اخبار اقتصادی

اگر دولت الکترونیک راه اندازی شده بود، دورکاری حداکثری میسر می‌شد

[ad_1]

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز زیرساخت راه اندازی دولت الکترونیک به طور کامل فراهم نشده، گفت: اگر اراده لازم برای راه اندازی دولت الکترونیک وجود داشت بسیاری از مراجعات مردم به اداره ها برای گرفتن خدمات دولتی انجام نمی شد و امکان دورکاری حداکثری نیز میسر بود.

سید علی موسوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز و در شرایط بعد از بحران کرونا موضوع آماده سازی زیرساخت ها بسیار مهم است و دولت الکترونیک همین جا معنا پیدا می کند. اگر زیرساخت های ما آماده بود و دولت الکترونیک راه اندازی شده بود جلوی بسیاری از مراجعات مردم به ادارات و ازدحام ها نیز گرفته می شد و بسیاری از ضرر و زیان های ناشی از تجمعات اتفاق نمی افتاد.

وی افزود: در حال حاضر به نظر می رسد زیرساخت ها خیلی آماده نیست و کم کاری برخی مسئولین از جمله وزارت ارتباطات در این موضوع دخیل است. اینترنت ملی هم از مسائل مهم در این عرصه است، متاسفانه ما با کمبود زیرساخت مواجهیم و در نتیجه نتوانستیم دولت الکترونیک را به طور کامل راه بیندازیم.

موسوی ادامه داد: مردم تقصیری ندارند و نیازهایی دارند که باید به خاطر آن به ادارات و مراکز دولتی مراجعه کنند. این ما هستیم که باید شرایط را فراهم می کردیم. البته ما این ظرفیت و تکنولوژی را هم داریم که اگر این شرایط فراهم شود می توان برای دورکاری حداکثری کارمندان نیز زمینه سازی کرد اما تا آن زمان خواهش ما از مردم این است که پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت کنند تا در این شرایط آسیبی به آنها نرسد.

این نماینده مجلس یادآور شد: به وجود آمدن این شرایط اراده مسئولین خصوصا وزارت ارتباطات را می طلبد. اگر زیرساخت دولت الکترونیک فراهم شود دیگر نیازی به بسیاری از مراجعات فیزیکی مردم ندارد و مردم می توانند مشکلات خود را در بستر اینترنت حل کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا