سرگرمی

ولنتاین کجا برویم؟ چند ایده عالی برای قرار ولنتاین

باز هم زمستان از راه رسید و حال و هوای ولنتاین عشاق شهر را به فکر فرو برد! ولنتاین ممکن است روز مورد علاقه افراد زیادی باشد، چه برای کسانی که برای قرار روز ولنتاین هیجان زده هستند و چه برای سینگل هایی که چشم به راه تخفیف های خوب فروشگاه های مورد علاقه شان به مناسبت این روز هستند! به هر حال اگر در حال خواندن این پست هستید، احتمالا شما هم چشم انتظار این روز هستید، چه به عنوان یک زوج، چه به عنوان یک سینگل؛ پس در ادامه همراه ما باشید تا با هم بهترین ایده های قرار ولنتاین را بررسی کنیم.

همانطور که می دانید، ولنتاین روز به خصوصی است که آن را عشاق جشن می گیرند و معمولا در این روز به هم هدیه، گل و شکلات می دهند. همیشه راه های زیادی برای سپری کردن این روز وجود دارد و به نظر می آید که جای نگرانی ای وجود ندارد، اما پس چرا انتخاب کردن تا این حد برایتان سخت است؟ در واقع وقتی نوبت به انتخاب میان گزینه های زیاد می شود،علاوه بر در نظر گرفتن برخی موانع و شرایط خاص، شما خیلی وقت ها دچار خستگی تصمیم گیری می شوید.

خستگی تصمیم گیری را افرادی که مدت زیادی را صرف انتخاب هتل و تور های تفریحی برای سپری کردن چند روز در جزیره کیش می کنند، خوب درک می کنند. احتمالاً آخر هم از یکی از کارمندان تور گردشگری کمک می گیرند و در 60 درصد مواقع هم راضی نیستند!

به هر حال بگذارید با توجه به این موضوع یک توصیه کوچک کنم؛ اگر در این لیست، حتی در ابتدای آن، گزینه ای بود که به نظرتان مناسب تر بود، آن را در گوشه ذهن خود در اولویت بگذارید و سپس به سراغ بررسی گزینه های دیگر بروید. سعی کنید اشتیاقتان را در مورد آن گزینه حفظ کنید، احتمالا آن گزینه همان چیزی باشد که شما در آخر انتخاب می کنید. حال بیایید بررسی ایده های قرار ولنتاین را با هم بررسی کنیم. در این پست، همچنین به شما خواهیم گفت که کدام هر کدام از ایده ها برای کدام یک از تایپ های شخصیتی MBTI مناسب تر است.

کمپ آتش

اگر در حومه شهر زندگی می کنید، یک کمپ آتش می تواند ایده فوق العاده ای باشد. خوردن چای آتشی با گیاهان معطر مانند کاکوتی و به لیمو، به همراه شکلات هایی که به هم هدیه داده اید، می تواند بسیار لذت بخش باشد. مخصوصاً اگر یک پتوی گرم دور خود بپیچید و یک موسیقی ملایم و رمانتیک هم پلی کنید.

ایده قرار ولنتاین - کمپ آتش

همچنین می توانید یک مکالمه آرامش بخش را شروع کنید و در آن آتش مارشملو کباب کنید. به هر حال ولنتاین روز شیرینی است! در آخر می توانید ستاره ها را تماشا کنید و یک شام ساده با همکاری هم درست کنید. این ایده برای قرار ولنتاین، یکی از مناسب ترین ایده ها برای زوج های درونگرا است و باعث می شود استرس کم تر باشد. به یاد داشته باشید که معمولاً درونگرا ها از موسیقی های بلند و هیاهو و جمعیت زیاد خوششان نمی آید. به هر حال من این نوع قرار ولنتاین را به تایپ هایی از جمله ESFJ ،ISFP و ISFJ توصیه می کنم.

بازی های ویدیویی

یکی از کار های مورد علاقه زوج های گیمر، قطعاً مسابقه دادن در یک گیم پر هیجان است. اگر شما یا زوجتان به گیم علاقه دارید، یک رقابت هیجان انگیز می تواند لحظات شادی را برایتان ایجاد کند. در مورد گیم های مورد علاقه زوجتان تحقیق کنید و ببینید که انجام بازی در چه پلتفرمی را ترجیح می دهید. قطعاً این ایده قرار ولنتاین، رمانتیک ترین ایده نیست اما برای زوج هایی که خیلی رمانتیک نیستند می تواند مناسب باشد. به هر حال افرادی هم هستند که هیجان را به رمنس ترجیح می دهند و بارز ترین آن ها را می توان در افرادی با تایپ های شخصیتی ENTP ،ENFP و INTP پیدا کرد.

اتاق فرار

اگر فکر می کنید قرار ولنتاین شما به کمی چاشنی نیاز دارد، حتماً ایده رفتن به اتاق فرار را امتحان کنید! در حال حاضر، اکثر مردم در مورد اتاق های فرار می دانند و ممکن است تا به حال با دوستان خود به اتاق فرار رفته باشید. اتاق‌ های فرار در ایران زیاد نیستند اما در اکثر شهر های بزرگ مانند تهران، مشهد، شیراز و اصفهان اتاق های فراری در انواع مختلف وجود دارند، به عنوان مثال، می‌ توانید اتاق‌ هایی را پیدا کنید که طنز و سرگرم‌ کننده هستند، یا اتاق‌ هایی که به شدت سخت و استرس‌ زا هستند، یا حتی اتاق های وحشت!

این نوع قرار هم می تواند برای تایپ های شخصیتی ای مانند ESTJ ،ENTP و ESTP مناسب باشد.

نکته: اتاق های فرار احتمالا برای مناسبت های خاص مانند روز ولنتاین، تخفیف هایی را برای مراجعین در نظر می گیرند، توصیه می کنیم ابتدا برنامه های تخفیفی را از صفحه اینتستاگرام آن ها یا نت برگ و تخفیفان چک کنید.

گشت و گذار در مکان های مورد علاقه یکدیگر

هیچ چیز بهتر از این کار شما را با علایق زوجتان آشنا تر نمی کند! شما چند مکان را انتخاب می کنید، زوجتان هم چند مکان را انتخاب می کند و یکدیگر را با مکان هایی که انتخاب کرده اید سوپرایز می کنید. می توانید با این کار لحظات خوبی را در کنار هم سپری کنید، فعالیت مورد علاقه خود را در کنار فردی که دوستش دارید انجام دهید، یا فقط با دانستن اینکه در حال ساختن خاطرات جدید هستید، شاد باشید. به هر حال این می تواند تجربه خوبی باشد، مخصوصاً اگر شما زوجی هستید که علاقه زیادی به بیرون رفتن دارد.

این نوع قرار هم می تواند مناسب ترین قرار برای تایپ هایی مانند INTJ ،ISTJ و ISFJ باشد.

شام و تماشای فیلم در خانه

خیلی از افراد هستند که قرار ولنتاین در خانه را به یک شام گران قیمت در یک رستوران لوکس شلوغ ترجیح می دهند. یک فیلم درام خانوادگی منتاسب انتخاب کنید و کمی تنقلات تهیه کنید. می توانید برای شام نیز غذای آماده سفارش و دهید همراه با نوشیدنی مورد خود میل کنید. این نوع ایده قرار ولنتاین، ساده ترین و کم استرس ترین ایده این لیست است و برای افرادی که در خانه ماندن را ترجیح می دهند، بسیار مناسب است.

این نوع قرار می تواند مورد علاقه اکثر افرادی که می شناسیم باشد، اما افرادی که ممکن است بیشتر از این نوع قرار استقبال کنند، احتمالا تایپ هایی از جمله ENTJ ,INFP ,ESTJ و ISTJ خواهند بود.

اسکیت یا اسکیت روی یخ

پیست اسکیت و اسکیت های کرایه ای چیزی است که امروزه در بیشتر شهر ها وجود دارد و حتی ممکن است در یک پارک معمولی در شهرتان باشد. اسکیت های چرخ دار و اسکی روی یخ از نظر هیجان فرق چندانی ندارند و می توانید در قرار ولنتاین از هر کدام از این موارد لذت ببرید. اگر در شهر های بزرگ زندگی می کنید و پیست های اسکیت روی یخ در نزدیکی شما وجود دارند، این حتی می تواند بهتر هم باشد. البته هیچ چیز به اندازه پیتزای بعد از اسکیت نمی تواند یک قرار را تکمیل کند!

ایده قرار ولنتاین - اسکیت یا اسکیت روی یخ

به هر حال شما می توانید با یک سرچ ساده نزدیک ترین پیست های اسکیت یا اسکیت روی یخ را در اطراف پیدا کنید، در شهر های بزرگ، معمولا این پیست ها در مجموعه های تفریحی و گردشگری وجود دارند، به عنوان مثال پیست اسکیت روی یخ پلاتو در مجموعه تفریحی چیتگر در تهران، یا پیست اسکیت روی یخ پدیده شاندیز. این ایده می تواند برای علاقه مندان به فعالیت های ورزشی، مخصوصاً افرادی با تایپ های شخصیتی ENFJ و ESTP بسیار مناسب باشد.

کتابخوانی

می توانید به یک کافه کتاب یا کتابفروشی بزرگ بروید و در کنار لذت بردن از قهوه، کتاب هایی با موضوعات مورد علاقه یکدیگر را بررسی کنید و به نوبت بخشی از آن ها را بخوانبد و آن را نقد کنید. این کار علاوه بر لذت بخش بودن، مقداری چالش فکری ایجاد می کند و این باعث می شود ببینید که تا چه حد بر سر یک موضوع می توانید توافق نظر داشته باشید. اگر زوجی با تایپ شخصیتی خیلی خاصی مانند INTJ یا INFJ دارید، این ایده قرار می تواند یکی از بهترین قرار های ولنتاین باشد.

ایده قرار ولنتاین - کتابخوانی

خريد كردن

یکی از بهترین راه های خوش گذراندن در قرار ولنتاین، انجام کار های عادی به شیوه های خلاقانه اشت و در اینجا وقتی می گویم به خرید بروید، منظورم این است که در آن کمی خلاقیت به خرج بدهید! اگر زوج شما از خرید متنفر است، یک راهی که می توان خرید کردن را برای او جالب کرد، این است که آن را به یک کار خنده دار تبدیل کنید! مثلاً می توانید با هم مسابقه بگذارید و سعی کنید برای هم مسخره ترین کالای ممکن را بخرید و وقتی به خانه رسیدید از ثمره کار خود لذت ببرید. این نوع قرار ممکن است برای تایپ هایی مانند ESFJ و ISFP جذاب باشد.

تئاتر یا اجرای کمدی

اگر طرفدار ژانر کمدی هستید، می توانید شب را با یک نمایش یا اجرای استند آپ کمدی سپری کنید و حسابی در کنار یکدیگر بخندید. اگرچه تئاتر ها به دلیل همه‌ گیری مدتی تعطیل بودند، اما امسال می توانید از تعدادی نمایشخانه های مستقل استفاده کنید و به تئاتر بروید! برای پیدا کردن تئاتر هایی که درشب ولنتاین اجرا دارند، کافیست سرچ کنید و در صورت وجود، بلیط ها را از قبل رزرو کنید.

این ایده قرار ولنتاین هم می تواند مناسب افرادی که علاقه مند به فعالیت های فرهنگی و هنری هستند و تایپ هایی از جمله ENFP و ENTP مناسب باشد.

دوچرخه سواری

اگر از قبل نیز به دوچرخه سواری علاقه داشتید و گاهی به سراغ این ورزش جذاب می روید، انجام آن در روز ولنتاین به عنوان بخشی از قرار می توانید بسیار جذاب و رمانتیک باشد! یک دوچرخه سواری دو نفره با تعدادی ایستگاه زیبا و خوراکی های خوشمزه! بهتر است اگر قصد انجام این ایده را دارید، از قبل مسیر های مخصوص دوچرخه در شهر خود را چک کنید و ترجیحاً خلوت ترین مسیر ها را انتخاب کنید تا بتوانید راحت در عین دوچرخه سواری با هم صحبت کنید.

ایده قرار ولنتاین - دوچرخه سواری

همچنین می توانید مکان های خوش منظره و دوچرخه پسند نزدیک به خود را پیدا کنید و در طول مسیر توقف کنید و همراه با خوردن خوراکی های خوشمزه، گپ بزنید. این ایده می تواند برای افرادی که دوچرخه سواری را به عنوان یک تفریح انجام می دهند و تایپ هایی از جمله ISTJ ,ISTP و ENFJ مناسب باشد.

شهربازی

شهربازی همیشه یکی از محبوب ترین انتخاب هایی است که زوج ها برای قرار دارند. اگر در شهر های بزرگ زندگی می کنید، رفتن به شهر بازی می تواند بسیار ایده آل باشد و کاملاً روز ولنتاینتان را بسازد. نیازی نیست که به بهترین شهربازی های کشور بروید، در کل سوار وسایل بازی شدن، خوردن پشمک و تماشای مردم می‌ تواند فوق‌ العاده سرگرم‌ کننده باشد، مخصوصاً برای برونگر ها. البته معمولا ًدر فصل زمستان شهربازی ها تعطیل می شوند، اما شهربازی های سرپوشیده که اتفاقاً جدیداً محبوبیت زیادی کسب کرده اند، می توانند بسیار جذاب باشند.

باز هم توصیه می کنم قبل از گرفتن بلیط، تخفیف داشتن خدمات این شهربازی ها را چک کنید. همچنین این ایده قرار ولنتاین می تواند برای تایپ هایی از جمله ESFP ,ENTP ,ENFP و ESTP مناسب تر باشد.

تماشای طلوع یا غروب خورشید

اگر شما یا زوجتان عاشق طبیعت هستید و دیدن مناظر بسیار زیبای طبیعت قلبتان را به تپش می اندازد، می توانید این ایده را نیز امتحان کنید. معمولاً افرادی که به کوهنوردی علاقه دارند تا به حال منظره طلوع و غروب خورشید را زیاد دیده اند و احتمالا آن را دوست دارند. به هر حال دیدن چنین منظره دلنشینی می تواند بسیار آرامشبخش باشد و روز ولنتاینتان را به یک قرار پر از آرامش تبدیل کند.

اگر برای دیدن طلوع به نزدیک ترین کوه یا تپه می روید، فلاسک چای و تنقلات را فراموش نکنید، همچنین می توانید بعد از کمی گشت و گذار برای یک صبحانه خوب به یک کافی شاپ بروید. اگر در شهر مشهد زندگی می کنید، می توانید لیست ما از بهترین کافی شاپ های سطح متوسط مشهد را برای انتخاب بهتر بررسی کنید.

اگر هم هر دو شاغل هستید و در طول روز کار می کنید، می توانید محل کار خود را برای تماشای غروب کمی زودتر ترک کنید و خود را به نزدیک ترین بام شهر برسانید و پس از آن هم برای شام به یک رستوران محلی نزدیک بروید. به هر حال ما این ایده قرار ولنتاین را به تایپ هایی مانند INFJ و INFP توصیه می کنیم.

هدیه ولنتاین را چه می کنید؟

یکی دیگر از بخش های سخت ولنتاین، انتخاب و خرید هدیه مناسب برای زوجتان است، اگر هنوز درمورد آن فکر نکرده اید، یا دچار خستگی تصمیم گیری شده اید، ما کمی کمک برای شما داریم! شما می توانید راهنمای ما برای خرید هدیه مناسب برای تایپ های شخصیت MBTI را بررسی کنید تا بتوانید بهترین هدیه را انتخاب کنید.

همچنین بد نیست کمی هم به موضوع شیرین تخفیف های ولنتاین بپردازیم! همانطور که اشاره شد، بسیاری از فروشگاه ها، مخصوصاً فروشگاه های اینترنتی، برای روز ولنتاین تخفیف های بسیار خوبی را ارائه می دهند. یکی از این فروشگاه های اینترنتی که تخفیف بسیار خوبی را برای روز ولنتاین ارائه می دهد، فروشگاه زیپلین است. فروشگاه اینترنتی زیپلین برای ولنتاین، یک سوپرایز بسیار ویژه دارد و شما می توانید با قیمتی بسیار مناسب پک های مخصوص ولنتاین زیپلین را خریداری کنید و هدیه بدهید!

CTA -  زیپلین

هدیه ولنتاین را با تخفیف از زیپلین تهیه کنید!

فروشگاه زیپلین عرضه کننده محصولات تخصصی مراقبت از پوست و مو، پک های هدیه مخصوص ولنتاین را عرضه می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا