تناسب اندامسلامتورزشی

راه های افزایش انگیزه برای ورزش کردن در هوای سرد ؟

ورزش در هوای سرد
ورزش در هوای سرد

با آغاز فصل زمستان ورزش کردن در هوای سرد سخت تر می شود به همین دلیل برخی ورزش کردن را کنار می گذارند و یا به باشگاه مراجعه می کنند. اگر هوا زیاد سرد نباشد می توانید بعد از ناهار پیاده روی کنید.

هدف مقاله این است که تا حد ممکن موانع را برطرف کرده و تغییرات کوچکی ایجاد کند تا بتواند فعالیت شما را تا بازگشت بهار آسان کند. در این زمان از سال، ورزش همچنین می تواند به مقابله با افسردگی فصلی کمک کند.

در این مقاله به 10 نکته در مورد انگیزه ورزش در هوای سرد اشاره شده است:

1. برای خود شریک یا گروهی انتخاب کنید:

زمانی که شما به تنهایی ورزش می کنید به راحتی می توانید خود را از انجام ادامه آن منصرف کنید اما زمانی که با شخص دیگر و یا گروهی ورزش کنید به دلیل روابط دوستانه و حمایت اجتماعی سردی هوا را فراموش می کنید.

همچنین می توانید گاهی اوقات ورزش های گروهی مانند والیبال، بسکتبال، فوتبال و… انجام دهید.

این نوع ورزش ها برای تقویت روحیه و مقابله با افسردگی بسیار عالی است.

ورزش گروهی
ورزش دسته جمعی

2. برای سلامتی خود هزینه کنید:

اگر شما از خرج های اضافی بپرهیزید و آن پول را صرف سلامتی خود کنید، نیز نوعی انگیزه است، زیرا شما برای آن هزینه کرده اید و نمی توانید ورزش را کنار بگذارید.

3. برای خود باشگاه بسازید:

گاهی دوست ندارید از خانه بیرون بروید پیشنهاد ما به شما این است که برای خود در خانه باشگاهی کوچک بسازید و طبق برنامه ای که می چینید ورزش کنید.

حتی اگر در خانه می خواهید ورزش کنید بهتر است در کلاس های آنلاین و گروهی شرکت کنید تا انگیزه شما از دست نرود. البته می توانید از ویدیوهای آموزشی هم استفاده کنید.

تجهیزات ورزشی در خانه
وسایل ورزشی در خانه

4. هنگام ورزش از موزیک های پرانرژی استفاده کنید:

معمولا گوش دادن به موزیک های پر انرژی باعث می شود تا ناخودآگاه پر از انرژی شوید و بخواهید کمی ورزش کنید.

موزیک همراه با ورزش باعث بالارفتن انرژی می شود.
ورزش همراه موزیک

5. سعی کنید هنگام ورزش خود را به چالش بکشید:

می توانید در انجام بعضی حرکات با حرکت های سخت تر خود را به چالش بکشید. با اینکار می توانید هم در ورزش پیشرفت داشته باشید و هم از حالت یکنواختی و همیشگی خارج شوید.

6. برای خود هدف بگذارید و برنامه ریزی کنید:

اگر شما ورزش کردن را هدف خود قرار دهید پس می دانید برای اینکه صبح زود بیدار شوید باید شب زودتر بخوابید، این هدف نه تنها باعث می شود ورزش کنید بلکه شما را سحرخیز کرده و برنامه زندگیتان را عوض می کند.

7. دائما یک نوع ورزش نکنید:

ورزش های پر جنب و جوش در صبح می تواند به چربی سوزی و تناسب اندام کمک کند اما باید بدانید این نوع ورزش ها هرروز هفته می تواند هنگام صبح بدن را خسته کند و به بدن شما فشاربیاورد، زیرا بدن شما به انواع ورزش و فعالیت نیاز دارد تا بتواند تمامی عضلات بدن را درگیر کند.

می توانید یک روز در میان ورزش های سبک تر که به ریکاوری بدن شما کمک می کند انجام دهید، مانند: پیلاتس، یوگا، تای چی، پیاده روی… همچنین می توانید آخر هفته خود را زمان استراحت یا رسیدگی به کارهای عقب مانده بگذارید.

یوگا از ورزش هایی که برای ذهن لازم است.
یوگا

8. همیشه فعال باشید:

گاهی برای اینکه صبح وقت ندارید می توانید چند ایستگاه را پیاده روی کنید یا اگر تعداد طبقات کم است به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید. یا بعد از ناهار به جای استراحت فعال تر باشید. همیشه فعال بودنتان باعث می شود تا همیشه احساس خوب داشته باشید.

9. زمان هایی که کم می خوابید و بدنتان خسته است ورزش نکنید:

زمانی که شما با کمبود خواب مواجه هستید به هیچ عنوان ورزش نکنید زیرا این کار تنها باعث می شود شما خسته تر شوید.

10. فعالیتی انتخاب نکنید که توان انجام آن را ندارید:

سعی کنید در برنامه ریزی هایی که انجام می دهید فعالیت هایی که توانایی انجام آن را ندارید وارد برنامه خود نکنید. فعالیت هایی که برایتان دشوار است می تواند انگیزه شما را از ادامه ی ورزش بگیرد، پس سعی کنید فعالیت هایی که می دانید می توانید انجام دهید را وارد برنامه خود کنید.

مطالب مرتبط با سلامت و تناسب اندام:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا