سلامت

چرا استراحت کردن اهمیت دارد؟

زندگی مدرن بسیار سریع است و هر روز برای رسیدگی به امور خود دچار کمبود وقت می شویم. با وجود استرس کاری، وظایف پدر و مادری، نگرانی های مالی و توجه به تاریخ های مهم در تقویم، همه ما می توانیم زمانی را برای استراحت کردن پیدا کنیم. در حقیقت، انجام این کار ضروری تر از آن چیزی است که تصور می کنید. ریلکس کردن به شیوه صحیح کلیدی برای داشتن عملکردی موثر در طول روز است.

سه دلیل اصلی ریلکس کردن که اهمیت زیادی دارند:

  1. باعث می شود تا بیشتر تمرکز کنید
  2. به حل بهتر مشکلات کمک می کند، برای مثال رسیدن به ایده های خلاقانه
  3. باعث کسب انرژی دوباره برای چالش های بعدی در زندگی

زمان استراحت کردن باعث می شود تا بیشتر تمرکز کنید

زمان استراحت کردن باعث می شود تا بیشتر تمرکز کنید

به نظر می رسد کمی تناقض وجود داشته باشد، اما این دقیقا همان چیزی است که درباره استراحت کردن عالی است! در ابتدا فکر می کنیم همه چیز درباره زمان است.

به این فکر کنید: چقدر از زندگی مان به نگرانی درمورد تیک تاک ساعت گذشته است. زمانی که صبح باید بیدار شویم. زمان قبل از بسته شدن مغازه ها. زمانی که باید یک پروژه را در سر کار تمام کنیم.

برای تایم کوچکی، همه ما نیاز به دنیایی بدون زمان داریم. آخر هفته ها کاندید اصلی ماست – اگر می توانید، بهترین زمان برای رسیدگی به کار هایی است که در طول هفته برنامه ریزی کرده اید و خودتان را برای داشتن زمانی بدون توجه به ساعت آماده کنید.

استراحت کردن به شما اجازه می دهد تا ببینید در زندگی تان چه می گذرد تا بتوانید به بررسی همه آن ها بپردازید. فرصتی برای کاهش سرعت و فکر کردن در مورد مسائل می تواند به شما کمک کند تا در درازمدت حتی بیشتر کارآمد شوید.

داشتن زمانی برای خود باعث می شود تا مشکلات را حل کنید

داشتن زمانی برای خود باعث می شود تا مشکلات را حل کنید

گاهی اوقات ممکن است در کار خود دچار مشکل شویم. حالا می تواند یک مسئله در شغل مان باشد یا مشکلی در خانه. همه ما این لحظات را داشته ایم و می دانسته ایم که باید کاری بکنیم – اما دقیقا نمی دانستیم چگونه.

عجیب ترین را حلی که برای شان داشتیم این بود که : چند دقیقه ای بهش فکر نکن. غرق شدن در چیز دیگری باعث می شود تا به باز شدن ذهن تان کمک کنید و استرس ها را از خود دور کنید. برای مثال پیاده روی کردن یکی از راه های به آرامش رسیدن برای باز شدن ذهن است.

به ذهن اجازه می دهد تا آرام گیرد و همه چیز را در سر جای خود مرتب کند، در نتیجه زمانی که دوباره توجه تان به سمت مشکل برگردد، ممکن است که به راه حل آن رسیده باشید.

استراحت کردن برای کسب انرژی دوباره

استراحت کردن برای کسب انرژی دوباره

هم ذهن و هم جسم ما نیاز به استراحت دارد. قطعا رئیس تان توقع ندارد که 24 ساعت بدون خوابیدن کار کنید – قطعا از بین می روید.

همچنین نمی توانید از خودتان توقع داشته باشید که در هر لحظه از نظر ذهنی کاملا آماده باشید. در بعضی مواقع در طی روز، نیاز به فراموش کردن مسائل و رها شدن دارید.

داشتن زمانی اختصاصی برای خود باعث پاک شدن نگرانی ها از ذهن شما می شود که برای سلامت ذهن شما بسیار اهمیت دارد.

درست است که گاهی اوقات باید به عقب برگردیم – یا اینکه هیچ چیز درست نمی شود!- اما باز هم باید زمانی را به خود اختصاص دهید تا استراحت کنید. باور کنید شما به ریلکس کردن بیش از آن چیزی که تصور می کنید نیاز دارید.

5. پیشنهاد سریع برای آزاد شدن ذهن:

یکی از واضح ترین راه ها تماشای تلویزیون است یا اینکه فیلمی را تماشا کنید که علاقه دارید. اما همه پیشنهاد های ما محدود به صفحه تلویزیون نمی شود.

در مقابل می توانید:

  1. انجام مدیتیشن

همه مردم در دنیا مرتبا از مزایای مدیتیشن صحبت می کنند و تنها شامل پوز نیلوفر و نشستن در یک گوشه نیست.

  1. به موسیقی های آرامش بخش گوش کنید

شاید بهتر است که یک پلی لیست از موسیقی های آرام را درست کنید.

  1. ارتباط داشتن با دوستان

با دوستان خود در ارتباط باشید و از حال یکدیگر خبر بگیرید (البته بهتر است برای مدتی در مورد خرید صحبت نکنید!😜)

  1. کتاب بخوانید

آرام ترین فعالیت ممکن است.

  1. برای مدتی طولانی پیاده روی کنید

به یاد داشته باشید، این بهترین راه برای باز شدن گره های ذهنی است و بهترین زمانی است که می توانید به خوتان اختصاص دهید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا