علم و فناوری

نحوه ایجاد رزومه کاری در اکانت لینکدین

تنظیمات اکانت لینکدین

وقتی که صحبت از شبکه اجتماعی برای حرفه ای ها می شود، لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی، حضوری قدرتمند دارد. در طول یک سال گذشته لینکدین تغییراتی ایجاد کرده است و تغییرات باعث شده این شبکه اجتماعی برای متخصصان و افراد جویای کار، جذابیت بیشتری داشته باشد. یکی از این تغییرات، امکان ایجاد رزومه کاری به صورت آنلاین می باشد. رزومه می تواند شامل عکس، pdf، ارائه و وب سایت باشد. در این مقاله نحوه ایجاد رزومه در لینکدین را آموزش می دهیم.

نحوه ایجاد رزومه در لینکدین

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

ایجاد رزومه در لینکدین

 1. ویرایش پروفایل

  ابتدا وارد قسمت ویرایش پروفایل (edit profile) شوید.
  ویرایش پروفایل

 2. ثبت رزومه به صورت آنلاین

  در قسمتی از تنظیمات کادری مربعی به همراه یک مثبت وجود دارد. این گزینه به شما اجازه می دهد تا عکس ها، PDF ها، ارائه ها و وب سایت ها را اضافه کنید و یک نمونه رزومه در آن بخش داشته باشید. لینکدین به شما اجازه ثبت رزومه به صورت آنلاین را نیز می دهد.
  ثبت رزومه به صورت آنلاین

 3. افزودن رزومه

  برای شروع افزودن رزومه، روی مثبت + کلیک کنید و لینک وب سایت یا اطلاعات رزومه خود را وارد کنید.
  لینک مربوط به فایل
  نکته: اگر برای ذخیره سازی و آپلود فایل های رزومه کاری خود در لینکدین به یک منبع آنلاین نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم از سرویس های Google drive استفاده کنید.

 4. عنوان و توضیحات محتوا

  لازم به ذکر است پس از افزودن محتوای خود، می توانید عنوان و توضیحات خود را ویرایش کنید. عنوان شما به شکل زیرنویس نشان داده می شود. همچنین وقتی شخصی روی آن محتوای خاص کلیک کند، توضیحات ایجاد شده توسط شما، قابل مشاهده است. اگر زمانی تصمیم بگیرید که محتوا را به بخش دیگری منتقل کنید، می توانید قسمتی را انتخاب کنید که محتوا طبقه بندی شود.
  ایجاد رزومه در لینکدین

 5. پیش نمایش

  همانطور که رزومه را ایجاد می کنید، لینکدین هر بخش از محتوا را با یک عنوان و پیش نمایش به پروفایل شما اضافه می کند. من مراحل را انجام دادم و انواع مختلفی محتوا ایجاد کردم.

 6. گالری

  وقتی شخصی روی یک محتوا کلیک می کند، یک گالری با پیش نمایش ها، لینک، عنوان و توضیحات رزومه کاری ظاهر می شود.
  گالری و پیش نمایش ها در لینکدین

نکات تکمیلی ایجاد رزومه کاری در لینکدین

در این بخش به توضیحات تکمیلی درباره ی ایجاد رزومه کاری در لینکدین خواهیم پرداخت.

1- ویرایش رزومه کاری در لینکدین

می توانید محتویات موجود در پروفایل خود را ویرایش، حذف و یا دوباره تنظیم کنید. می توانید کلیک کنید و بکشید تا محتوا را به هر نحوی که ترجیح می دهید، مجددا تنظیم کنید.

2- رزومه به صورت word یا pdf؟

اگر برای ایجاد رزومه کاری از Google Drive استفاده می کنید، بهتر است به جای document و Word، اسناد را به صورت pdf بارگذاری کنید. چراکه هنگام تهیه این آموزش، متوجه شدم که به اشتراک گذاشتن سند به صورت document و Word باعث می شود دیگر کاربران لینکدین نیز با استفاده از Google Drive اجازه دسترسی و ویرایش اسناد شما را داشته باشند.

3- اشتراک گذاری صفحه وب در لینکدین

در هنگام اشتراک گذاری لینک ها من تحت تاثیر پیش نمایش ها قرار نگرفتم، می توان گفت لینکدین در این زمینه ضعیف عمل می کند. مطمئن شوید محتوایی که به اشتراک می گذارید شما را به عنوان یک حرفه ای معرفی می کند. اگر در رزومه کاری خود یک صفحه وب را به اشتراک می گذارید، یک عکس از صفحه بگیرید و لینک سایت را در توضیحات خود اضافه کنید.

برای مطالعه بیشتر درباره لینکدین کلیک کنید:

4- مشاهده رزومه کاری

رزومه کاری شما در لینکدین فقط توسط افرادی که با آن ها ارتباط دارید، قابل مشاهده است.

منبع: vtldesign.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا