بازی فکریخانوادهسرگرمیکودک و والدین

ایده های جذاب برای بازی با کودکان در محیط خانه

در اینجا چند بازی توضیح داده شده است که می توانید هر کدام از آن ها را در خانه انجام دهید. این بازی با کودکان باعث می شود بچه ها نیازی به بازی های تلویزیونی و بازی های کامپیوتری نداشته باشند. همچنین در این روزها که اغلب خانواده ها در منزل هستند، می توانند از کنار خانواده بودن لذت ببرند و با کودکان خود بازی کنند. در ادامه این بازی ها را به طور کامل برای شما شرح می دهیم.

بازی با کودکان

انجام بازی های مناسب با کودکان در سلامت بچه ها بسیار تاثیر گذار است. این عمل حتی می تواند در کنترل خشم کودکان موثر بوده و حتی کودکانی که مشکلاتی همچون بیش فعالی را تجربه می کنند، آرام تر نماید.

1) مداد و کاغذ بازی

شما می توانید با استفاده از مداد و کاغذ با کودکان دلبند خود بازی های زیادی را انجام دهید و در این روزها که بیشتر در خانه هستید، از بودن در کنار هم لذت ببرید. چند نمونه از این بازی ها را می توان نام برد، مانند: اسم و فامیل، طراحی و نقاشی، بازی دوز و …

2) ساختمان سازی

برای این انجام این بازی به لگو یا مکعب های چوبی و … احتیاج دارید. روش انجام این بازی بسیار ساده و مناسب با هر سن و سال است. شما باید این لگو یا مکعب های چوبی را بر روی هم قرار دهید تا همانند ساختمان شده و بالا برود. هر کس که تعداد بیشتری از این مکعب ها را بر روی هم قرار داد، برنده است.

3) قایم موشک

این بازی نیز برای هر سن و سالی مناسب و لذت بخش است که با قایم شدن هر کدام از افراد موجود در بازی در قسمت های مختلف خانه شروع می شود و باید فردی به دنبال آن افراد باشد و آن ها را پیدا کند. هر کس که در این بازی باخت، نفر بعدی است که باید دنبال افراد بگردد.

4) بازی های کارتی

بازی با کارت های مختلف برای به چالش کشیدن ذهن جوان و ایجاد ساعت های سرگرم کننده، بسیار عالی است. جعبه ای از کارت ها را بگیرید با آن بازی های مختلفی را انجام دهید.

5) پازل

می توانید از انواع مختلفی که از فروشگاه خریداری شده استفاده کنید یا بچه ها را به خود اختصاص دهند. از فرزندانتان بخواهید روی یک مقوا محکم عکس بکشند. سپس از یک مداد استفاده کنید تا قطعات پازل را رسم کنید. قطعات را با یک قیچی، خوب برش دهید. آنها را مخلوط کرده و بسازید.

بازی پازل برای کودکان

6) صندلی بازی

برخی از آهنگ های مورد علاقه بچه های خود را انتخاب کنید و چند صندلی که تعداد آن از افراد شرکت کننده کمتر است، در آنجا قرار دهید. از آنها بخواهید تا هگامی که موسیقی متوقف نشده است دور صندلی ها بچرخند و به محضی که آهنگ متوقف شد هر کس بر روی یک صندلی بنشیند. فردی که صندلی برای نشستن نداشت باخته است و باید از بازی بیرون رود و دوباره بتازی تکرار شود. البته دقت کنید که در هر مرحله ای که هستید باید تعداد صندلی ها از افراد، یکی کمتر باشد.

7) ساخت وسیله

این بازی یک بازی بسیار سرذگرم کننده است.بچه ها را به گروه های مختلف تقسیم کنید. به هر گروه یک کیسه پر از وسایلی مانند یک قاشق، اسباب بازی، جوراب، توپ یا روبان بدهید. سپس به آنها 15 دقیقه فرصت دهید تا یک وسیله برای خود بسازند. این بازی آنقدر سرگرم کننده است که نیازی به رقابت ندارد. اگر بچه ها بخواهند، همه می توانند وسیله ای برای خود بسازند.

8) بازی لی لی

بازی لی لی یکی از بهترین بازی هایی است که می توانید در مواقع بیکاری با بچه های خود بازی کنید. این بازی برای افراد در سنین مختلف سرگرم کننده است. در صورتی که حیاط ندارید و نمی توانید از گچ استفاده کنید، بهتر است از پارچه های رنگی و مربعی، برای انجام این بازی در خانه استفاده کنید.

بازی و تفریح در خانه

9) شکار گنج

بچه ها عاشق پیدا کردن اشیاء پنهان هستند. به خصوص وقتی که در پایان یک جایزه وجود دارد. به سادگی سرنخ های خود را بر روی برخی از برگه های کاغذ بنویسید. اولین سرنخ را در مکانی قرار دهید که به راحتی پیدا کنند، مانند داخل غذای کودک یا غذای غلات کودک.

سپس هر سرنخ زیادی را که دوست دارید در اطراف خانه بگذارید که دنباله ای برای سرنخ نهایی باشد. به جای جایزه، شکار گنج می تواند بدست آوردن سکه های مختلف در اطراف خانه باشد. به این ترتیب بچه ها جمع می شوند و تمام سکه ها را جمع می کنند و در آخر آنها را در قلک خود قرار می دهند.

10) بولینگ

این بازی یک روش عالی برای استفاده مجدد از بطری های آب است. 6 تا 10 بطری آب در انتهای سالن یا اتاق نشیمن شما قرار دارد. یک خط مشخص برای ایستادن و ضربه زدن قرار دهید. یک توپ را بگیرید و به بطری ها ضربه بزنیدد و از آن لذت ببرید!

بازی با کودکان در خانه

11) بازی با توپ

از بچه ها بخواهید به صورت دایره ای بنشینند و یک توپ را به دست یکی از افراد بدهید. آهنگ را پخش کنید و از بچه ها بخواهید اینتوپ را دست به دست کنند و به محض قطع شدن آهنگ، فردی ه توپ را در دست دارد، می بازد.

12) کش بازی با دست

یکی از جذاب ترین موارد بازی با کودکان، کش بازی با دست است. شما می توانید با استفاده از یک کش یا نخ مدل های مختلفی با دست خود درست کنید. این بازی یک بازی دو نفره و بسیار سرگرم کننده است.

تفریح در خانه

13) بازی گوش دادن

یکی از موارد بازی با کودکان پیش دبستانی، این بازی است. چند مورد مختلف را به بچه ها نشان دهید. همه موارد را ببینند و سپس آنها را دور کنید. در مرحله بعد، از یک کودک بخواهید که چشمان خود را ببندد و یک مورد را انتخاب کند. سپس گوش فرا دهد و با دهان خود صدایی ایجاد کند. از سایر کودکان بخواهید حدس بزنند که کدام مورد را انجام می دهد.

14) حباب

لازم نیست برای لذت بردن از حباب ها به بیرون بروید. برای این بازی در خانه می توانید از مقداری صابون ظرفشویی، آب، یک بشقاب و نی نیاز دارید. یک قطره مایع ظرفشویی در مرکز هر بشقاب بریزید. به آرامی با یک وسیله، مواد موجود در ظرف را مخلوط کنید. نی را به ظرف آب بزنید و داخل آن فوت کنید.

بازی با کودکان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا