اخبار اقتصادی

ایجاد بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بورس کالا، علیرضا پاک‌فطرت اظهار کرد: بورس کالا با توجه به میزبانی از مبادله کالاهای مهم و مواد اولیه استراتژیک کشور، نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند و تمرکز عرضه محصولات زنجیره تولید در بورس کالا به شفافیت و رقابت در بخش تولید کمک می‌کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: اگر تولید انگیزه رشد نداشته باشد به دنبال آن اشتغال و توسعه نیز ایجاد نمی‌شود و از این رو اتخاذ تصمیمات صحیح سیاست گذار برای رشد انگیزه تولید و سرمایه گذاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گفته این نماینده مجلس، باید تلاش شود تا اعتماد مردم به بازار سهام برگردد که امیدواریم با برنامه‌های در دستور کار به زودی بازار سرمایه کشور به جایگاه واقعی خودش در نظام اقتصادی کشور برسد. در حوزه بازار سرمایه، طرح‌هایی در مجلس به تصویب رسیده که یکی از مهم‌ترین آنها که مرتبط با بورس کالاست، طرح جهش تولید و تأمین مسکن است.

پاک‌فطرت اظهار داشت: در طرح جهش تولید و تأمین مسکن مقرر شده است که سازندگان مسکن بتوانند از مسیر بورس کالا و ابزارهای مالی، مصالح ساختمانی مورد نیاز خود را تأمین و حتی پیش خرید کنند که این رویداد به تسهیل تولید، تعادل قیمت‌ها و حذف واسطه‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عرضه املاک در بورس کالا نیز گفت: نوسانات کاذب قیمت و شفاف نبودن معاملات از جمله معضلات بازار مسکن به شمار می‌رود که عرضه املاک مازاد دولتی و نهادهای مختلف در بورس آغاز شده که این اتفاق در وهله نخست، شفافیت را بر این معاملات حاکم می‌کند. از سوی دیگر متقاضیان نیز در شرایطی برابر امکان خرید خواهند داشت و یک نظم مطلوبی در این حوزه برقرار می‌شود. از سوی دیگر امکان عرضه املاک شخصی نیز در بورس فراهم شده که این موضوع نیز می‌تواند به کشف عادلانه قیمت املاک در کشور کمک کرده و بازاری شفاف و رقابتی را برای املاک ایجاد کند.

وی در پایان تصریح کرد: روشن شدن نورافکن‌های شفافیت بر بخش‌های مختلف و فعالیت‌های اقتصادی، مانع از بروز التهابات در بازار و کمک دهنده به رشد تولید و حذف موانع است به این ترتیب ورود مسکن در حجم‌های بزرگ و کوچک به تالار شیشه‌ای بورس کالا، فضایی شفاف را در این حوزه حاکم می‌کند و به نفع اقتصاد و مردم خواهد بود.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا