ترفند هاعلم و فناوریکامپیوتر و آی تیگوشی موبایل

بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام چگونه میسر می شود؟

درجهان با پیشرفت علم ایده های بسیار زیادی برای سرگرم کردن مردم جهان ارائه می شود که کارایی خاصی هم درانجام فعالیت های روزانه افراد ایفا می کند. یکی از این ایده های منحصربه فرد ایده راه اندازی پیام رسان اینستاگرام بود که از اسم و رسم ویژه ای در کل جهان برخوردارشده است. دراین میان همیشه افرادی هستند که با شگردی خاص(هک) بدنبال سو استفاده از مردم هستند که بتوانند ازاین طریق باج بگیرند. اما نگران نباشید ما در این مقاله روش هایی را به شما آموزش خواهیم داد که چگونه راه های بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام را پیش بگیرید و با خیال راحت در این پیام رسان فوق العاده فعالیت کنید.

اهداف هکر ها ازهک اکانت اینستاگرام شما

اهداف یک هکر از به خطر انداختن اطلاعات شخصی
اهداف شوم هکر ها از دستیابی به اطلاعات شخصی شما چیست

هک اینستاگرام یکی ازغم انگیزترین اتفاقاتی است که باعث می شود افراد دلهره و استرس زیادی بگیرند. در هک اینستاگرام هکرها اطلاعات شخصی افراد را بر ملا می کنند و افراد از این بابت بشدت ناراحت می شوند و از این غصه می خورند که چرا بیشتر دقت نکردم و ای کاش به پیام های ناشناس پاسخ نمی دادم، تا اینک مجبور به بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام خود نشوم، دراین مواقع افراد مجبوربه دادن پول های هنگفت به هکر ها هستند که از افشا شدن اطلاعات خود در دنیای اینترنت جلوگیری کنند.

پس اصلی ترین هدف هکر ها از هک اینستاگرام گرفتن باج و پول های هنگفت از شماست که در صورت بر طرف نکردن نیاز و درخواست هکر ها اطلاعات صفحه شما را با خطر رو به رو می کنند و در دنیای اینترنت انتشار می دهند.

آیا هک اینستاگرام امکان پذیراست؟

آیا هک اینستا گرام لتفاق می افتد

هک سرورهای اینستاگرام امری محال و غیر ممکن است اما با سهل انگاری خود کاربران اکانت آن ها هک می شود، اما در صورتی این امر امکان پذیراست که خود شخص اطلاعات پیج خود را در اختیار افراد نا معتبر، دوست، آشنایان و … قراردهد. و زمانی که هک اکانت اینستاگرام افراد صورت بگیرد،افراد مجبور به بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام خود می شوند که کار راحتی هم نیست.

مثلا زمانی که شخص پسورد و اطلاعات پیج خود را در اختیار افراد سواستفاده گر قرار می دهد این امر(هک اینستا گرام) ممکن می شود و اکانت او در معرض خطرهک قرار می گیرد(البته اگر آن شخص هکر باشد و نیاز به اطلاعات شما داشته باشد).

احتمال بروز خطر هک با فعالیت در سایت ها و لینک های نا معتبرافزایش فالور

به دام سایت های مخرب و هکر نیوفتید که اطلاعات شما را چند دقیقه با حیله های مخصوص از شما دریافت می کنند
هکر ها از طریق راه های متفاوتی نفوذ می کنند و یکی از راه های دیگر آن ها گرفتن اطلاعات شما در سایت های مختلف است

پس از تاسیس شرکت اینستاگرام افرادی پیدا شدند که از این موقعیت نهایت استفاده را بردند وهمچنان می برند و از طریق فروش قانونی و معتبر فالور به شرکت ها و سازمان ها و… به سود بسیار بالایی رسیدند.

اما افرادی هم هستند که از این موقعیت نهایت سواستفاده را انجام می دهند، این افراد با استفاده از ساخت پیج های تقلبی فروش فالور اطلاعات اکانت شما را گرفته و به راحتی به اطلاعات شما دست پیدا می کنند و مسیر سواستفاده از شما را برای خود قدم به قدم هموار می سازند و در نهایت شما را اجبار به دادن باج می کنند.

اپلیکیشن های معتبر به طور مستقیم به api های اینستاگرام متصل می شوند و بدون ذره ای دلهره از جانب کاربران که مبادا اکانت شما را هک کنند می توانید از آن ها استفاده کرده واطلاعاتی را که در مورد شما نیاز دارند به آن ها بدهید و نگران خطر های ناشی از آن ها نباشید چون این اپلیکیشن ها معتبر هستند و امنیت شما را تضمین می کنند.

اما برنامه های هکر نام کاربری و رمزعبور شما را در دیتابیس خود ذخیره می کنند و هیچ نوع ارتباطی با اینستاگرام نداشته و ندارند و خود را با نام برنامه فروش فالور به شما معرفی می کنند.

به این صورت کاربر گول برنامه های هکر را خورده و اکانت خود را به راحتی آب خوردن در اختیار هکرها قرار می دهد و بدون اطلاع قبلی امکان سواستفاده را برای افراد سود جو فراهم می کنند.وپس از هک راه های سختی را برای بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام خود انجام می دهند

راه های پیشنهادی برای جلوگیری از هک اینستاگرام شما در سایت های غیرمطمئن

قدم اول: برای جلو گیری از این اتفاق طرز تفکر خود را تغییر دهید (تفکر در مورد اینکه هر چه فالور بیشتری داشته باشید موفق تر خواهید بود را کنار بگذارید) و از فالور های تقلبی و فیک که هیچ سود و مزیتی برای شما ندارند فاصله بگیرید و با آن ها خداحافظی کنید.

فالور های کمتر و مطمئن امنیت بیشتر
طرز فکر فالور بیشتر را عوض کنید

قدم دوم: شما وظیفه دارید در دنیای اینترنت و نرم افزار های موجود در آن، قبل ازاستفاده، از امنیت 100 درصدی آن ها اطلاع کسب کنید و در هر قسمتی که کارایی خاصی برای شما ندارد خود را پررنگ نشان ندهید و فعالیت خاصی را در آن قسمت شروع نکنید.

اطمینان حاصل کنید از امنیت سایت

قدم سوم: از روشی بسیار موثر و قدیمی برای اطمینان از امنیت سایت ها استفاده کنید، معمولا وارد هر سایتی برای افزایش فالور می شوید از شما یک یوزرنیم و پسورد می خواهد. در این مواقع این اطلاعات را اشتباه وارد کنید و از این طریق به امنیت سایت موجود برای افزایش فالور پی ببرید.

سیستم هایی که به api اینستاگرام متصل باشند ارور اطلاعات شما صحیح نیست را به شما نمایش می دهند اما سیستم هایی که به isp اینستاگرام متصل نباشند این تضاد نام کاربری و رمز عبور شما را متوجه نخواهند شد و شما را به مرحله بعد هدایت خواهند کرد.

قدم چهارم: به علامت قفل در تول بار تمام صفحات در اینترنت بخصوص صفحات فروش فالوردقت کنید اگر علامت آن قفل باز را نمایش داد، نشان دهنده این است که صفحه ای که در آن هستید از امنیت بالایی برخوردار نیست اما اگر علامت قفل آن بسته بود منظوراین است که امنیت شما در این صفحه تضمین شده است و با خیال راحت می توانید در این صفحه به فعالیت خود بپردازید .

به علامت قفل بسته در نوار عنوان توجه کنید
علامت قفل در بالا سایت ها

قدم پنجم: از پسورد های قوی برای پیج خود استفاده کنید زیرا اکانت بسیاری از افراد به دلیل داشتن پسورد ضعیف هک می شود (یک پسورد قوی شامل حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و کاراکتر ها می باشد)

از پسورد های قوی استفاده کنید

قدم ششم: در تمام نرم افزار های پیام رسان و مجازی (تلگرام، اینستا گرام، واتساپ و…) از تایید دو مرحله ای استفاده کنید.

استفاده از تایید دو مرحله ای

قدم هفتم: یکی دیگر از مواردی که از هک اینستا گرام شما جلوگیری می کند شخصی سازی اکانت است خوشبختانه شرکت اینستاگرام قابلیت خصوصی سازی و عمومی را برای این نرم افزار فراهم کرده است که کاربران بتوانند حساب کاربری خود را به خوبی مدریت کنند.

روش های پی بردن به هک اینستاگرام خود

 • نشانه اول: ایمیلی که مربوط به اینستاگرام شما بوده تغییر کرده است.
پی بردن به هک اینستاگرام
چگونه به هک اکانت اینستاگرام خود پی ببریم

این یک دید خوش بینانه است که هکر فقط ایمیل شما را تغییر داده و آسیب چندانی به شما وارد نکرده است اما اگر هکر بخواهد آسیب جدی به شما وارد کند علاوه بر ایمیل شما مواردی همچون نام کاربری، پسورد، آیدی، شماره تلفن و… را نیز تغییر می دهد که دسترسی های شما را به طورکلی محدود کند.

 • نشانه دوم: به اکانت اینستاگرام خود دسترسی ندارید.
امکان ورود به اکانت اینستاگرام خود را ندارید
دسترسی شما به اینستاگرام محدود شده است

وارد نرم افزار اینستاگرام خودتان می شوید و بصورت کاملا غیر منتظره با صفحه LOGIN اینستاگرام خود برخورد می کنید و از شما می خواهد که نام کابری و پسورد خود را وارد کنید و زمانی که شما این موارد را وارد می کنید اینستاگرام به شما پیغام EROR یا نام کابری و پسورد شما اشتباه است را نشان می دهد.

 • نشانه سوم: پیام رسان اینستاگرام برای شما هشدار ارسال می کند

در این زمان اینستاگرام تلاش می کند اگر غریبه ای با دستگاه دیگری قصد ورود به اکانت شما را دارد دسترسی او را محدود کند و در این زمان ایمیلی را به ایمیل شما ارسال می کند مبنی بر اینکه (آیا دستگاه… خودتان هستید) اگر شما سریع متوجه شوید می توانید با تغییر نام کاربری و پسورد خود از بروز این مشکل توسط هکر جلوگیری کنید وگرنه اکانت شما هک می شود و باید به پلیس فتا مراجعه کنید.

 • نشانه چهارم: فعالیت هایی که توسط اکانت شما و بدون اجازه شما انجام می شود.(تصاویری بصورت خود به خود لایک شده و بدون اینکه شما نقشی داشته باشید پست ها و استوری های مختلفی از جانب پیج شما منتشر می شود و فالور هایی به پیج شما اضافه می شوند که شما اصلا آن ها را نمی شناسید)
فعالیت هایی که بدون اجازه شما در پیج شما انجام می شوند

اگر پیج شما درحال برقراری ارتباط و چت با دیگر پیج ها است و شما از این موضوع کاملا بی اطلاع هستید هک پیج شما توسط هکر ها اتفاق افتاده.

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای در پیام رسان اینستاگرام در موبایل های اندروید به دلیل امنیت بالاتر

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

 1. مرحله اول:

  ابتدا نرم افزار اینستاگرام را در تلفن همراه خود نصب وسپس آن را اجرا کرده و بعد گزینه سه خط یا چرخ دنده را لمس نمایید.برای تایید دو مرحله ای در اینستا گرام به این صورت اقدام کنید

 2. مرحله دوم

  پس از انجام مراحل ذکر شده به صفحه ای هدایت می شوید که باید بروی گزینه security لمس و پس از آن گزینه Two Factor را زده و بعد از آن Get started را انتخاب کنید.مرحله دوم انتخاب گذر واژه دو مرحله ایبرای اینستا گرام

 3. مرحله سوم

  سپس گزینه پیام متنی را روشن کرده و کد ارسالی از طریق اینستا گرام را وارد نمایید بعد از انجام مراحل ذکر شده با لمس انگشتتان بروی next یا (بعدی) به مرحله بعد بروید.صفحه انتخاب پسورد

 4. مرحله چهارم

  در اینستاگرام از صفحه احراز هویت خارج شده و بصورت مجدد بر روی گزینه next بزنید سپس از کادر باز شده بروی open با لمس انگشت کلیک کنید و کد دریافتی 6 رقمی را که از طرف اینستاگرام دریافت کرده اید وارد کنید و برای آن که این کد را فراموش نکنید آن را در مکانی امن یادداشت یا ذخیره کردهدر پنجره پاپ آپ اقدامات لازم را انجام دهید

 5. مرحله پنجم

  دوباره گزینه next را لمس کرده و کد های بازیابی اینستاگرام را یادداشت نمایید تا در صورتی که به Google Authenticator دسترسی ندارید بتوانید از این کد ها استفاده کنید.آخرین مرحله عملیات فعال سازی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا