بهداشت فردیپزشکیدانستنی های سفرسلامت

اگر در هنگام سفر به کرونا مبتلا شدید چه کاری باید انجام دهید؟

بیش از یک سال است که بیماری همه گیر کرونا، تغییرات عمده ای را در بیشتر زندگی ما ایجاد کرده است. اکثر افراد از مدت زمان طولانی قرنطینه خسته شده اند و با وجود خطرات ممکن در رابطه با کرونا در هنگام سفر، به فکر خارج شدن از قرنطینه افتاده اند.

کشور ها در سراسر جهان همچنان در پاسخگویی به شیوع ویروس و بحران های ناشی از آن مشکل دارند. اما از زمان در دسترس بودن واکسن، کشور های بیشتری مرز های خود را باز کرده اند. افرادی که برای سفر اشتیاق داشته اند، سرانجام می توانند در جاده قرار بگیرند.

در هنگام شیوع بیماری کرونا هنوز هم خطراتی وجود دارد، اما با شروع واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی، کمی امن تر به نظر می رسد. برخی از مردم می خواهند با وجود خطر ابتلا به کرونا در سفر، از خانه هایی که در آن ها قرنطینه شده اند، فرار کنند. برخی دیگر مایل به دیدن اعضای خانواده خود هستند. عده ای هم، نیاز به استراحت روانی دارند، به مکانی با آب و هوای متفاوت می روند، برای کار جدیدی نقل مکان می کنند یا به خدماتی دسترسی پیدا می کنند که در کشور خود در دسترس نیست.

به هر دلیلی مردم مسافرت را شروع می کنند و صنعت گردشکری نیز آغاز می شود.

مثبت بودن تست کرونا

در صورت مثبت بودن تست کرونا در سفر، چه انتظاراتی می رود؟

افراد واکسینه شده به دلیل محافظت از آنتی بادی ها، احساس امنیت می کنند. اما هنوز هم ممکن است که به کرونا مبتلا شوید، حتی بعد از اینکه دوز کامل واکسن را دریافت کردید. به خصوص اگر افراد ماسک نزنند یا دست های خود را به درستی و مرتب نشویند، ضد عفونی نکنند و فاصله فیزیکی را انجام ندهند، بسیار خطرناک است. انجام این اقدامات فقط برای پیشگیری از ابتلا به بیماری یا شیوع بیماری کرونا در سفر، نیست. نکته مهم دیگر، بازگشتن یا بازنگشتن به خانه است.

اکنون اکثر کشور ها برای (ورود مجدد) ساکنان و بازدیدکنندگان، به یک واکنش زنجیره ای پلیمراز منفی (PCR) یا آزمایش سریع آنتی ژن، نیاز دارند. حتی اگر بدون علامت باشید، در صورت مثبت بودن آزمایش کرونادر سفر، احتمالاً نمی توانید طبق برنامه ریزی به کشور خود برگردید. این می تواند منجر به لغو یا تغییر هزینه پرواز، روز های اضافی اقامت در هتل، افزایش هزینه های غذا و سایر لوازم و از دست دادن احتمالی روز های کاری شود.

نحوه مدیریت کرونا، هنگام شروع سفر

اگر آزمایش کرونا شما مثبت است یا می دانید هنگام سفر در معرض ویروس هستید، مسئولیت پذیری مهم است. همه نکات را برای جلوگیری از شیوع آن انجام دهید. این نوع اخبار می تواند گمراه کننده باشد، اما شما باید سریع عمل کنید تا سلامت دیگران را نیز حفظ کنید و هزینه های اضافی خود را محدود کنید. نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا با وجود ابتلا به کرونا در سفر ،زودتر به برنامه های سفر خود برسید.

1. بودجه اضافی داشته باشید

آزمایش مثبت برای کرونا، تحت هر شرایطی مخصوصا در هنگام سفر، یک تجربه ناخواسته و همچنین استرس بیشتر، به همراه دارد. قبل از اینکه از خانه خارج شوید، حتماً برای وقایع غیر منتظره بودجه در نظر بگیرید. آماده باشید تا هزینه چند شب اضافی و یک آزمایش اضافی کرونا را پرداخت کنید.

2. روز های ابتلا به کرونا را در مدت زمان سفر حساب کنید

در صورت مثبت بودن آزمایش، ممکن است بر اساس زمان آزمایش قبلی و فعالیت های اخیر خود، بفهمید که چه زمان به ویروس مبتلا شده اید. طبق منبع معتبر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، افراد بدون علامت می توانند 10 روز پس از آزمایش مثبت، انزوا را قطع کنند.

با این وجود، حتی اگر دیگر قادر به انتقال ویروس نباشید، آزمایش مثبت است. در این صورت، بسته به محدودیت های کشوری که در آن هستید، ممکن است لازم باشد خود را برای اقامت در مدت زمان طولانی تری آماده کنید.

3. پرواز خود را دوباره تنظیم کنید

با وجود ابتلا به کرونا در سفر، شما می توانید بر اساس بهترین تخمین خود از زمان ابتلا به ویروس و احتمال آزمایش منفی، برای پرواز برگشت خود، برنامه ریزی مجدد کنید. معمولاً بهتر است این کار را از طریق تلفن انجام دهید. برای یادداشت برداری، چیزی مفید داشته باشید، زیرا احتمالاً گزینه ها بیش از آن چیزی است که به خاطر بسپارید.

4. محل اقامت مناسب را رزرو کنید

برای کل دوره قرنطینه کرونا در هنگام سفر، جایی برای اقامت پیدا کنید. شما به مکانی برای اقامت نیاز دارید که مجبور نباشید برای صرف غذا، استفاده از سرویس بهداشتی یا هر چیز دیگری آنجا را ترک کنید.

به سراغ اتاقی با یک آشپزخانه و تجهیزات کامل بروید، بنابراین شما توانایی سرد کردن مواد غذایی و پخت و پز را دارید. پیک تحویل، ممکن است در هر کشوری موجود باشد و اما گران باشد.

حتماً به کارمندان اطلاع دهید که نیازی به سرویس خدمات اتاق خود ندارید. در صورت موجود بودن از نشانگر “مزاحم نشوید” استفاده کنید، بنابراین کسی برای خدمات خانه وارد نمی شود.

5. آزمایش بعدی کرونا خود را رزرو کنید

اکنون که یک پرواز رزرو شده و مکان اقامت دارید، باید یک آزمایش کرونای دیگر تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که زمان آزمایش کرونا، ده روز یا بیشتر پس از اولین آزمایش مثبت شما، باشد.

تست کرونا

6. یادداشت بردارید و مرتباً آن ها را بررسی کنید

در این دوره موارد زیادی برای پیگیری وجود خواهد داشت، چیزی را به حال خود رها نکنید. توجه داشته باشید:

  • تاریخ و زمان تست شما
  • چه مدت نتایج تست شما در کشور خود معتبر است
  • زمان خروج از محل اقامت خود
  • زمان ورود به پرواز
  • سایر جزئیات لازم، مانند جدول زمانی قطار یا اتوبوس
  • هنگامی که در اتاق خود مستقر شدید، برنامه غذایی را تنظیم کنید.

7. مواد غذایی و لوازم مورد نیاز را سفارش دهید

پس از تهیه لیست مواد غذایی، سفارش تحویل کالا را بدهید یا از کارمندان محل اقامت بپرسید که آیا آن ها می توانند به شما در تأمین نیاز شما کمک کنند. این موارد را در لیست خرید خود فراموش نکنید:

  • ویتامین ها و مکمل ها مانند ویتامین C
  • دارو های لازم
  • دماسنج
  • منابع آبرسانی
مواد غذایی و لوازم مورد نیاز کرونا

شما ممکن است کاملاً خوب باشید، اما نمی توان گفت که چگونه نتیجه آزمایش مثبت کرونا به خصوص در هنگام سفر، بر سلامت روان شما تأثیر می گذارد. توانایی بررسی دمای بدن و مصرف مکمل های روزانه می تواند کمک زیادی به شما کند.

8. نتیجه آزمایش مثبت خود را با یک نفر درمیان بگذارید

اگر آزمایش کرونا شما در سفر مثبت است، ممکن است استرس، احساس مریضی و احساس غریبی بخاطر دور بودن از خانه، داشته باشید. بنابراین بهتر با کسی در ارتباط باشید.

خود را سرگرم کنید

گیر افتادن در اتاقی که حتی در خانه شما هم به این اندازه، در شرایط استرس زا نیست، احتمالاً تعطیلاتی نخواهد بود که در ذهن داشته اید. هنوز هم می توانید با کمی تلاش آن را به تجربه بهتری تبدیل کنید. یک لیوان خوب برای نوشیدنی صبحانه، مطالعه برای فراموش کردن استرس و یا کار هایی را برای مراقبت از پوست انجام دهید. این کار های کوچک و جزئی می توانند به شما کمک کنند دوران قرنطینه کرونای خود در هنگام سفر را، راحت تر بگذرانید.

نتیجه آزمایش مثبت ابتلا به کرونا، تحت هر شرایطی مخصوصا در هنگام سفر، یک اتفاق ناخواسته و همچنین استرس بیشتر، به همراه دارد.

منبع: healthline

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا