتی به همراه دارد. ریشه و انگیزه این چالش مبهم است، اما جوک هایی در مورد وسوسه محصولی که خطرناک شناخته شده است اما شباهت زیادی به آب نبات با رنگ روشن دارد، در اینترنت پخش شده است.

فیله پنج انگشتی (Five finger fillet)

بازی ای که در آن شما می توانید با ضربه سریع چاقو بین انگشتان خود هرچه سریعتر بدون اندکی درنگ انگشتان خود را ببرید.

فیله پنج انگشتی یک بازی خطرناک خود آزاری که اینترنتی است.

چالش گالون (Gallon challenge)

این چالش خاص فرآیند مصرف مقدار زیادی شیر در یک بازه زمانی مشخص است. معمولاً فرد با نوشیدن یک گالون آمریکایی یا 3.8 لیتر شیر کامل با استفراغ مواجه می شود. نوشیدن یک گالن مایعات از هر نوع در چنین بازه زمانی کوتاه بسیار خطرناک است. بیشتر اوقات افراد به استفراغ می افتند و اگر این کار را نکنند، سلول های آن ها ممکن است از آبرسانی بیش از حد رنج ببرند.

چالش برش (The Cutting Challenge)

این چالش آنلاین بچه ها را ترغیب می کند که با تیغ یا چاقو دست، پا یا سایر قسمت های بدن خود را ببرند. بعد از اینکه خودشان را بریدند، باید عکس بگیرند و به دوستانشان نشان دهند یا آن را در فیس بوک ارسال کنند.

چالش برش خود آزاری خطرناک اینترنتی است.

چالش نمک و یخ (The Salt and Ice Challenge)

چالش نمک و یخ یکی دیگر از چالش های اینترنتی برای خود آزاری است. از مردم خواسته می شود نمک را روی پوست خود، معمولاً بازو بگذارند، سپس یخ را در محل نمک بگذارند. این باعث ایجاد احساس سوزش می شود که شباهت زیادی به گزش یخ زدگی دارد و شرکت کنندگان سعی می کنند ببینند چه کسی می تواند طولانی مدت درد را تحمل کند.

سپس این چالش فیلمبرداری شده در YouTube یا سایر اشکال رسانه های اجتماعی فیلم برداری و پخش می شود. چرا باعث سوزش پوست می شود؟ ترکیبی از یخ و نمک یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند که در آن مخلوط تا 18- درجه سانتیگراد سرد می شود و از طریق پوست می سوزد.

چالش نمک و یخ بازی خطرناک اینترنتی

چارلی چارلی (Charlie Charlie)

چارلی چارلی، از نظر فنی یک بازی اینترنتی نیست، بلکه یک افسانه شهری است که ناگهان بسیار محبوب شد. Charlie Charlie در سه سال گذشته میلیون ها بار توییت شده و بسیاری از ستاره های معروف YouTube از خود در حال بازی کردن فیلم گرفته اند.

این بازی شامل یک قطعه کاغذ سفید با چهار قسمت است که در آن دو برچسب بله و دو تای دیگر با برچسب نه وجود دارد. سپس دو مداد روی هم قرار می دهید و از دیو چارلی سوال می کنید، که باعث می شود مداد ها به سمت بله یا خیر حرکت کنند. همچنین به عنوان تخته Ouija مرد فقیر شناخته می شود. اگرچه کاملاً خطرناک نیست، اما طبق افسانه های مشهور، چارلی اگر قبل از پایان بازی به درستی خداحافظی نکنید، همچنان شما را آزار خواهد داد. این امر باعث ترس بسیاری از کودکان می شود.

چارلی چارلی یکی دیگر از بازی های مخرب خطرناک است

یکی دیگر از این چالش های مرگ بار و خطرناک چالش مومو است برای مطالعه بیشتر درباره آن بر روی کلمه لینک شده کلیک کنید!

چالش یا بازی خطرناک مومو برای خانواده ها دردسر ساز می شود!

منبع: lifestyle

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا